Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A biztonsági öv használata...

A biztonsági öv használata miatt lehet nagy baj?

Figyelt kérdés
19 hetes terhes vagyok,2 hét múlva fogok venni övterelőt...és ha addig ne adja a sors,használatba kerül?Lehet hogy végez a picimmel egy kisebb ütközésnél is?:( Vagy esetleg támasszam ki magam ahogy tudom?Persze vezetésnél azt nem tudnám...oldjam meg hogy addig nem ülök autóba?
2009. dec. 13. 19:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát végülis van más megoldás is, de lehet ha arra kerülne a sor, nem védene annyira. A lényege az lenne, hogy mielőtt beszállsz a kocsiba, becsatolod az övet és utána úgy szállsz be, hogy az övnek csak a felső, átlós része van rajtad, tehát alábújsz. Ha gond van a hasadat nem bánja, viszont a mellkasodnál megtart.
2009. dec. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Csak a saját tapasztalatomat tudom leírni, remélem segít a döntésben:

Az övterelő nagyon jó találmány, egy ütközésnél (amiben mi vétlenek voltunk) megmentette a 30 hetes magzatom életét! Ha csak az öv lett volna a hasam aljánál, a baba megsérült volna, ki tudja mennyire..., ha nem lettem volna bekötve, akkor pedig én csapódok előre.

Kötelezővé tenném a kismama övterelőt. Addig a napig azt hittem, nem történhet velünk semmi.

2009. dec. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Biztosan venni fogok,csak meg kell várnom a fizetést!Örülök hogy volt övterelőd,és megmentette így a picidet is...:)

Azt szeretném még megtudni, hogy nem macerás a használata?Sok időt vesz igénybe amikor beülök a kocsiba?Csak az első üléseknél lehet használni?

2009. dec. 13. 20:11
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
ha egyszer összeszereled, akkor majd ne húzd szét teljesen a zsinórókat, hanem csak lazítsd meg annyira, hogy le tudd húzni az ülésről és rá tudd húzni a másikra. Nem macerás túlzottan, én többször átteszem naponta, mert még én is vezetek/vezettem, ha hosszú útra megyünk,a kkor hátra ülök a lányom mellé és a férjem vezet, ha meg megyünk a kórházba ctg-re (jövő héten szülök), akkor az anyós ülésre teszem. AZ egész nem több, mint 2 perc. A bekötésed, pedig ugyanannyi idő, mint a sima öv. Én éppen azért teszem át mindig arra az ülésre, amelyiken ülök (még a legrövidebb távra is), mert soha nem bocsátanám meg magamnak, hogy volt övem, de lusta voltam. Nem muszáj újat venni, szeirntem bizos van a vaterán olcsóbban. Nekem be safe típusú van.
2009. dec. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges pénzkidobás, bár nekem nem volt. Bekapcsoltam előre az övet és a felső részébe bújtam, ahogyan azt az első válaszoló is írta. Régebben volt 1 balesetem 80-al ütköztem 1 amerikai típusú kocsival, aminek más az öve, tehát amikor az ajtót becsukod, rád rögzíti az övet, így csak felül vagy bekötve, a hasi résznél neked kell pluszba. Igaz akkor nem voltam terhes, de megfogott és nem lett semmi bajom szerencsére, pedig a kocsi tk lett. Tapasztalatból írom, meg fog védeni, ha valami "baj" érte, remélem nem kerül rá sor.
2009. dec. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én azért ezt nem hirdetném az utolsó válaszoló helyében, hogy hülyeség az ővterelő, meg, hogy elég, ha a felső öv van csak rajtad.

Kérdezőnek: Mi 1800 ft-ért vettünk terelőt vaterán, kb. egy héten belül kiküldték. Nem olyan szuper,meg szép mint a Brendonos, de a funkciója ugyanaz. Én már be sem ülnék anélkül a kocsiba, mióta elmesélt egy-két esetet a doki, hogy mit okozhat egy ütközés egy terhes nőnél, ha nincs ilyened.

Nem kellene elbagatelizálni, meg félig használni a biztonsági övet, nem hiába találták ki úgy, ahogy van, a terelő nem csökkent a funkcióján.


(Ameddig nem érkezik meg, esetleg használhatsz egy hosszú kötelet, rákötöd az ülésre úgy, hogy ráülsz és a 2 vége kb a lábad között előrelóg 40 centit. Amikor bekapcsolod magad, akkor a legalsó részét az övnek a 2 madzaggal lehúzod és megkötöd. Nem tudom, hogy érthető volt e. Én már kipróbáltam, kicsit macerásabb, mint a terelő, de nem nyomja az őv a hasadat+ha jó erős a madzag, akkor nem is ránt meg.)

2009. dec. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Könnyű kezelni az övterelőt. 2 patentot kell bekapcsolni, miután bekötötted magad. Másik ülésre áttenni is gyorsan lehet, ahogy azt már előttem leírták, én is nap mint nap csinálom. Hátsó ülésre nem nagyon lehet megoldani, attól függ milyen az autó ülése (együléses kell, mert a hevedernek körbe kell érnie az háttámlát, így rögzíted ). Átmenetileg pedig használd úgy az övet, ahogy írták, bújj ki az alsó részéből. Vaterán vehetsz olcsóbban, csak figyelj oda, hogy NE házilag után gyártott legyen, mert az csak max. ugyan úgy néz ki, de nem biztonságos (láttam ilyet is árul valaki). Az eredeti be van vizsgálva, le van tesztelve(TÜV)! Addig is vigyáz magadra, vagy kérj kölcsön valakitől, hogy megtudd venni!
2009. dec. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
21.35-ös vagyok, megnéztem a vaterán, ami nekem van(BeSafe márkájú), az most használtan 6500 és 7500 is van fent.
2009. dec. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Megint én... a tesz-veszen 5000ft-ért van fent 1 használt.
2009. dec. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez nem annyira drága, nem házilag gyártott és nagyon jó.

[link]

2009. dec. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!