Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 1 hónapja vagyok az új munkahe...

1 hónapja vagyok az új munkahelyemen. Most vagyok 3 hónapos terhes. Mikor mondjam el a főnökeimnek a terhességet? Ha kiderül, biztosan felbontják a szerződést a próbaidő alatt. Ti mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés
2010. jan. 29. 09:56
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom azért nem mondtad el eddig, hogy ne rúgjanak ki. Hát próbáld meg eltitkolni a próbaidő végéig.

Én megpróbálnám eltitkolni.

2010. jan. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Én is szeretném eltitkolni, de próbaidő végén már 5 hónapos terhes leszek.ÉS az orvosi vizsgálatokra hogy menjek el?
2010. jan. 29. 10:06
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak a próbaidő után mondanám el, de addig gondolom van még 2 hónapod, akkor meg már 5 hónapos terhes leszel.

Nekem nem sikerült volna addig eltitkolni, mert 16 hetesen azért már látszott rajtam

2010. jan. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos, hogy megvárnám vele, míg lejár a próbaidőm. Gondolom nem szeretnél 3-4 hónapos terhesen az utcára kerülni. De amint lejár a próbaidő azonnal, hiszen velük sem akarsz kitolni.
2010. jan. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok...az orvosi vizsgálatokra menj munkaidő után. Ha sztk-ba jársz, akkor gondolom 7-8-ig van rendelés. Ha fogadott a dokid, még könnyebb, mész akkor amikor ügyel, vagy a magánrendelőjébe este, vagy hétvégén. (ha bejár)

Vérvételre pl. afp. éhgyomorral kell menni, (elvileg ez lesz csak neked 5 hós korodig) oda nagyon korán oda mész,és pikk-pakk végzel. Vagy kérsz a munkáltatódtól valami ürüggyel egy fél szabadnapot. Jobb ötletem nincs

2010. jan. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosi vizsgálatokat próbáld munkaidő után kérni. A vérvétel, labort pedig próbáld megbeszélni a háziorvossal, hogy ő vegye le a vért, szerintem plusz pénzért akár hajnali 6-kor is leveszi a vért - nálunk ilyen a háziorvos. Párod vagy valaki más meg tudja oldani, hogy a laborba leadja. A terheléses cukor vizsgálatnak érdeklődj utána, hogy nálatok hogyan működik, valahol csak egy vérvétel és nem kell ott dekkolni két órát. Ja, és van olyan nőgyógyász, terhesgondozást végző aki elfogadja az otthoni vércukormérést ha normál értéket produkálsz, nem kell laboros terheléses.
2010. jan. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit rosszul fogalmaztam. Még mielőtt valaki azt veszi ki a soraimból, hogy pénzéhes a háziorvosom, ő ingyen is kijönne hajnalban, csak, hogy levegye a vért egy ilyen szituációban. Ha őszinte vagy a dokikkal, akkor nagyon sok mindent meg lehet velük beszélni.
2010. jan. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Mindenféleképpen titkold!én is igy voltam egy darabig titkoltam..de aztán ugy döntöttem elmondom,jobb az öszinteseg..akkor azt mondtak maradhatok rá egy hétre pedig munkakezdéskor azt mondták 5 percem van hogy elmenjek:(kitartás!!
2010. jan. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat, de igazából nagyon nehéz. Mindent összeegyeztetni.Még az a szerencsém, hogy nálam elmaradtak a reggeli rosszullétek.
2010. jan. 29. 11:15
 10/28 anonim ***** válasza:
88%

Én első körben felhívnám a munkaügyi központot, kérném az ottani munkaügyi jogászt és megkérdezném, próbaidő alatt kirúghatnak-e terhesen. Ők segíteni fognak és a leghitelesebb forrás.


Ugyanis mintha azt olvastam volna valahol, hogy terheseket nem lehet kirúgni. Sajnos csak ennyit találtam:


Felmondási tilalom

A felmondási tilalom alapján a munkáltató nem szüntetheti meg rendes felmondással a gyermek ápolása, illetve gondozása céljára kapott fizetés nélküli szabadságnak, illetve a gyermek hároméves koráig - fizetés nélküli szabadság igénybevétele nélkül is - a gyermekgondozási segély folyósításának időtartama alatt. Ugyanígy védelem illeti meg a terhes nőt a külön törvény szerinti emberi reprodukciós eljárással összefüggő kezelés, a terhesség, a szülést követő három hónap, illetve a szülési szabadság ideje alatt.

A rendes felmondás akkor is érvénytelenné válik, ha a felmondás közlésekor a munkavállaló már terhes volt. Mégpedig függetlenül attól, hogy terhességének megállapítására sor került-e, illetve hogy a munkavállaló terhességéről tudomással bírt-e.

2010. jan. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!