Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 hetes kismama vagyok....

Csumpiné kérdése:

17 hetes kismama vagyok. Kicsit elveszettnek érzem magam, nem tudom minek álljak neki. Minek érdemes utána nézni, mit érdemes már most beszerezni? Hallottam már olyat is, hogy olvasnak, zenét hallgatnak a babának. Ti csináltok, ilyesmit?

Figyelt kérdés
2014. febr. 22. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia én 27 hetes kismama vagyok én nagyon vártam hogy elkezdhessek vásárolni. Elkezdtem a 12.hétben így már minden kis ruhán meg van, majdnem minden apróság is hozzá kell pár dolog még. Még ráérsz a vásárlással de ha nem egybe szeretnél megvenni mindent akkor nyugodtan elkezdhetsz vásárolni.Nem olvasok a picinek meg ilyesmi :) simizem a hasam meg beszélek hozzá ennyi :) ki hogy érzi.
2014. febr. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

olvass a várandósságról és a szülésről könyveket, érdekesek is, meg jó, ha tudod, mi történik :)

a neten a leírások olyan pontosak hétről hétre, hogy én döbbentem. pl. mikor írta, hogy azon a héten jelentkezhet gyomorégés, nekem volt is :) vagy pl. a 30. hét körüli szüléstől való félelem :) nekem ez is stimmelt :)


még azért van legalább 30 heted, de azért vásárolgathatsz, végül is kell költeni, így legalább több hónapra oszlik szét a költség.


én a 17. héten még nem voltam annyira átszellemülve, az inkább az utolsó trimeszter, úgyhogy én inkább magamra szántam az időt, tudván, hogy ha bővül a család, magamra jut majd a legkevesebb (ez így is van, de cserébe a világlegnagyobbboldogsága jutott, nem is igénylem még magamnak a dolgokat, majd lesz még énidőm később...) :)


sétálj sokat, élj egészségesen, legyél boldog, egyél jókat, nevess sokat, csicseregj barátnőkkel, csinálj progikat (amik nem ártanak a magzatnak)


most még nem kell anyának lenni. amikor már jó nagyokat ficánkol a babácskád a pocakban, amikor reagál a fényre, az ételekre, főleg édességre, koffeinre, amikor átveszi a hangulatod, és ő is ugrál, mikor te is ugrálni tudnál, na akkor fogsz te a pocakkal igazán törődni, zenét hallgatni (persze jó a klasszikus, de ha nem voltál komolyzene rajongó soha, csak szenvedni fogsz bethoventől :) inkább legyen eric clapton akusztikus zene, azok is jóféle rezgések) :)


most még éld meg, hogy igazi nő lehetsz. később is az leszel, de főként anyának tartod majd magad. most még inkább nőcis dolgokat csinálj ezért :)


jó babavárást :)

2014. febr. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
27 hetes kismama vagyok és még nem vásárolunk,csak jövőhónaptól. Anyukám húgomat a 23. héten majdnem megszülte, beindult a szülés. Így akkor nyugodtam meg, mikor túlléptem a 20. hetet.. Aztán a 21.héten véreztem.. Hál istennek a babával nem volt baj..Pont ezért nem mertünk előre vásárolni. Újabban rajzfilmfigurákat tervezek a babaszobába, amit párom rajzol fel, így ez egy kicsit leköt :)
2014. febr. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
17 hetesen még nem nagyon kell vásárolgatni, a 20. hét után ráér.
2014. febr. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Nektek, aranyosak vagytok! Kicsit lelkiismeret furdalásom volt, mert nem éreztem magam "átszellemülve",és a legnagyobb bajom, hogy változik a testem.

Könyveket tudnátok nekem ajánlani, ugyanis a rengeteg van, és nem tudom mi alapján válasszak!

2014. febr. 24. 15:27
 6/6 anonim ***** válasza:

Én a babavásár lépésről lépésre című könyvet vettem meg. Nekem tetszik, van benne naptár, egy könyvecske a terhességről, és egy ötlettár (babaszoba dekor stb)


27 hkm

2014. febr. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!