Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első trimeszterben kockázatos...

Első trimeszterben kockázatos szexelni?

Figyelt kérdés
Végülis orgazmusnál méh összehúzódások vannak... Nem lehet ebből gond?

2014. márc. 7. 12:35
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Normális esetben az első, második trimeszterben lehet.

Viszont én nagyon megjártam; semmilyen problémám nem volt, abszólut álomterhességem volt. Házaséletet is éltünk. Ettől aztán szépen megrepedt a magzatburok a 25. héten, és nem maradt életben a babám.

Tudom, hogy erre kicsi az esély, de én legközelebb nem kockáztatok.

2014. márc. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Általában nem az, de előfordulhat. Hogy az orvosom idézzem: "Egy problémamentes terhességben még cigánykerekezni is lehet - csak előre nem lehet megjósolni, melyik terhesség lesz problémamentes ." Úgyhogy, ahogy rád van bízva.
2014. márc. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az is sokat számít, hogy hol tapadt meg a baba. Nekem a teljes placenta a méhszájon tapad meg, így teljességgel kizárt a házas élet. Azoknál akiknél hátsó vagy mellső falon tapadt meg és nem lóg rá kicsit sem a méhszájra ott kisebb a vetélés/koraszülés kockázata, de ott sem zárható ki 100%-osan.
2014. márc. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

nekem azt mondta a doki, hogy még egészséges terhességnél is kockázatos lehet a szex az első trimeszterben.

én most a 12. hétig utrot szedek hüvelykúpkéntm, így végképp el vagyunk tiltva a házasélettől, de a dokim akkor sem javasolná,l ha nem kellene a kúp.

2014. márc. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
hát segíteni biztos nem segít, ugyh én se erőltettem. helyette minden más volt. Annak is megvannak a maga szépségei,csak kreativitás kell hozzá... és pár hétig még ki is lehet így bírni.
2014. márc. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Akkor az a lényeg, hogy ne legyen orgazmusom, igaz?
2014. márc. 8. 09:05
 7/10 anonim válasza:
100%
Én ugyan veszélyeztettet vagyok, mert már volt egy vetélésem. A doki azt mondta, hogy az első 12 hétben kizárt a házasélet. Valamit valamiért. Ki lehet bírni. Nem csak az orgazmustól lökődhet ki a magzat. Ha csak a párod miatt kérdezed, akkor van kezed és szád... :) Üdv, 17 hetes km
2014. márc. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem a párom miatt kérdeztem :D

Köszi, akkor 13. hétig nincs szex, de mivel kell még vigyázni?

2014. márc. 8. 14:49
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez is teljesen egyéni lehet, de általánosságban tán ezeket érdemes kerülni:

- nehezet emelni

- forró fürdőt venni

- hasizom préssel vagy ugrálással, hajlongással, balesetveszéllyel járó mozgásformák

- fertőzés-források kerülése (nyers tojás/hús, pasztörizálatlan tejtermék, termálvíz, állatok, fertőző betegek...)

- gyógyszereknek, gyógyteáknak, étrendkiegészítőknek nézz utána, mielőtt használod/fogyasztod

- kémiai anyagok (tisztítószerek, festékek)

- sugárzás (röntgen, ct)

- meg persze no cigi (lehetőleg passzív se), alkohol vagy drog - koffein alacsony vérnyomás esetén mértékkel

2014. márc. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
De jó, hogy így összefoglaltad, nagyon köszönöm!! :)
2014. márc. 9. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!