Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A szülési segélyről szeretnék...

A szülési segélyről szeretnék információkat kapni! Én is megkapom majd, vagy az orvosomnak hála lecsúsztam róla?

Figyelt kérdés

Az orvosom azt mondta, elég, ha a védőnőhöz csak a 16. hét körül fordulok, vagyis akkor megyek el hozzá először, mert a szülési segélyhez 4 pecsét kell meglegyen a terhességi kiskönyvben. Egy internetes oldalon viszont ma azt olvastam, hogy CSAK akkor kaphatok szülési segélyt, ha a terhesség 12. hetéig felveszem a kapcsolatot a védőnővel. Most akkor mi van???


Már elmúltam 13 hetes és rámtört a pánik emiatt... Segítsetek!


2009. dec. 13. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz!!!! Az egyszeri anyasági támogatás feltétele egy a kórházban kiadott igazolás, amit 4 terhesgondozáson való részvétel után adnak ki. van olyan kórház ahol nem számolgatnak pecséteket sem, csak a 36. héten odaadják az igazolást a kismama kezébe. Érdeklődj a többi kismamánál, de biztos hogy mindegy hogy melyik héten jelensz meg a védőben, van ahol pl csak nőgyógyász pecsétje a jó, van ahol a védőnőé is beleszámít.
2009. dec. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

4 db terhesgondozáson kell megjelenned, hogy a szülési segélyt megkapd. ha koraszülés van, akkor pedig megelégszenek egy pecséttel. Nincs ahhoz kötve, hogy hányadik héten jelentkezel először. És aki a 4. hónapig menstruál, és a 16. héten jön rá, hogy terhes? Az talán ne kapjon? :-)


Ne pánikolj. :-) A terhességed végéig bőven össze fog jönni az a 4 pecsét, hiszen havonta kell majd járnod terhesgondozásra.

2009. dec. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is 14 hetesen voltam először. És tényleg úgy van, hogy egy igazolást adnak majd a szülési zárójelentéssel együtt amit el kell küldeni a Magyar Államkincstárhoz egy igénylőlappal meg a gyermek anyakönyvi kivonatának másolatával együtt és akkor kapod meg az anyasági segélyt. Azt az igazolást meg automatice adják, tőlem nem kérték a kiskönyvet, hogy hányszor voltam dokinál meg védőnőnél. De amúgy meg nem is a védőnői pecsét számít a gyakorlatban hanem az orvosi. Szóval ne idegeskedj, semmi gond nincs.
2009. dec. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Jól írják a lányok!!! Úgyis összejön a 4, bőven van még rá időd. És ha hamarabb jön a baba, akkor ugye 1 is elég.

Nyugodj meg és boldog babavárást nektek!

31 hetes

2009. dec. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyosak vagytok, köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Most már kezdek megnyugodni:)
2009. dec. 13. 20:03
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hallottam, hogy ki lenne kötve, hogy mikor menj védőnőhöz, csak a 4 pecsét kell.

De fura, hogy a doki mondta, hogy ne menj...általában ők paterolnak le minél előbb a védőnőhöz, mert a védőnő szokott minden papírt, beutalót kiállítani, na meg a kiskönyvet.

Én a helyedben azért gyorsan felkeresném a védőnőt

2009. dec. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pl. semmilyen beutalót nem adott a védőnő soha. Nálunk csak a doki adhat beutalót meg bármit. A védőnő itt csak hobbiból van. :p

Szerintem ott is biztosan így van ahol a kérdező lakik.

Én Pest megyében lakom.

2009. dec. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Érdekes ez, hogy ki a védőnő és ki nem. Szegeden van a körzeti védőnő, aki tényleg védőnő, aki eljön most is és a baba érkezése után is.

A rendelőben, ahol a doki van, ott is védőnőnek hívják azt az illetőt, de inkább olyan, mintha a doki asszisztense lenne, mert ő mondja meg, hogy mikor, hová kell menni, ő adja a beutalókat.

Szerencsére van magán dokim, így a rendelőben lévő orvos nem szokott engem vizsgálgatni, nem is szoktam látni sem. A magán dokim, ha megyek hozzá, pecsétel is a könyvembe, tehát látszik, hogy lát időnként orvos.

32 hetes

2009. dec. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!