Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kire hallhassak, a háziorvosra...

Kire hallhassak, a háziorvosra vagy a nőgyógyászomra?

Figyelt kérdés

Teljesen tanácstalan vagyok, a múlt hétig teljesen nyugodt voltam.

A 20. héten voltam a 2. genetikai UH-on. A dokim megkérdezte ismét, hogy miket szedek. Mondtam, hogy az X terhesvitamint hébe hóba, kálciumot a fogam miatt és a folsavat. Azt mondta rendben van, folytassam tovább, szedhetem továbbra is így a terhesvitamint. Egyébként nagyon rendes doki, munkájára alapos stb...

A múlt héten voltam belgyógyászatin, megvizsgált a háziorvos, ő is megkérdezte, hogy mit szedek. Elmondtam neki ugyanúgy mindent mint a nőgyógyászomnak. Először azt mondta, hogy vagy D-vitamint vagy terhes vitamint kellene szedtem. Mondtam neki, hogy akkor legyen inkább a D-vitamint mert az olcsóbb, ő meg rávágta, hogy legyen inkább a másik.

Most akkor kinek kellene hinnem? Szerintem a nőgyógyász többet tud "rólam" .

Szerintem az étkezésem is jó, sok zöldséget és gyümölcsöt eszem, illetve házilag készített dolgokat.

Az 5 hónap alatt eddig egyszer vettem terhesvitamint, az is csak 30 darabos volt. Eleinte naponta szedtem majd kétnaponta.



23 hkm



#háziorvos #nőgyogyasz #terhesvitamin szedés
2014. febr. 26. 09:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ne rágd magad ennyire. Szedd a vitamint és mellé sztem nem is kell más, én legalábbis nem szedtem. Problémamentes terhességem volt, a baba 3400g 53cm lett, semmi baja. Nem kell ennyire kikockázni ha alapból nincs semmi bajod, jó a vérképed vizeleted.
2014. febr. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A védőnőm is és a dokim is azt mondta, hogy tökéletes minden.

Próbálok persze nem gondolni rá, csak így első babásként izgulok nagyon, hogy minden rendben legyen a picivel.

Sokan azt mondták, hogy a terhesvitamin növeli a baba súlyát is...

2014. febr. 26. 10:00
 3/15 anonim ***** válasza:
51%
Nőgyógyászra szavazok. Ha egyébként egyetlen pirulát sem szednél be akkor sem történne semmi baja se a babának se neked. Heti 2-3 alkalommal bedobsz valami pirulát bőven elég. Én heti 2db terhesvitamint szednék, max 1 kálciumot, és 3szor fél kávéskanál ascorbin savat, 2 db folsavat (ha a terhes vitaminban is van, ha nincs akkor 3db)
2014. febr. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Egyébként az az X terhesvitamin a Gravida. Ebben minden benne van. Oké, hogy ajánlják, de ez is a pénzbeszedésre megy valamilyen szinten.

2014. febr. 26. 10:03
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekem is első baba. Nem lesz nagyobb a súlya, ez egy marha régi tévhit...
2014. febr. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
49%
3 vagyok: A súlynövekedésről annyit elmondanék, hogy én folsavat szedtem csak heti 3 alkalommal, semmi mást soha.(féltem, hogy a terhes vitamintól nagy lesz a babám, és amúgy is hülyeségnek tartom az ilyen vitamin készítményeket) 2 sógornőm is szedett terhes vitamint, egyik baba 3000g másik 2000g volt. Az enyém 4100g volt.
2014. febr. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
ez a súly dolog csak emndemonda, nem attól lesz angyobb súlyú, sokan szedik igy simán rávágják hogy amiatt volt. nem egy anyukát ismerek aki végig szedte és 3 kg vagy az alatti babaát szült idöre. Nem ezen mulik. Ha a nögyógyászban jobban bizol hallgass rá, nem ezen fog mulni a babád egészsge, ezek inkébb ate szerveztednek fontosak, a abba elveszi ami neki kell, az más kérdés ha anyukának nem marad benne okoz károkat (pl fog romlás, vérszegénység stb.) Ezért jobb a kismama vitamin abban jóval többféle asványi anyag vitamin van, nem kell naponta szedni elég pár naponta egyet. Amire figylej ha majd megszületik a baba hogy akkor végképp fontos a vitamin mert sok anyuka olyan vérszegény lesz hogy akár kórházba is kerül. A tejben kiválasztódik minden és anyuka súlyosan vérszegény lesz. Nem kell a tizezer Ft-os vitamint megvenni a gravida egyáltalán olyan dárga. Magyar kismamák szükségletei szerint van kifejlesztve mig az elevit az amerikai kismamák szükségletei szerint.
2014. febr. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Igen, magam is jó vitaminnak tartom, a többihez képest annyira nem is drágállom, csak szeretem beosztani a pénzt és spórolni. Azt a 3000 valamennyit inkább a babára költeném :)

De nem vagyunk egyformák, ki hogy gondolkodik.

2014. febr. 26. 10:13
 9/15 anonim ***** válasza:
ez igy van de tényleg fogylej majd oda a szoptatás alatt mert ebbe a hibába sok kismama beleesik utána meg lehet rohangálni ide oda a súlyos vérszegénységgel.
2014. febr. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Mindenképpen figyelembe veszem a tanácsod!

Köszönöm szépen!

2014. febr. 26. 10:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!