Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az normális, hogy nem írtak...

Az normális, hogy nem írtak semmit az embrióról?

Figyelt kérdés
4+4 hetesen voltam ultrahagon, akkor 3mm-es petezsákot láttak, azt mondták, egy hét múlva menjek vissza, most 10mm-es petezsákot írtak és 7 hét múlva kell visszamennem. Nem kellett volna az embrió méretét is odaírni? Vagy az lehetett a baj, hogy hasi uh-t csináltak, nem hüvelyit? Attól még minden rendben van?
2014. márc. 8. 10:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehet nem volt épp a legjobb minőségű a gép és azokon ilyen korai terhesség nem nagyon látszik és nem tudják lemérni. Én 6+4 hetesen mentem először, magándokihoz és akkor 0,73 mm volt a fiam, szívhang is volt, hüvelyi ultrahanggal. Ami nekem furcsa, hogy 7 hét múlva kell visszamenned, ezt nem értem, mert ha most nem látott semmit, akkor bár 7-8 hetesen meg kéne, hogy nézze.
2014. márc. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen, én is ezt nem értettem... Vagy akkor legalább most megnézett volna hüvelyivel is...

Csak megkérdezte, hogy megtartom-e, és utána mondta, hogy jöjjek vissza 7 hét múlva, addig keressem fel a védőnőt meg menjek terhesambullanciára.

Ezért gondoltam, hogy minden rendben, csak aztán láttam, hogy nincs ráírva embrióméret...

2014. márc. 8. 10:48
 3/11 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de nem értetted félre mert 2 hetet szoktak mondani! A 2 és a 7 könnyen félrehallható!
2014. márc. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én a helyedben mindenképp elmennék 8 hetesen kb. Ha jól számolom (mivel 4+4 voltál 1 hete, most 5+4), akkor 7 hét múlva 12+4 leszel, én akkor már átestem a genetikai uh-n és vérvételen. Biztos minden rendben van, azért nem kell egyhamar visszamenned, de ez akkor is sok, ráadásul arról sem tájékoztatott, ha jól sejtem, hogy akkor következő alkalommal már genetikai vizsgálat, de még az embrióról sincs adat.. Én mindenképp visszamennék előbb.
2014. márc. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
valószínűleg azért nem írt még az embrióról, mert még nem látta... első leletemen (6 hetesen) nekem is csak annyi van, h szabályos, 9 mm-es petezsák, és hogy szikhólyag látható, de életjelet mutató embrió még nem volt... egy hét múlva már szívhang is volt.... :)
2014. márc. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem emlékszem már rá, hogy mikor pulzál. Esetleg ilyet nem mondtak? Bár az lehet, hogy csak a 6. hét körül van.

Egyébként normális, az első olyan ultrahang amin több méretet mérnek az a 12 hetes. De addigra már védőnőhöz el kell menni, hogy a terhes könyvet kiállítsa. Nálunk vérvételre, uh-ra is ő ad beutalókat, naplószámot kér.

Ha nem mondták, hogy pulzál, én a helyedben visszamennék 7-8 hét körül. Nekem azt az uh-ot a magándokim nézte, papírt nem adott róla, csak a könyvbe írta bele.

2014. márc. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mindenképpen menj vissza 2-3 hét múlva!
2014. márc. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom màshol is így van e de nálunk a vèdőnő csak akkor àllít ki könyvet, ha van orvosi papír amin ki van jelentve hogy mi egy èlő embrió làtható....
2014. márc. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ilyen korai terhességnél a hasi ultrahangon sok minden nem látszik, lehet, hogy az embriót sem látta az orvos. Ahol hüvelyi uh-t csinálnak, sokkal többet látnak. Ha a petezsák nőtt, az jót jelent, legközelebb már biztos látszik az embrió is. Viszont szerintem félreértetted, és vagy 2 hét múlva kell visszamenned, vagy 7 hetesen.
2014. márc. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
menny vissza 2hét múlva mert szerintem is 2őt mondtak nem 7et. vagy egy másik hogy elmész maszekba (ha teheted). vagy ha 2hét múlva nem fogadnak akkor egyik este meny be az ügyeletre hogy vessenek rád egy pillantást azt mondasz valami ürügyet. barátnőm is eljátszotta mert aggódott.
2014. márc. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!