Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pozitív lett a dówn-kór teszt...

Pozitív lett a dówn-kór teszt eredménye és most mennem kell magzatvíz mintavételre, volt már pozitív valakinek és utána mégis azt mondták, hogy hála istennek nincs semmi baj? Csak kedden fogadnak és nagyon kétségbe vagyok esve?!

Figyelt kérdés
2010. szept. 30. 19:21
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

melyik vizsgálat mutatott pozitívat? kombinált teszt vagy afp?

afp-vel nem kell foglalkozni, az egy elavult vizsgálat. ha kombinált lett pozitív akkor én nem egyből magzatvízvételre mennék, hanem csináltatnék integrált tesztet is.

2010. szept. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
integrált tesztem lett pozitív!
2010. szept. 30. 19:31
 3/29 anonim válasza:
100%

Szia!

Én is hasonló cipoben járok, szerdán megyek amniocentézisre. Ahogy utánajártam, sokan voltak úgy, hogy mégis egészséges baba szuletett, nem egyet személyesen ismerek. Olyan esetet is ismerek, hogy a terhesség alatt semmi gond nem volt, betegségnek még csak nyomát sem észlelték, a baba mégis komoly betegen szuletett. Ne keseredj el! A barátnom visszautasította ezt a vizsgálatot, mondván, hogy bármilyen lesz is a baba, megtartja és ne stresszelje ot semmiféle buta kivizsgálás. Én 71-ben szulettem, és ha akkor ilyen fejlett lett volna a technika, engem is elvetettek volna, ugyanis szív és veserendellenességgel jottem a világra. Most boldog anyuka vagyok, 2 nagyfiam van, megérto férjem és most várjuk a 3. babát. Sok ember egészségesen szuletik, majd drogos lesz..., van aki meg betegen, de a szereto család csodát tesz, míg végul teljes értéku életet élhet.

2010. szept. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
köszönöm a bíztató szavakat!
2010. szept. 30. 19:38
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az integrált 1:210 volt, a lepénymintavétel pedig jó lett. :) Ne izgulj!
2010. okt. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a kombinált tesztem lett pozitív down korra. Megcsinálták a corionboholy mintavételt amiből kiderült hogy teljesen egészséges a legényke!:)

Ne izgulj, neked is biztosan minden rendben a babáddal!

2010. okt. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Kell ezért a vizsgálatért külön fizetni?
2010. okt. 1. 12:37
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
35 éves kortól már támogatja tb, előtte fizetős, de nem vészesen, pontos árat nem tudok. 30 körül azt hiszem.
2010. okt. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy ismerősöm, akinek mindkét gyermekénél nagyon rossz eredmény jött ki, a doki szerint a praxisában nem volt ilyen rossz eredmény... aztán a magzatvíz vételnél kiderült hogy semmi baja a babáknak.
2010. okt. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az afp-m pocsék volt, majd a Down-ra 1:350-hez eredményem lett (négyes tesztem volt), ami a papírunk szerint közepes kockázatnak számít. Aztán egy genetikai ultrahangon a pici fejében találtak egy cisztát, és az egyik szívizomnál megnagyobbodást, ezért javasolták a magzatvízmintavételt. Természetesen megcsináltattam, abból pedig az derült ki, hogy semmi baja. (Egyébként nem volt vészes az amniocentézis, nem kell betojni tőle!)

Most már 1 éves a nagylegény, és ennél egészségesebb nem is lehetne!

Nyugi, biztosan rendben lesz minden!

2010. okt. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!