Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magnéziumon és pihenésen...

Magnéziumon és pihenésen kívül mit vethetnék be haskeményedés ellen?

Figyelt kérdés
35 hetes leszek kedden és egy jó ideje keményedik a pocim. Elején nem zavart, de most már alig bírok feljönni a lépcsőn, nehéz a hasam, nagyon feszül. Egy hete voltam dokinál, minden rendben, zárt a méhszáj, lepény rendben. A méhnyak kezdett el kissé megrövidülni, de doki szerint ez normális. Úgy félek, hogy nehogy kinyíljon a méhszáj és koraszülés legyen. :-( Mit tehetnék? Pihenek amennyit tudok de ez egy 2és fél éves mellett elég nehéz.
2014. febr. 27. 16:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Mennyi magnéziumot szedsz most (mg)?
2014. febr. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hú mg-ben nem tudom. Magne B6-ot szedek. Ma emeltem a napi 3-at 4-re. Betegtájékoztató max 4-et ír, de védőnő azt mondta 6 is lehet. Magnézium pezsgőtablettát is iszom.
2014. febr. 27. 16:41
 3/10 anonim ***** válasza:
Magnéziumból a max. bevehető menny. naponta 4000 mg. Sztem. Béres Magnéziumot vegyél,mert abban tablettánként 250 mg van.Hatékonyabb,kevesebb kell belőle,mint a sima Magne B6-ból ès nem beszélve arról,hogy olcsóbban is jössz ki,mivel nem kell négyesével-hatosával kapkodni,mint a Magne B 6-ot.Sok pihenés.
2014. febr. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A pezsgőtabletták felszívódása szinte 0. Az sem mindegy melyik magne b6-ot szeded, mert van amelyikben csak 50 mg a magnézium, van amiben pedig közel 500 mg. Nyugodtan emeld az adagot. Én most napi 2000 mg-ot szedek, de van akinek napi 7000-re van szüksége. Esetleg válts Magnerotra vagy Magnesi citritire.
2014. febr. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

ÉN is 250 mg-es szedek. A doki azt mondta, akár 3*2-t is bevehetek. Szájon át szedve nem lehet túladagolni. Arra figyelj, hogy vassal együtt ne szedd, mert akadályozzák egymást a felszívódásban.

Megértem a helyzetedet, 34 hetes vagyok 4 éves gyerekkel (most épp itthon van). Még 2 hetet kell mindenképp valahogy kihúzni, mert a fejlődés a 36. hétig tart, utána már csak a nő a baba. Szóval kitartás.

2014. febr. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ne bérest, hanem sanofi-s magne b6-ot abban ugyanis 470 mg van.
2014. febr. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A magnerot 500mg-os, ezt szedtem mindhárom terhességem alatt.
2014. febr. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem az orvosom Magnesc cirtet írt fel, egy ideig használtam, utána már az íze miatt nem akartam, ekkor magneB6-ot ajánlott. Nos, ahhoz képest, hogy iszonyat drága, még a görcseimet sem oldotta. Visszatértem a magnézium citráthoz, és azóta rendben vagyok.
2014. febr. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szedj a magne b6-ból 3*2-t!!Én 24 hetes "korom" óta ennyit szedek a keményedések miatt,és nekem már akkor nyitva volt a külső méhszáj. Szedj egy nap 6ot,37 hetes korodig.
2014. febr. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sokkal több magnézium kell sztem. Én is magnerotot szedek (mint egy másik válaszoló), naponta 2-t, 3-at = 1000, 1500 mg. Még így is keményedik néha.
2014. febr. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!