Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénz esetén a nőgyógyászomr...

Táppénz esetén a nőgyógyászomra, vagy inkább a háziorvosomra hallgassak? Táppénz, szabadság, nyaralás? Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

22 hetesen elmentem táppénzre. A melegen és egy kis vizesedésen kívül nincs semmi bajom. A nőgyógyászom azt mondta, hogy nyugodtan mehetek nyaralni, utazni (sok esetben még jó is egy kis plusz pihenés). A háziorvosom meg úgy gondolja, hogy arra az időre szabit kell kérnem, mert táppénz alatt nem lehet elutazni. Egészségügyileg ugye a nőgyógyászomra hallgatok, viszont, ha a háziorvos nem akar így igazán kiírni akkor mit tudok tenni?? Amikor a nőgyógyásznál kérdeztem, az jött ki a szavaiból, hogy ez nem ugyanaz a táppénz, mint a betegség miatti, ezért nem tilt az utazástól, jogilag viszont nem szabad. Ha viszont szabit szeretnék kikérni, annak a munkáltatóm nem örülne (annyival kellene neki többet fizetni, nameg, ha nyaralni el tudok menni, akkor miért is nem tudok dolgozni???).

Szóval igazán nem tudom mit tegyek. Ne menjek nyaralni?


2008. jún. 23. 11:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Sajnos a háziorvosodnak igaza van. Bármikor rendelhetnek el nála táppénzes felülvizsgálatot. Ilyenkor aznap be kell menni az orvoshoz és a felülvizsgáló megnézi, hogy tényleg indokolt-e a táppénz. A terhesség nem betegség, ha veszélyezetett vagy, akkor jár a táppénz, de akkor meg ne csavarogj. Legalábbis a rendszer így működik. Az orvosok nem tudják előre hogy mikor ellenőrzik őket, és őt és téged is nagyon megbüntethetnek tb csalás címen. A nőgyógyászod meg mossa kezeit, hisz nem ő vett táppénzre.

Egy ápoló egy vidéki háziorvosnál

2008. jún. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia!Igaza van a nőgyógyászodnak nyugottan elmehetsz nyaralni.Én is tápénzen voltam (kisbabát vártam )és elmentem nyaralni nem volt semmi probléma.Véleményem szerint elég ha nőgyógyászodal beszélsz meg mindent.Minden munkáltatóval gond van ebből a szempontból sajnos,de ne menj szabira nehogy alád vágja a fát. Lehet,hogy nem olyan ,de jobb félni mint megíjedni!Jó pihenést!
2008. jún. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elég furcsa (csúnyát nem akarok írni) háziorvosod van. Én meg sem mondtamneki,hogy nyaralni megyek. Terheségem eleje óta nem is találkoztam vele, akkor is csak ezért , mert ő végezte a belgyógyszati vizsgáklatot. Táppénzten vagyok a 8. hét óta. Nálunk ez úgyoldják meg, hogy a védőnőm ír táppénzes javaslatot, a nődokim is aláírja, így a főorvosi felülvizsgálatra nem kell mennem, mert elfogadja a javaslatot. Sztem semmi köze a dokidnak a nyaralásodhoz. Ez nem betegség, ettől lehet nyaralni. Én a nőgyógyászomtól sem kértem engedélyt, mivel minden rendben mindkettőnkkel bátran mentem nyaralni. Te is menj nyugodtan pihenni, a dokid meg sem tudja!!!!


31 hetes kismama

2008. jún. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem is szóltam volna a dokinak, csak pont akkorra rendelt vissza a táppénzes papírért, amikor nem leszek itthon. Pedig ez még nem is igazi nyaralás, csak Balatonon üdülőfelújítás és szerintem ilyenkor is a párom mellett a helyem, főzni, takarítani itthon is kellene, a pihenés meg ott is megoldható.

A nyaralás meg utána jöhet.

2008. jún. 23. 12:04
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom, hogy elmehetsz nyaralni, ha mind a ketten teljsen rendben vagytok és nincs semmi gond a terhességeddel. Alapból a táppénzen lévőt bármikor tényleg ellenőrizhetik, hogy otthon tartózkodik-e, hiszen egy betegségnél a lényeg a gyógyulás, ami ellentétben van a jövés-menéssel. A terhességi táppénz viszont a munkavégzés alóli indokolt felmentés, ami nem függ össze az egészségi állapotoddal, csak a terhességet védik vele.

Szóval menj el nyugodtan, csak vigyázz magadra nagyon!

2008. jún. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!