Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csinálom a 180 g-os diétát....

Csinálom a 180 g-os diétát. Mi okozza, hogy a reggeli cukorszintem nem akar 7 közelébe menni, mindig 8 felött van? Lehet, hogy a tej okozza, vagy az édesítőszer? Inzlint fogok kapni, nagyon félek tőle?

Figyelt kérdés
Kb.2 hete lett kész a terhességi cukorterheléses vizsgálatom, értéke 8 lett. Teljesen magam alatt voltam, most 180 g-os diétát csinálom. Reggel viszont, az étkezés után 1 órával mért cukorszintem nem akar 7 közelébe menni, mindig 8 fölött van. Nem tudom, hogy mivel magyarázható ez, mivel a többi étkezés után nem éri el a 7-et, ami normális lenne.
2009. dec. 14. 09:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Terhességi diabéteszed van, ennyi. Ez okozza. Van akinek van, van akinek nincs.
2009. dec. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! A kérdésem inkább arra vonatkozott volna, hogy reggel miért ilyen magas, és a nap folyamán meg nem éri el a 7 mmol/l értéket, ami normális lenne.
2009. dec. 14. 10:22
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is terhességi cukrom van. Először csak diétáznom kellett, egy darabig be is vált, de mártöbb mintegy hónnapja inzulinos vagyok, ráadásul mág most sem sikerült teljesen beállítani, pedig mára 35. hétben vagyok. Reggel éhgyomorra mérsz? Akkor jó? Nekem az vált be, hogy reggelire csak gyümölcsöt eszem, meg sajtot, és az egy órás mérés után eszem a rendes reggelit. Nekem általában délután lesz magas, emiatt kell minden héten az inzulinomon emelni, de már teljesen megszoktam. Egyáltalán nem fáj, ne félj tőle.
2009. dec. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Reggel éhgyomorra mért mérésem 5 közelében van, sajnos reggeli után emelkedik meg, utána normalizálódik. Bár reggel 7.30-kor kell ennem, de egyáltalán nem kívánom, lehet, hogy nekem is ki kell tapasztalnom, hogy reggel mit ehetek és mit nem, mondjuk a tej nem is esik jól, nem tudom miért iszom :-). Köszönöm a válaszod, neked is szép babavárást!
2009. dec. 14. 10:34
 5/9 anonim ***** válasza:
Megint én vagyok, nekem azt mondta a doki, hogy tejet egyáltalán ne, ha nem muszáj, ha mégis, akkor csak délután, és akkor is keveset. Szerencsére utálom a tejet :) Próbáld ki, és kitartás, nem lesz gond!
2009. dec. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy nekem is ez a bajom, én se szeretem, nem is kívánom :-). Holnap nem fogok reggelire inni, kipróbálom! Köszönöm a tanácsot!
2009. dec. 14. 10:59
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is cukros vagyok, inzulinos.

Reggelire csak kb. 20-25 gramm szénhidrátot egyél, lehetőleg valamilyen tönkölybúzás kenyeret, tejterméket egyáltalán ne fogyassz, csak délutántól. A délelőtt folyamán a tízórai lehet több a reggelinél.

HA véletlenül inzulinos leszel, ne félj tőle. Én azóta vagyok nyugodt, amióta kapom, illetve adom magamnak, mert így sokkal könnyebb 7 , sőt 6 alatt tartani a vércukrot a diéta mellett.

Minden jót, kitartást!

(31 hetes mami)

2009. dec. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Holnap kipróbálom a tej nélküli reggelit, majd jelzem, hogy mi lett az eredmény. Köszönöm a választ, remélem tényleg nem kell ettől ennyire tartani, de még sohasem volt dolgom a cukorral :-) Szép ünnepet!
2009. dec. 14. 12:13
 9/9 A kérdező kommentje:
Reggel megint magas volt, pedig nem ittam tejet :-(, mit csináljak?
2009. dec. 15. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!