Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyes a skarlát egy 8...

Veszélyes a skarlát egy 8 hetes kismamára?

Figyelt kérdés
8 hetes kismama vagyok! Iskolában dolgozom és az egyik osztályban már 2 gyerkőc elkapta a skarlát vírust. Veszélyt jelent rám/babára nézve? Nem tudom mit csináljak, menjek táppénzre?
2014. márc. 11. 09:23
 1/5 anonim ***** válasza:

En ugy tudom, hogy maga a skarlat nem veszelyes a magzatra vagy nem okoz gondot a terhes nokre viszont lazzal jar amit csillapitani kell mert az nem jo terheseknek (na meg amugy sem).

Szuleskor veszeljesebb ha skarlatos egy terhes no mivel ilyenkor atadhatja szules soran az ujszulottnek is. Igy mindketten antibiotikulot kapnak, anya meg az ujszulott is.

Ugyanaz a streptococcus bacterium okozza ami a bakterialis torokfajast vagy a bakterialis fulgyuladast... es siman kezelheto antibiotikummal.


Igazan nem tudom, hogy menjel-e tappenzre vagy sem mivel kellemetlen lenne ha elkapnad de sajnos az ilyen betegsegek akkor fertoznek amikor meg nincs tunet. Ez a gond veluk. Amikor eszreveszik a gyerekeken a betegseget addigra mar megfertozte a tobbieket regen a tunetek kialakulasa elott.


Nem vagyok orvos ezert azt tanacsolom mindenkeppen beszelj egy vedonovel vagy egy dokival, hogy o mit tanacsol mert semmikeppen nem akarok rossz tanacsot adni neked de en ugy tudom nem veszeljes csak a lazat kell valahogy csillapitani.

2014. márc. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
az én ovis csoportomban is volt 6 skarlátos tavaly, elég hosszú a lappangási ideje. én úgy tudom, hogy akkor veszélyesebb ha még nem voltál bárányhimlős. én voltam, nem is kaptam el a skarlátot, de lehet hogy nem ehhez van köze.
2014. márc. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A bárányhimlöt a herpes zoster virus okozza, ketlem h bakterium ellen vedettséget nyujtana kedves utolsó...ha meg nem voltal himlös kedves kerdezö, akkor ovatosan, a himlök ha terhesseg alatt jönnek elö, magzatkarositoak...:S kerdezz utana a dokidnal
2014. márc. 12. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Bárányhimlős voltam, de skarlátos nem.
2014. márc. 12. 09:04
 5/5 anonim ***** válasza:

A betegséget a Streptococcus pyogenes nevű baktérium egy erythrotoxint termelő alfaja okozza. Főként gyerekbetegség, felnőtt korban ritka. Lappangási ideje egy hét. Nem alakul ki ellene védettség. Kellő ideig és mennyiségben adott penicillinnel teljesen meggyógyítható. Nem valószínű tehát, hogy elkapja a gyerektől, de az említett antibiotikummal terhesség alatt is lehet gyógyítani, ha szükséges. Fejlődési rendellenességet nem okoz a fertőzés, legfeljebb spontán abortuszhoz vezethet, tehát ha megmarad a terhesség, akkor a magzat ép.

ezt a cikket találtam a neten! nagyon vigyázz magadra kedves kérdező!

2014. márc. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!