Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2 hét múlva megyünk wellnessel...

2 hét múlva megyünk wellnesselni, akkor 9 hetes leszek, fürödhetek? Szauna?

Figyelt kérdés

Anyuék fizettek be minket még 1 hónapja amikor nem tudtuk hogy terhes leszek. Lemondani nem akarom.

Azt tudom hogy termál vízben nem fürödhetek de asszem ott ilyen nincs is. Hány fokos vízben szabad fürdenem és mennyi ideig? Szaunázni szabad? Jakuzzizni szabad?


2014. febr. 26. 11:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
15%
Nem beteg vagy, hanem terhes. Miért ne szaunázhatnál, fürödhetnél? Akár 8 hónapos terhesen is lehet ha jól érzed magad..
2014. febr. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
66%
Szauna semmiképp. Én voltam wellnesselni,de akkor már 17 hetes voltam (túl a kritikus 12.héten).Nekem annó azt mondta a doki,h figyeljem a testem jelzéseit. Mondjuk én kihagynám a helyedben vagy áttetetném későbbi időpontra a baba miatt...
2014. febr. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
74%
se szauna, se melegfürdő, ami meghaladja a testhőmérsékleted.
2014. febr. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%
Se jakuzzi, se szauna. Legalább is a helyedben így tennék. A jakuzzik vize ugyanolyan meleg akár a termál vizeké, szóval egy kutya. De az úszómedencét nyugodtan használhatod, azt lehet egészen a végéig ha zárt a méhszájad.
2014. febr. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
20%

A szaunnával sem lesz semmi bajod.. Gondolj arra amikor kint 40 fok meleg van, és sétálsz a városban.. Ha nem vagy veszélyeztetett akkor semmi bajod nem lesz. Én 7 hónaposan is szaunáztam, jakuzziztam.


[link]

2014. febr. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
35%

"Finnországban ugyanakkor az orvosok egy szóval sem tiltják a szaunába járást a terhesség alatt. Ott, ahol magas kultúrája van a szaunázásnak, az egyetlen szabály, hogy csak addig maradjunk bent, amíg jólesik! Finnországban állítólag a legtöbb gyerek úgy látja meg a napvilágot, hogy hetente legalább egyszer szaunázott az anyja méhében. Az északi országban - az újszülötteken és fejlődésükben nem figyeltek meg semmiféle elmaradást – s sokan azt állítják, hogy a finnek kiváló teljesítményei a folyamatos és rendszeres szaunázásnak köszönhetőek.


Egy szaunázást népszerűsítő portál egyenesen a szaunázás kedvező hatásairól számol be a terhesség alatt: „A szaunázás kedvező hatásában terhesség alatt a szauna ismerői és szakemberei egyetértenek. Gyorsabban és könnyebben szülnek azok a nők, akik rendszeresen, hetente egyszer, a terhesség teljes ideje alatt szaunáznak” – írják egy német orvos, dr. Hartmann kutatásaira hivatkozva. Azt is hozzáteszik, hogy a terhes nő közérzetére pozitívan hat a szaunázás, sőt, a hetenként ismétlődő kiizzadás megóvja a szervezetet a vízfelhalmozódástól."

2014. febr. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
90%

A nagy hő alhasi vérbőséget okozhat, ami méhösszehúzódásokat idéz elő és terhesség alatt vagy vetélést, vagy koraszülést idézhet elő.

Nyilvános helyen való fürdés, mint strand, wellness, stb. pedig a fertőzésveszély miatt kerülendő. Akár zárt a méhszáj, akár nem. Aki nem kismama, az is kaphat el ilyen helyen fertőzéseket, ami bármikor felhúzódhat és egy nem kismama esetében is petefészek vagy méhgyulladást okozhat, terhesség esetén pedig szintén akár vetéléshez járulhat hozzá egy felhúzódó fertőzés. És az ilyen dolgok a 12. hét előtt főleg rizikósak.

Én a helyedben úgy ahogy van, a fürdőt is és a szaunát, jakuzzit is kihagynám. Sőt, ha egy ilyen helyen masszíroztatnál, akkor a derék masszírozása szintén alhasi vérbőséget okozhat.

Szóval akár szeretnéd, akár nem lemondani, sokkal jobban tennéd az egészséged érdekében.

De természetesen ezt mindenki maga dönti el, hogy ki minek teszi ki magát.

Mert lehet hogy semmit nem kapnál el, semmi hátrányod nem lenne belőle, de ha mégis, akkor utána meg megkérdezed magadtól, hogy megérte? Szerintem ennyit nem ér az egész.

2014. febr. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
89%
Én is voltam wellness hotelban a terhességem során. A szauna és a meleg vizes fürdő tényleg nem ajánlott. Nekem a nődoki azt mondta,h 32 fokosnál melegebb vízben ne ücsörögjek. Szerencsére a hotelban volt úszómedence 27 fokos vízzel, úsztam rengeteget, illetve a jakuzzi szélén ültem a párom mellett, úgy,h a hasam ne legyen tartósan a meleg vízben. (Egyébként nem én voltam az egyetlen kismama, aki a lábát lógatta a jakuzziba:)). Tehát meg lehet azért oldani, nagyon relaxáló tud lenni úgy is a wellness, ha nem szaunázol, és nem ülsz órákat a jakuzziban.
2014. febr. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
82%

A szaunát semmiképp nem javaslom. Azért a nyári meleg 40 fok, meg egy 90 fokos szauna között óriási a különbség.

Ki is szokott lenni írva sok helyen a szauna mellett, hogy terhesség alatt illetve szívbetegeknek, magas vérnyomásban szenvedőknek nem ajánlott.

Módjával szerintem lehet medencézni, meg tényleg lehet lábat lógatni a jacuzziba, ahogy előtte is írták.

Azt te tudod, hogy mennyire vagy hajlamos fertőzésekre a medencei víztől, én sajnos alap esetben is mindig összeszedtem valamit régen egy kis úszástól is, így én terhesen kihagynám a medencézést. De ez egyénfüggő, szerintem a szaunát azt mindenképp kerüld, a többit pedig ahogy érzed:)

2014. febr. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Mi hetfon jottunk haza, mindenkinek minden nyugjet osszeszedtem...

Olyan huvelygombam van, hogy megorulok a viszketestol...


Hajlam kerdese! En mar nem mennek be!

2014. febr. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!