Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Okozhat valamilyen problémát,...

Okozhat valamilyen problémát, ha nem rendszeresen szedem a magnéziumot, csak görcs esetén? 23hetes vagyok

Figyelt kérdés
Semmit nem szedek, magnéziumot is csak ha szükségét érzem.
2014. márc. 3. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:

A magnéziumot nem kötelező terhesség alatt szedni, csak akinek olyan problémája, gondja van, amire az orvos magnézium szedését javasolja.

Én az egész terhességem alatt nem szedtem abszolút semmit rendszeresen, a magzatvédő vitaminon kívül, tehát magnéziumot sem, mert nem kellett. Nem volt miért szednem. Nem görcsöltem, nem keményedtem, semmi. Viszont hányingerem volt bizonyos időközönként, arra vettem be B6 vitamint, mikor hányingerem volt.

2014. márc. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
1-es jól írja. Én csak a 12. hétig szedtem ilyeneket, utána semmit. Sok gyümölcsöt és zöldséget ettem.
2014. márc. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát attól függ, mit értesz görcs alatt, napi hány alkalom?!

Nekem amint keményedett a hasam naponta pár alkalommal, egyből szednem kellett a magnéziumot, mert a gyakori keményedés nyithatja a méhszájat, koraszülést eredményezve. Úgyhogy ha már konkrét "görcs" van, akkor már késő bevenni rá a magnéziumot... Ha rendszeres a keményedés, akkor szedni kell rendszeresen, én is 20 hetes voltam, amikortól szednem kellett, és engem meg is nyugtatott, bajod nem lesz tőle, ha szedet, viszont attól lehet, ha nem szeded..

2014. márc. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Milyen sűrűn? Van, hogy 2 naponta görcsölget a hasam, de nem vészesen, ilyenkor be szoktam venni egyet, elmúlik. De van hogy 2 hétig egy szemet sem, valóban változó. Második terhességem, elsővel mindent rendesen szedtem.
2014. márc. 3. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!