Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9-10 hetes kismama vagyok, a...

9-10 hetes kismama vagyok, a társasházban ahol lakunk egy 4 éves kislány skarlát gyanús! 20 hónapos kisfiammal, és más gyerekkel is együtt szoktak játszani! Elkaphatja a kisfiam, és rám mennyire veszélyes ez?

Figyelt kérdés
2010. szept. 30. 12:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezeket itt találtam: [link]


Kérdés:

Terhes nő magzata számára jelent(het)-e veszélyt, ha az anya megkapja a skarlátot?


Válasz:

A skarlát egy streptococcus baktérium fertőzés. Penicillinnel kezelhető és ez ismereteink szerint ártalmatlan a magzatra. A fertőzés viszont akár komoly anyai és magzati betegséget (pl. szív, vese) okozhat. A kérdés még, hogy melyik terhességi korban jár: ez azért érdekes, mert koraterheségben a fejlődési zavarok, később a szervi hatások kerülhetnek előtérbe. Szóval: idejében kezelni kell!!!

Dr. Nagy László


Kérdés:

Azt szeretném megtudni, hogy veszélyes - e a skarlát a terhesség alatt. Gyermekkoromban nem kaptam el ezt a betegséget.


Válasz:

A skarlát egy streptococcus nevű baktérium által okozott gennyes gyulladás.

A kérdés, hogy tényleg meg is kapta, vagy csak fertőzés-veszélynek volt kitéve?

Maga a betegség szív és vese szövődményei miatt veszélyes minden életkorban. Penicillin készítményekkel gyógyítható, esetleg sor kerülhet tartós kezelésre is (ez akár Maripen, vagy Semicillin is lehet - mindkettő a babára ártalmatlannak tartott szer).

Ha csak skarlátgyanús környezetben volt, ne verje félre a harangokat.

A betegséggel szemben - tekintettel a baktérium nagyszámú variánsára - nincs specifikus védettség, tehát teljesen mindegy, hogy volt-e gyermekkorban ilyen betegsége.

Ismereteink szerint magzati rendellenességet - a vetélési, koraszülési kockázat növelésén túl - nem okoz, de az anyai szervezet számára szövődményeket rejt. Előny, hogy a terhesség alatt is korrektül és eredményesen kezelhető!

Dr. Nagy László


S még itt is találsz ezt-azt a nagyobb betegségekről (terhességgel kapcsolatban is): [link]


Amúgy felelőtlen az a szülő, akinek a gyereke skarlát-gyanús, mégis engedi más gyerekekkel játszani! Én a helyedben nagyon vigyáznék, én szinte semmi gyerekkori betegséget nem kaptam el, így félek tőlük, mint a tűztől, mert felnőttkorban még veszélyesebb, terhesség alatt meg ki lennék idegileg, ha elkapnám!

2010. szept. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! A gyerek anyja nem tudta hogy skarlátos a lánya,mert csak tegnap estére derült ki!
2010. szept. 30. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!