Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi csíkokra hányadik...

Terhességi csíkokra hányadik hónaptól számíthatok?

Figyelt kérdés

Most tartok a 22 hét végén és eddig még nincs csíkom. Ha lesz akkor sem keseredek el mert cserébe lesz egy szép kisfiam és őérte egy kis csík nem számít:)

Esetleg ez a súllyal is összefüggésben van? 54-el kezdtem és most vagyok 57 kg. Mert az első hónapokban nem igazán volt étvágyam és a mai napig sem vagyok kívánós.Inkább nem kívánós mert a hús gondolatától is kavarog a gyomrom.Volt aki azt mondta, hogy majd az utolsó hónapokban ugrik fel ami az elején nem jött.Nálatok hogy működött, működik ez?

Előre is köszi a válaszokat, 22 km


2009. dec. 11. 13:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem az utolsó hónapban repedt ki a hasam, hiába kentem naponta többször is :( De nekem nagyon nagy hasam lett (4kg-os volt a baba) lehet hogy ezzel is összefügg. Én viszonylag sokat híztam, havonta 2 kg-ot, de ezt végig tartottam.
2009. dec. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

23.héten vagyok.

Egészen a 18. hétig enni sem tudtam,azóta eszek és híztam is 5kg-ot,kívános nem vagyok a mai napig sem és a hústól pedig iszonyodom én is!

Csíkok még nincsenek,pedig már kerekedik a hasam,bár már néha viszket a bőröm ami ugye azt jelzi hogy nyúlik a bőröm.

Krémet vettem rá,de ez attól függ h milyen típusú a bőröd,barátnőmnek iszonyatos vörös csíkjai lettek:S

2009. dec. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ez inkább a súllyal van összefüggésben, illetve azzal, hogy kezeled-e a bőröd. A sógornőm 15 kg-t hízott, és egy csíkja sem lett, mert kente, krémezte magát. El sem mondanád róla, hogy szült. A másik sógornőm nem foglalkozott ezzel, ő közel 30 kg-t hízott és olyan csíkos lett, mint a zebra.

Szerintem, ha figyelsz a súlyodra (ne nassolj édességet unalomból, helyette zöldséget rágcsálj, stb...) és krémezed magad, akkor szerintem vagy nem lesz csíkod vagy csak minimális mennyiségben, bár tuti recept nincsen (úgy tudom).

Én 12 kg-t híztam a terhességem alatt, a baba 2200 gramm volt és 43 cm. Igazi kis töpörtyű. Kentem magam, sportoltam, mellőztem a hatalmas csokizabálásokat és egy csíkom se lett.

Szóval, ne aggódj, akkor sem ha mégis "kis zebrácska" leszel, mert tényleg "vigasztaló" gondolat a baba. Aki meg mindent megér. :)

2009. dec. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
En 30 hetes kismama vagyok de meg nallam sem jelentkeztek a csikok. Persze meg barmi tortenhet az utolso hetekben.En itt tobbszor olvastam, hogy genetikan mullik de en azert kenem minden este a pocim es a mellem bio olajjal es minden reggel e vitaminos kakaovajjal terhessegi csikok ellen. En 59 kiloval kezdtem a terhesseget 171 a magasasgom es 7 kilo plusz van rajtam. Nem voltam hanyos, az elso trimeszterben hiztam 3 kilot es a masodikban tovabbi 4-et. Kivanos egyaltalan nem vagyok, sot sokszor alig van etvagyam.
2009. dec. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én összesen 10 kg-t híztam, terhesség alatt nem volt egy csíkom se, szülés közben viszont repedt, most van mindkét oldalon 4-4 szimmetrikus csíkocska:) SZerintem alkatfüggő is, nekem a növéstől is sok csíkom lett:(
2009. dec. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

semmi köze ahhoz hogy ki mennyit hízik.én 15 kg-ot híztam akkor és olyan lett a hasam mint a zebra.de még a combom is,mert nem bírt olyan gyorsan tágulni a bőröm mint ahogy kellett volna.én a végén híztam a harmadik trimeszterbe sokat egyszerre.33.hét körül vettem észre h csikos vagyok(a tükör vonzott)még a párom sem szólt.és onnantól nem volt megállás,egyre több és több lett.pedig kentem mint az őrült naponta többször is mert nekem mindig nagyon viszketett a hasam terhesség alatt.

szóval nem lehet tudni,mert én is azt hittem h nem lesznek,de lettek.de nyugi el fognak halványulni szülés után idővel.

boldog pocakosodást

3,5 hós kiskópé anyukája

2009. dec. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem az utolsó, 40. héten repedt ki a bőröm, de csak egy picit a köldököm felett, kb. 2 centi. A hasam óriási volt, a baba is 4 kiló feletti, viszont csak 9,5 kilót híztam. Ennek ellenére szerintem ez nem a hízástól függ és nem is a baba súlyától. Van olyan akinek az óriási hasa pici babát rejt. Ez sajnos alkati dolog. Talán még a genetikának sincs hozzá köze. Nálunk a nagymamám hasa szanaszét repedt és őrülten viszketett neki, anyukámnak egy csíkja sem volt a 4 terhessége alatt, pedig az öcsém 4,5 kiló volt.

Annyit még hozzá tennék, hogy a 20. héttől én olyan 2 naponta sima Nivea testápolóval kentem a hasam.

2009. dec. 11. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

31 hetes vagyok, még nincs csíkom. Kenem rendszeresen a pocim. Eddig kb. 7 kg-t híztam.

De olvastam itt, hogy van akinek a szüléskor repedt meg a bőre, tehát nem lehet tudni ezt.

Egyébként én is kíváncsi vagyok, hogy az utolsó 2 hónapban még mennyi jön fel rám, ugye ilyenkor nő a legtöbbet a baba is.

2009. dec. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia.Én (tudom,nagyon sok,de ez van) 28 kg híztam a végére (60kg kezdtem a terhességet) .Kb 16 hetes korban kezdtem el kenni a hasamat.Tény...napi 3xkentem,lelkiismeretesen minden áldott nap.Egy halovány csíkom sem lett,hála a jó égnek :).Azt mondják ,ha sokat hízol elég valószínű,hogy kirepedezel.Nem tudom számít e,hogy kentem,de valamennyire biztos.A barátnőm heti 2x kente a hasát,még nem szült meg.Holnapra van kiírva,Ő is huszon kgnál tart...még egy csíkja sincs.Édesanyámnak csupa csík a hasa,úgyhogy a hajlam tuti nem öröklődik.

Sok szerencsét!Remélem Te is megúszod :)!!

2009. dec. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok,azt elfelejtettem leírni ,hogy a Drágám 4kg lett!
2009. dec. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!