Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt szedett vas...

Terhesség alatt szedett vas milyen tüneteket okozott nállatok? Szorulás? Fekete széklet?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a vastol ezek lehetnek csak kicsit aggodom mert szorulásom nincs de rettentően fekete ami kijön. Napi 2maltofer folt szedek a terhes vitamin mellé mert a hemoglobinom alacsony volt. De a vasam tökéletes középérték. Sokat ég a gyomrom még a viztől is ahogy nyelek már fáj sokszor ezért kezdtem aggodni. Már a vas szedése elött kezdődött a sötét szin. Azota mégcsunyább. Nektek is ilyen volt? Vagy szoljak a dokinak? ha nem veszem be ma a vasat akk holnap normalis szinű lesz?
2014. márc. 4. 09:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen, a vastól fekete lesz a széklet, ez a normális.

Én nem is szedtem terhesség alatt olyan irtózatos székrekedést csinált napi 1 szem is.

2014. márc. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Azért gondoltam h nem beszem be egy két napig hogy lássuk valoban csak a vas szinezi e el. Aggodom nehogy valami vérzés legyen. szednem kell majd a szopi végéig. csak igy szülés elött nem volna jo ha abbahagynám pár napra ugye?

38+3 hetes vagyok amugy.

2014. márc. 4. 09:46
 3/10 anonim ***** válasza:
Nincs rajta a gyógyszer tájékoztatóján ? A belekben a fel nem szívódott vas a táplálék kéntartalma miatt fekete vas-szulfiddá alakul, ami feketére színezi a béltartalmat a vastagbélben. Elődeink a vasszöges almát is jónak tartották.
2014. márc. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De benne van h elszinezi, csak nem gondoltam h ennyire...mint a korom... Illetve ha ennyire nem kellene csökkenteni az adagot? hisz amugy a vas szintem jo volt,8-30ig volt a referencia tartomany nekem meg 16 volt és arra irta ki....
2014. márc. 4. 09:49
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, normális, hogy fekete, nekem is olyan volt!
2014. márc. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A vas szintedet egyébként a szérum vasból nehéz megállapítani.

Az attól is lehet jó, hogy épp magasabb vastartalmút ettél a vérvétel előtti napon.

Ezért szoktak haemoglobint, transferrint, ferritint és hasonlókat is nézni :)

2014. márc. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja értem,köszönöm. Hát a doki biztos jobban tudja csak ez a gyomorégés meg nyelőcső fájdalom... már várom a szülést hogy a pindurka popsija/lába kikerüljön a gyomrombol. Félek h lassan sebesre mar a gyomorsav. Mindig ilyen fémes véres izt érzek a számban, de lehet csak mert mar az inyem is begyulladt és szokott vérezni. meg mondolom a vas.... Azért nem voltam biztos nenne hogy a vas szinezi ennyire...
2014. márc. 4. 10:04
 8/10 anonim ***** válasza:

Ínygyulladásra van két tuti tippem. Az egyik az, hogy reggel felkelés után, mielőtt akár egy korty vizet is innál, egy evőkanál olajjal (sima napraforgó, oliva) kezdj öblögetni, kb. egy percig öblögess, amíg szürkés-fehéres massza nem lesz az olajból. Ezt köpd ki, alaposan moss fogat utána. A másik a chlorhexamed (reggel-este fogmosás után). Ezt csak kúraszerűen szabad használni, nekem egy hét alatt megszűnt az ínyvérzés így!


Ha nem vizesedsz, akkor a gyomrodra igyál Salvus vagy Pi vizet (ezt akkor is ihatod, ha vizesedsz), jól lehűtve, kb. egy decit alkalmanként, elkortyolva.


Ezek nekem nagyon beváltak :)

2014. márc. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket, a foginyre most a curasept gélt probalom pár napja. meglatjuk hat e.

A gyomorégésre szinte mindent probaltam. De a nagylány előszeretettel rugdossa a gyomrom táját és mindenki aztmondta ha nem valik be semmi akkorbiz aszülés amegoldás. Talán a szodabikarbona vizben ami enyhiti de a legjobb haállok v ülök. fekve borzaszto. Igy a nap nagy részét állva/ülve töltöm pockolt lábakkal mert egy hete el kezdtem vizesedni.

Nade már nemsok idő ezt mar valahogy kibirjuk..... Az olajat kiprobalom mégsem gyogyszer.

2014. márc. 4. 13:05
 10/10 anonim válasza:
Én mindenkinek a Nutrilite vas rágótablettát ajánlom. A terhes vitamintól, amiben ugye van vas, olyan székrekedésem volt, hogy egy hétig kínlódtam, hogy végre jöjjön produktum. Azóta a Nutrilite-ot szedem. Tök jó, semmi problémát nem okoz! A székletemet ugyan megfesti, de ez normális!!
2015. febr. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!