Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Próbaidő alatt közölni kell a...

Próbaidő alatt közölni kell a terhességet?

Figyelt kérdés
2014. márc. 1. 17:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
15%
Nem kell. Én titkolnám a véglegesítésig, utána azonnal bejelenteném, akkor már nem rúghatnak ki. Lehet, hogy szemétség, de a gyerekemért bármit.
2014. márc. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem igen.én szoltam meloba.
2014. márc. 1. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
35%

Én is szóltam, kirúgtak..

(Mondjuk engem behúztak a csőbe, szóval más az én esetem, de nem szólnék, ha nem nuszáj)

2014. márc. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Elso vagyok! hát igen nekem az lett a szerencsém hogy velem orultek és nem rúgtak ki!
2014. márc. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Elnézést a második voltam nem az elso!!!!!!Bocsánat!!!!!!!!!!
2014. márc. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Igen ha nem közlőd, utána sem él a védettséged mivel eltitkoltad és kirúghatnak. Bíróság kikéri az orvosi papírodat és nyert ügyük van ha mégis pereskedni kellene,bár ez mennyire éri meg egy cégnek más kérdés.
2014. márc. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem ezt mindenkinek a lelkiismerete dönti el. Én, mint munkáltató eléggé fel lennék háborodva, ha valakit felveszek próbaidő után határozatlanra és másnap az orrom előtt lobogtatná a "veszélyeztetett terhes" papírját. Olvastam ma ilyen sztorit itt, csak gratulálni tudok hozzá… Ezek azok az emberek, akik mindenkin képesek átgázolni. Tudom, minden munkáltató szemét, kizsákmányoló kapitalista. Persze. Csak ezek az anyák abba nem gondolnak bele, hogy egy kkv-nál pl a tulajdonos is lehet, hogy anya (vagy apa) és próbál a vállalkozásával együtt a felszínen maradni. Amibe az illető "kismama" szépen belerondít.
2014. márc. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

én is szóltam melóba próbaidő alatt és engem kirúgtak érte és a munkaügyi felügyelőségen meg azt mondták hogy így jártam...

most amíg nem szülök meg és nem kapok gyest addig nem kapok semmit sőt még a tb.-t is fizetnem kell a semmiből....

2014. márc. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mennyi van még a próbaidődből és mennyi idős terhes vagy.

12-13 hetes terhességig nem kell szólni, addig amúgy sem híreszteli az ember, és ezt a munkáltatónak is el kell fogadnia.


Viszont a véglegesítés utáni napon bejelenteni, hogy már 20 hetes vagy, az lehet vonz maga után valamit.

De én nem mondanám meg, sajnos ilyen világot élünk.

2014. márc. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
A terhesseget bejelenteni nem kotelezo, az csak a munkavallalot vedi. Nem kell tehat probaido alatt bejelenteni, ha nem akarja az ember - bar az is igaz, amit az egyik elottem szolo irt, hogy igen pofatlan dolog a szerzodes alairasa utan lobogtatni a "terhes vagyok" papirt.... Amugy kovetkezmenye csak akkor lehet, ha konkretan eltitkolta a terhesseget. Tehat ha a munkakori alkalmassagi vizsgalaton megkerdeztek, hogy van e valami tartos betegsege, terhes e. Ha ott letagadta,a kkor siman kirughatjak.
2014. márc. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!