Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit vehetek be fejfajasra, ha...

Mit vehetek be fejfajasra, ha elkepzelheto, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés
A teszteleshez meg koran van,de harom napja kinoz, mar a munkamban is zavar.
2014. márc. 6. 20:34
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Az okára kellene rájönnöd és nem gyógyszert szedni rá. Vérnyomásod rendben? Iszol elég folyadékot? Eszel rendszeresen? stb. Menj el orvoshoz és nézesd meg magad! Nem a fájdalmat kell elnyomni, hanem rá kell jönni, mi okozza.
2014. márc. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
Panadol végig szedhető az első 2 harmadban meg algoflex forte is
2014. márc. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Panadol a legjobb. De bármelyik vény nélküli fájdalomcsillapítót be lehet venni, egyszer-egyszer. A fájdalom miatti stresszhormonok többet ártanak, mint néha 1-1 gyógyszer. Nőgyógyász mondta, amikor vesegörccsel kellett mennem az ügyeletre.
2014. márc. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Bármit. Egyrészt nem biztos a terhesség, másrészt a 8. hétig a babával nincs kapcsolatod.
2014. márc. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Teljesen egeszseges vagyok,rengeteget iszom(vizet)es a vernyomasom is tokeletes.a fejfajas keteselyes,a hidegfront okozza,vagy a baba.

kedves masodik,koszonom a valaszt.kulfoldon vagyok,csak aszpirin es flector van nalam,mindkettore ra van irva,hogy nem lehet.remelem,a panadol nemzetkozi gyogyszer.

2014. márc. 6. 20:51
 6/10 A kérdező kommentje:
Aha,esetleg algoflex is lehet.melo utan akkor irany a patika.semmikepp nem szeretnek kockaztatni egy (ujabb)vetelest,inkabb nem szedek be olyat,amire egyertelmuen rairtak,hogy az elso harmadban tilos.
2014. márc. 6. 21:04
 7/10 anonim ***** válasza:
paracetamolt lehetett nekem szednem, minden más tiltva volt. dafalgan, panadol, doliprane,- de kellett vagy 2 hét mire hatott :( mindig algoflexet szedtem...az meg olyan bivaly erös, hogy utána a paracetamol tartalmu gyogyszereket, szinte meg sem éreztem....
2014. márc. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha még nem maradt ki a menzeszed, akkor bevehetsz olyat, amire nincs ráírva, hogy terhesség tervezésekor sem szabad szedni.
2014. márc. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen korán még nem okoz semmit az a gyógyszer sem amit nem lehetne teljesên szedni! Gondolj bele akinek becsuszik a baba ö is mindent ugyanúgy csinál mint elötte mêgsem lesz baja a babának! Ráadásul a 6. hétig semmi nem megy át a magzatba! Ezzel is védi a babát pont attól hogy ne károsodjon semmitöl amíg az anyuka nem tudja hogy babát vár!
2014. márc. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

A Panadolban paracetamol van. Vagyis olyan fájdalomcsillapítót keress, legyen bármi fantázianeve külföldön, aminek ez a hatóanyaga.

Az Algoflexben ibuprofen van, és a tájékoztatójában az szerepel, hogy 3. trimeszterben egyáltalán nem, az 1-2ban csak nagyon indokolt esetben alkalmazható.

A Panadolét is megnéztem, abban az áll, hogy kérje ki orvosa tanácsát. Egyébként a terhes sógornőmnek is ezt ajánlotta az orvosa.

2014. márc. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!