Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen hamar mutatható ki a...

Milyen hamar mutatható ki a terhesség?

Figyelt kérdés
Sógornőm állítólag 1 hónapos terhes. Anyósom mondta, mert csak vele beszélünk. Megcsinálta a tesztet, ami pozitív volt, aztán az orvos vérvétel alapján 100 százalékosra megerősítette. Kételkedem benne, mert nem elég számító alak sógorommal együtt, nagyon sok dolgot kitalálnak. Én már 2x voltam terhes, tudm, hogy szívhang csak 6-7 hetes korban szokott lenni és a doki ultrahang nélkül nem is mond semmit
2014. márc. 11. 18:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Felelőtlen orvos mond csak vérvétel alapján tutit.

Engem 6. héten uh-zott a doki, volt petezsák, de szívhang még nem és ezért nem is mondta, hogy terhes vagyok. A papíromra is csak terhesség gyanúja van írva. 8 hetesen volt a következő uh, akkor ráírták a leletemre, hogy "élő embrió látható", innentől kezdve "lettem" terhes.

2014. márc. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én 1. terhességemnél csak késve mentem a dokihoz, de ez egy másik dolog, 2.-nál megvártam a 9 hetet, hogy már tényleg legyen szívhang, először megvizsgált, majd ultrahangot csinált és csak utána vett vért, plusz a genetikai vérévtelt is megcsinálta. Itt Szlovákiában a 10. héten van egy kisebb genetikai
2014. márc. 11. 18:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Én egyből szinte a pozitív teszt után voltam orvosnál, akkor lehettem 4-5 hetes terhes. Az orvos látott petezsákot, leírta a méretét, illetve, hogy 4-5 hetes terhességről van szó. Viszont azt is hozzátette, hogy 2 hét múlva menjek vissza, mivel ilyenkor még nincs szívhang, ha az is lesz, akkor küldenek terhesgondozóba, mivel az a biztos, amikor már szívhang is van.

Szóval az orvos akkor is mondhatja, hogy terhes az illető, amíg nincs szívhang, hisz vannak már korábban is terhességre utaló tünetek, dolgok, a vérvételből pedig szerintem HCG szintet néztek neki, HCG pedig ugye a beágyazódást követően kezd el a szervezetben termelődni, így az is egy jel a terhességre.

Csak nyilván akkor lesz ez igazán biztos és egyértelműen mondható, ha lesz szívhang is. Ugyanis nyilván abból még addig bármi lehet.

Tehát 6 héttől előbb is meg lehet állapítani a terhességet. Csak akkor az még nem olyan biztos, hogy abból tényleg lesz is baba.

2014. márc. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!