Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 hetes vagyok, amióta...

16 hetes vagyok, amióta terhes a nagylányom állandóan beteg, nekem is így előjön minden, köhögés, torokfájás, orrfolyás, más is volt így? Mennyire befolyásolja a terhességget?

Figyelt kérdés
2014. febr. 24. 08:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom 3 éves volt, mikor jött a kicsi. Én is sokszor voltam taknyos-köhögős a terhesség elején, elkaptam a lányomtól, aki az oviból mindent hazahordott. Aztán a terhesvitamin mellé több gyümölcsöt ettem, meg citromos teáztam, a méz is csúszott rendesen lefelé, és utána már nem voltam beteg 1x sem a terhesség alatt. Ja, és amíg tartósan magas lázad nincs, addig elvileg nem okoz gondot a magzatnak, csak neked.
2014. febr. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Pont így vagyok én is. Az első terhességemnél egyszer sem voltam beteg, még csak náthás sem. Most a másodiknál (25. hétben) meg már meg sem tudom számolni hányszor. A gyerektől állandóan elkapom, ma is torokfájással ébredtem. A háziorvos azt mondta, hogy amíg nincs lázam, ne szedjek semmi gyógyszert, csak C-vitamint. Citromos, mézes csipkebogyó teát szoktam ilyenkor inni. De nyugi a babának nem lesz baja.


Jobbulást Neked!

2014. febr. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én szerdán töltöm a 16. hetet, én is állandóan beteg vagyok. Lázam nincs, de fáj a fejem, folyik az orrom, fáj a torkom. A lányom 3 éves lesz áprilisban, de ő nem beteg, a férjem sem, csak én. Nagyon remélem, hogy nem lesz baj. C-vitamint lehet szedni a terhesvitamin mellé?
2014. febr. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én nem szedek terhesvitamint, mert nagyon rosszul voltam tőle , így sajnos nem tudom. Én is elkezdek C vitamint szedni, mert én meg gyümölcsöt nem igazán tudok enni, mert még a gyomorsavtól is szenvedek. Az első terhességemnél a 9 hónap alatt nem volt ennyi minden, mint most a 4 hónap alatt :-)
2014. febr. 24. 10:26
 5/5 anonim ***** válasza:

szia! Én háromszor voltam beteg a terhességem első felében (előtte 3 évente egyszer...) az első alkalommal láz, a többi esetben csak nátha, torokfájás, köhögés.

Ez utóbbiak önmagukban nem veszélyesek a terhességre, csak a láz. De ki kell kezelni őket, mert ha rámegy a manduládra, könnyen belázasodhatsz.

Nekem a sós vízes gargarizálás jött be, reggel délben este, 1 dl vízbe fél kávéskanál sót tettem, és 30 mp-ig gargarizáltam (az orromba is spricceltem mintha orrcsepp lenne). Ez nyákoldó és fertőtlenítő, megelőzi a szövődményeket. Most vagyok 21. hetes már jó ideje nem voltam beteg, lekopogom, remélem már nem is leszek. Én szedek terhes vitamint (minden másnap) és megeszek napi egy grapheruitot (ez kb. 100 mg c vitamin)

2014. febr. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!