Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől van ez a rengeteg...

Mitől van ez a rengeteg kórság rajtam? Mit lehet ezek ellen tenni tartósan? Egyre inkább félek a szüléstől?

Figyelt kérdés
Szóval mindig találnak valami nőgyógyászati nyavalyát és elegem van hogy nem tud senki normálisan kigyógyítani belőle. Nem tudom mi ez az állandó kórság rajtam...Először kezdődött a candidával, az úgy 2-3 havonta mindig előjön, itt van még néhanapján ez a bakteriális vaginózis...fincsi...most kiderült hogy streptococcus is tenyészik bennem...ha ez még nem lenne elég most volt párom bőrgyógyásznál akinél condylomát diagnosztizáltak, megvizsgáltak engem is meg továbbküldtek még vizsgálatokra, antsz-hez és lehet HPV vel is fertőzött vagyok...na eddig ennyi de ki tudja mi van még ami nem derült ki...és ez csak egy helyen van...ki tudja milyen egyéb betegség lappang még bennem máshol:(..nem is értem ennyi fa(s)zság hogy fér el bennem a gyerek mellett..bocsánat, de nagyon mérges vagyok. Azért meg főleg amiért erre a hpv-re nem szűrnek rá. Ha most nem megyünk el kivizsgáltatni magunkat ez ki se derült volna...ami a legszörnyűbb hogy a bőrgyógyász azt mondta ha nem tudják szülésig kikezelni akkor császár...hát azt kössz nem....+ a streptococcus miatt erős antibiotikum szülésnél stb....nincs valami ötlet, hogy ezek ellen mit lehet tenni? AMi meg bosszant, hogy most mondta a bőrgúgyász hogy a candida, meg a streptococcus miatt is szokták kezelni a partnert is...hát itt csak én kaptam terhesen egy lóadag antibiotiikumot, páromnak semmit...most a doki eltiltott minket a szextől és annak egyéb változataitól is...:(Eddig örültem, hogy 5 hónaposan semmi tünetem, kívánom a szexet is stb...most meg 2-3 hónapig semmi...mire lehetne valami addigra szülni fogok, akkor meg majd azért nem lehet. Tudom hogy az egészség a legfontosabb, de ez így most nagyon sok egyszerre:(:(segítsetek légyszi ha van valami ötletetek.
2014. febr. 28. 11:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Először is, nyugodj meg, nem te vagy az egyetlen, aki ezeken átmegy, hidd el.

A HPV-t egyszerű méhnyakrák szűrésen szűrik, gondolom terhesség kezdetén volt szűrés, nem?!

A condylomáról sajnos vannak saját tapasztalatim is, a gyermektervezés fázisában derült ki nálunk. A condyloma gyakorlatilag olyan hpv törzs, ami nemi szemölcsöket okozhat...nálunk így derült ki. Ettől függetlenül a rákszűrés eredménye negatív lett, tehát csak a külső nemi szervek területe volt fertőzött, belül nem volt nyoma. Így a szemölcsök lekezelése, esetleges kimetszése után semmi akadálya nem volt a természetes szülének....természetes úton is született a lányom.


A gomba szintén nálam is jött ment terhesség alatt. Egészen addig, míg megelégelte a nyálkahártyám és a sok vacaktól a legutolsó alkalommal már a második nap vérezgetni kezdtem. Akkor mondta a dokim, hogy most pihentessük a dolgot, hadd regenerálódjon és a Lactofeel hüvelygélt ajánlotta, azt kellett használnom pár naponta, ahogy írja a papírja és utána azt mondta, hogy ha érzem, hogy valami nincsen rendben, akkor is használjak el egyet. És így csodák csodája soha nem jött elő a gomba a terhesség végéig, és azóta sem (2 év telt el azóta), mert azóta is így csinálom!

Ez egyébként a bakteriális vaginózisra is kifejezetten ajánlott!


Végül a streptococcus! Üdv a táborban! :)

Nálam is kitenyészett, de én a terhesség alatt nem is kaptam rá semmit, csak szülésnél, mert azt mondta a dokim, hogy teljesen fölösleges, mert ha egyszer kitenyészett, tehát hordozom, akkor bármikor előjöhet. Olyannyira, hogy a következő terhességeim alkalmával is kapok majd antibiotikumot, bármilyen is eredmény lesz majd akkor, amikor vizsgálják, mert ezt nem lehet kiírtani a szervezetből! Az, hogy esetlegesen a férjemet kezeljék, szóba sem jött, mert számunkra nem jelent komoly veszélyt, csak a babának, ha születéskor megfertőzödik. Szóval megkaptam a 2 adag antibiotikumot vajúdás alatt, és a lányom makk egészségesen megszületett természetes úton, mindezek ellenére, amiket felsoroltál te is! Persze tudom, hogy most, hogy tombolnak a hormonok, meg éppen benne van az ember, nagyon rossz érzés, de hidd el, nem vagy egyedül és ha pozitívan állsz hozzá, akkor akár minden rendben is lehet!

2014. febr. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jah, az kimaradt, hogy az első és utolsó 3 hónapban mi is el voltunk tiltva, az elsőkben barnázás miatt, az utolsókban mert együttlét után volt egy pici rózsaszínes folyásom. De a közbülső hónapokban sem nagyon mertük, mert a 20. héttől elkezdett nagyon keményedni a hasam, marokszám ettem a magnéziumot, de így is félő volt, hogy kinyílik a méhszáj idő előtt. Úgyhogy a 14 héttől (mert addig tartottak a rosszuléteim) a 20. hétig volt pár jó hetünk, aztán slussz...


Úgyhogy vannak problémás terhességek :)

2014. febr. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszodat:) tudtam, hogy ezek úgymond "népbetegségnek" számítanak, hogy szinte minden nő átesik egyiken-másikon, de hogy egyszerre mind legyen..:)vagy az immunrendszerem lenne ennyire a béka segge alatt? Nem tudom, pedig próbálok egészségesen is enni amennyire csak tudok, idegeskedni se nagyon szoktam...amúgy nem a terhesség alatt jöttek ezek mind ki. A candidával és ezzel a bakteriális dologgal mindig is küzdöttem, gondolom a többi se most jött ki csak most szűrtek rá. A rákszűrésem negatív lett, de 3x-ra sikerült rendesen levenniük, hogy eredménye is legyen. Ott semmi hpv-t nem mondtak, igazából eddig azt se tudtam mi az. Kiskoromban 10-15 évvel ezelőtt volt rajtam pár szemölcs, szememen, ujjaimon, hónalj de akkor ezeket leszedték nem is tulajdonítottam neki nagy jelentőséget. Páromon szaporodott el elég durván ezért zavartam el, hogy kezeltesse ki és akkor mondák, hogy ez veszélyes is lehet. Nekem 1db szemölcsöm lett azóta, elég kellemetlen helyen, amit ráadásul 1 hónapja véletlenül leborotváltam:S a doki elég csúnyán nézett rám mikor mondtam neki:( Neked is mondta a dokid anno, hogy nem borotválkozhatsz? Mert nekem ezt is mondta, hogy felejtsem el a borotvát, hááát...:(
2014. febr. 28. 14:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, mondták, de nem örökre kell elfelejteni azért.

Nekem kb 3 alkalommal jöttek elő szemölcsök 1-2, köztük volt egy pár hetes szünet, amikor reménykedtem, hogy vége, de aztán megint előjött, és újra, aztán elmúlt szerencsére, ennek már több, mint 3 éve. Egyébként én immunrendszert erősítendő, grapefruit mag cseppeket szedtem, meg volt egy vírus ellenes immunerősítő, amiből el kellett szednem egy adagot, azt nőgyógyász írta fel, de lehet, hogy azt terhesen nem lehet, nem tudom...

Viszont a férjemnek csak jó félévvel később jöttek ki a szemölcsei, neki is 2 vagy 3 alkalommal, már nem is emlékszem, de neki is többször volt, leégették neki. Az a doki nagyon profi volt, ő is azt mondta, hogy most egy darabig ne borotválkozzon, mert terjednek vele a szemölcsök, ha beleborotvál egybe és a borotválkozás révén felületi sérülés keletkezik, akkor oda át is fog szépen terjedni. Azt mondta, hogy pár hónapig benne van a szervezetben még utána is, hogy nincs újabb szemölcs. Úgyhogy nem tudom meddig, de mi is száműztük a borotvát, pár hónapig...

2014. febr. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!