Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 37. terhessegi hetben normalis...

37. terhessegi hetben normalis-e a 3 hete tarto folyamatos hanyas? (3 nap szunet volt osszesen)

Figyelt kérdés
Kedves mindenki! Egy olyan kerdessel fordulnek Hozzatok, hogy kozel 3 hete folyamatos hanyas gyotor. Amit megeszek, megiszok, szoszerint tavozik darabos formaban. Eddig a terhessegem teljesen problemamentes volt. Taplalkozasom valtozatos, husban es zoldsegekben gazdag, zsiros illetve fuszeres eteleket nem fogyasztok. Az etkezest tobbszor kevesebb alapon vegzem. Napi 3-4 liter folyadekot megiszom, foleg vizet, ezert is nem ertem mi okozhatja ezt a problemat. Mivel Angliaban elek, itt sajnos hiaba fordulok a vedonomhoz, egy legyintessel elintezik, nem foglalkoznak szinte semmivel, a terhesgondozas egy nagy nulla. A pocakom mar leszallt, a baba sem nyomja a gyomromat. Elegge aggodom a helyzetem miatt, koszonom a mielobbi valaszokat!

2014. márc. 4. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ez már a szülés előjele: felkészül a szervezeted.

Hacsak nem kaptál el valami vírust.

2014. márc. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Virust ugy erzem kizarhatom, mert a vashiany miatt szinte mindig vert vesznek, abban meg ugye eszre kellett volna venniuk.

Viszont elojelnek en is gondoltam, csak ez a harom het, ami nagyon megriaszt. Tobb orvosi oldalon olvastam, hogy ez meg elso szuloknel is maximum par napig tart. :(

2014. márc. 4. 17:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Én azért nem hagynám annyiban, nem hiszem, hogy ez normális állapot. Ott nincs háziorvos (terhességtől függetlenül), akihez fordulni lehet, ha baj van? Nőgyógyászhoz nem jársz havonta, ő nem mond semmit?
2014. márc. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Amiota kierkeztem csak a midwife (vedono) foglalkozik velem. Ez abbol all, hogy eleinte 3 hetente, mostmar 2 hetente jarok hozza. Ultrahang egyetlen egyszer volt a 23.ik heten (mert amikor kierkeztem, akkor mar elmultam 12 hetes es otthon minden vizsgalatot mar elvegeztek).

4x voltam vervetelen (ebbol 2x azert, mert feluton a korhazba eltunt a verem es ujra kellett csinaltatni...), amikor megyek hozza, meghallgatja egy geppel a pici szivhangjat, jol attapogat, hogy szerinte jol fekszik-e es egy meroszalaggal lemeri a hasam korfogatat, amibol megsaccolja, hogy mekkora lehet eppen a pici es ennyi. Ja meg megnezi vizeletbol, hogy meg mindig?!?! terhes vagyok-e. Eleg gaz :)

Mar ket hete jeleztem, hogy rengeteget hanyok, annyival elintezte, hogy egyek savlekotot (Rennie napi 6x ettem es kijott az is...) biztos savam van.

Na ahhoz kepest mar 3.ik hete jon vissza minden, mar a viz is!!! a szam cserepesre van szaradva, a gyomorszajam pedig iszonyat faj. Csutortokon megint megyek hozza, megprobalom az asztalra csapos modszert, bar itt tenyleg semmibe veszik az embert. Ha jol tudom otthon ilyenkor mar korhazba fektetnek es infuziot adnak (de javitsatok ki, ha tevedek).

2014. márc. 4. 21:01
 5/7 anonim ***** válasza:

De igen! Bár sokat iszol, a kiszáradás, magas cukor jele is lehet a szájszárazság.

Itt már ettől a héttől akár hetente, majd naponta ellenőrzik a baba állapotát.Magadat figyeld, érzed-e a baba mocorgását. Nálam pl. hiába vártam volna a szülési fájdalmakat, nem jöttek, viszont bementem az ellenőrzésre. Azonnal szülőszoba, s már zöld magzatvíz mellett megindították a szülést.

Nem ijesztgetni akarlak, de minden jelre figyelj! Talán legjobb lenne, ha spontán megindulna a magzatvíz, mert akkor kötelező beszállítaniuk.

Nem semmi, amilyen lazán kezelik arrafelé a dolgokat!

2014. márc. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A három hét ne izgasson. 35. héttől már a szakember is azt mondja, érettek a babák, hogy világra jöjjenek. Bár még sokat fejlődhetnének, de már érettek, tüdőt erősítenek náluk, és nincs akadálya, hogy behozzák a 3 hetet, amit még bent tölthettek volna.

Egészséges kisbabát, és gyere vissza majd a jó hírrel!

2014. márc. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszonom az utolso valaszolonak a kedvesseget!:) Mindenkepp irok, hogy alakulnak a dolgok (legalabb ha valaki hasonlo cipoben jar, mint en, tudja mit tegyen).

A picurkam mozog, eleg izgaga hala istennek. Meg ugy kulonosebben nincs rossz erzesem, csak ez aggaszt, nem akarom, hogy baja legyen emiatt. Tudom otthon hogyan megy a terhesgondozas, de mire eszbekaptunk, hogy itt milyen felelotlen az egeszsegugy, addigra mar haza sem tudtam volna menni szulni :(

Az is zavar valahol egyebkent, hogy semmifele vizsgalat nincs, hogy a baba tenyleg jol van-e csak amiket fentebb irtam. Meg azt mondta ket hete az asszonysag, hogy "allitolag" mar 3500 grammnal jar a babam a pocimban, (ne kerdezd, de valahogy a meroszalagjaval egy tablazatbol kiszurte ezt az eredmenyt) szoval eleg nagy egy 35 heteshez kepest, ugyhogy ha meg nagyobb lesz (hat biztos, hogy nagyobb...) akkor lehet elkuld meg egy uh-ra, hogy megnezze megtudom-e szulni termeszetes uton... Es ezt rohogve felvallon kozli. Hat koszi.

Mindenesetre remelem ma valamifele vizsgalatot kitudok harcolni, mert ez nem allapot.

2014. márc. 6. 01:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!