Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha tudom a teherbeesés pontos...

Ha tudom a teherbeesés pontos dátumát, akkor lehetséges hogy onnantòl fogja számolni a terhesség kezdetét az orvos?

Figyelt kérdés
2014. márc. 2. 19:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen, én pontosan megmondtam a dokinak, hogy mikor voltunk együtt ( mivel csak az az egy alkalom volt akkor ) ezért úgy is számolta vagy is pont 9 hónapot hozzá adott és úgy is született a baba :)
2014. márc. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem én is tudtam pontosan,,mondtam is,de a menzesztől számolta mindenki.Védőnő is.
2014. márc. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hivatalosan az utolsó menzesz első napjától kell számolni. Azonban normálisabb orvosok/védőnők hozzáigazítják ezt a pontos fogantatáshoz (Barátnőmnek hosszú ciklusai vannak, az ovulációi a 24. nap körül szokott lenni. Első terhességénél elkövette azt a hibát, hogy az utolsó menzesz első napját mondta el, és hiába győzködte a dokit, hogy pontosan tudja mikor volt az ovulációja, nem törődött vele, így lett tök feleslegesen egy idő előtt indított szülése, pedig csak később fogant. A 2. babánál már nem követte el ezt a hibát, 10 napot hozzáadott a menzeszéhez és azt diktálta be, így az a baba már normális időben születhetett meg magától).
2014. márc. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat! Remélem hogy onnan számolja!
2014. márc. 3. 09:57
 5/10 anonim ***** válasza:

A 21. napon fogant a babám ez 1000 %. Az utolsó menszi dátumához hozzáadtam +1 hetet, ezt diktáltam be mensi időpontnak. Így a kiírt napon spontán született a babám. Egyébként 1 héttel korábbra írtak volna ki, ez teljesen biztos.

De ezt csak abban az esetben szabad, ha teljesen biztos vagy a fogantatás időpontjában.

2014. márc. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az hogy tudod mikor voltatok együtt, az nem azt jelenti, hogy tudod mikor estél teherbe. Mivel peteérés időpontja a lényeg, mert ugye azt tudja megtermékenyíteni a hímivarsejt. Ha peteérést biztosan tudod, akkor tudhatod, hogy mikor fogant. Erre gondoltál? Bár szerintem ekkor is az utolsó menstruációt veszik majd figyelembe.
2014. márc. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én a teherbeesés dátumát nem tudom, de a beágyazódást igen. Legalábbis szinte 99%-ig biztos vagyok benne, hogy pont az utolsó menzim első napján volt a beágyazódás. Ezt mindig elmondom, de eddig senkit sem érdekelt, a beágyazódás napját veszik a menzesz utolsó napjának, ezért van egy olyan érzésem, hogy legalább 2-3 héttel előbb kell jönnie ennek a babának, mint ahogy kiírtak. Mert ugye ők úgy számolnak, hogy utolsó menzesz után 2 héttel peteérés, nagyjából 1 héttel azután pedig beágyazódás.

Ha nekem van igazam, és nem nekik, akkor kb. 1 hét múlva szülök. Szerintük április elején fogok szülni.

2014. márc. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
...menzesz első napjának (nem az utolsónak veszik)...
2014. márc. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

6-os a peteérést tudtam biztosra!

5-ös válaszoló voltam

2014. márc. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szóval én is 100% tudom a peteérésem napját, ehhez képest egy héttel hamarabbra számolta a doki szülés dátumát. Végül is ez azért lenne nekünk fontos, mivel a párom külföldön dolgozik, így lehetetlen hogy hamarabb estem teherbe.
2014. márc. 5. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!