Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22 hetes kismam vagyok. Hány...

22 hetes kismam vagyok. Hány hetes kortól ajánlott a picinek elkezdeni megvenni a szükséges dolgokat és, mik azok amik igazán fontosak?

Figyelt kérdés
2014. febr. 27. 16:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Én a 28. héten kezdtem el a vásárlást. Ma már a 32. hetemben járok és mindene megvan. Első babámat várom és úgy gondoltam inkább időben elkezdtem a vásárlást :-)

Természetesen a babaszoba is készen van már, így el is tudtam pakolni a megvett dolgokat.

Amit mi megvettünk:

légzésfigyelő, kis kád, orrszívó, mellszívó, mérleg, kis ruhák (body, rugdalózó, kiskabát, kisnadrág, sapka), textil pelenka, fürdőlepedő, babakocsi, hordozó, stb... de talán a legegyszerűbb ha megnézed ezt a linket: [link] :-)

Boldog babavárást!

2014. febr. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséget! Boldog baba várást nektek is!!
2014. febr. 27. 17:25
 3/8 anonim ***** válasza:
hát mi még csak 16 hetesek vagyunk de már elkezdtem vásárolgatni, egy hét múlva megyünk a bútorokért, remélhetőleg áprilisban meg lesz a ruhája 90%a. azt a köv hónapban megint valamit. sajnos mi nem nagyon engedhetjük meg hogy egy hónap alatt megvegyünk mindent főleg hogy első baba és nem nagyon kapunk dolgokat így muszáj volt hamarabb elkezdeni. de én nem bánom :)
2014. febr. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
28 hetes vagyok, és jövőhéttől fogunk vásárolni :)
2014. febr. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát ez attól függ, hogy mennyire vagy babonás. Én csak abban voltam az, hogy 12 hétig nem kürtöltem szét. a 26. héten vettem meg a babakocsit. Anyósom ezen ki volt akadva, hogy ilyen korán. Hát szerintem ez abszolút nem volt már korán. Mert úgy voltam vele, ha ne adj isten kicsit hamarabb jön mint kéne, lesz akkor épp elég baj, mint hogy azon gondolkodjak, hogy mi hiányzik még.

Szerintem úgy vásárolj ahogy neked jól esik. (Egyébként amikor pozitív lett a teszt, legszívesebben már akkor felvásároltam volna az összes bababoltot. :) )

Könnyű szülést neked!! :)

2014. febr. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5. vagyok. Mi vettünk pelenkázót, de kb 1 hónapig használtam. Nekem sokkal biztonságosabb volt az ágyon.

Kiságyra rácsvédő nagyon jó ha van. :) Legyen valami tompított fény a szobában amit ha éjjel felkapcsolsz nem égeti ki a szemeteket. ( nálam ez egy só lámpa)

vízhőmérő, 1 cumi (jó ha van egy otthon).

Mellszívó nagyon fontos. Ezt csak azért mondom, mert engem senki nem világosított fel, hogy mennyire fontos a mellfejés. És sajnos amikor a babám 2 és fél hónapos lett a mellemben lett egy tályog, amit megműtöttek és 1 hónapig nyitva volt. El is apadt a tejem :(

Nem mindenki jár így, sőt szerintem nem is olyan gyakori, se sajnos én bele estem ebbe.

2014. febr. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Első babával a "régi jó babona szerint" a 34-36. hétre hagytam, és hogy utáltam a végére! Mikor már mindened fáj, állandóan pisilni kell, és a tökmag akkorákat rúg, hogy könnyes lesz a szemed... Hát szóval, akkor mondtam, hogy másodiknak ha kellene valami azt 24. hét után simán! A baj sajnos szüléskor is megtörténhet, ez egy buta babona. Szerintem akkor menj amikor élveznéd(pl.: már nagy a pocid, de kényelmes még).

Egészen bátran vesd bele magad!

Boldog babavárást!

2014. febr. 28. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)!! Szívem szerint már én is vásároltam volta ha nem lennék kicsit babonás! De ez teljesen igaz, hogy a baj bármikor megtörténhet sajnos, épp ezért nem kell egyből a legrosszabbra gondolni :)!!! Csak pozitívan!! :) Boldog babavárást akinek éppen aktuális :)!!!
2014. febr. 28. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!