Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lenne jobb? Kislány...

Hogy lenne jobb? Kislány korom óta úgy tudtam, hogy én csak császárral szülhetek, mert erősen rövidlátó vagyok.2002-ben volt korrekciós műtétem

Figyelt kérdés

Ma megvizsgált a szemorvos mindent rendben talált, azt mondta szülhetek hüvelyi úton is. 40 éves, első babás,21 hetes kismama vagyok. A nőgyógyász rámbízta a döntést.

Ti mit tennétek a helyemben?


2009. dec. 14. 15:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

édesanyámnak 2 éves kora óta van szemüvege,nagyon rövidlátó,szemüveg nélkül csak foltokat lát.5 gyereket szült természetes úton.de ezt neked kell eldönteni,hogy melyiket szeretnéd,de a világ legcsodálatosabb dolga a természetes szülés.

boldog pocakosodást,és könnyű szülést ha eljön az ideje.

3,5 hós kiscsóka anyukája

2009. dec. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Barátnőmnek is azt mondták, hogy mivel volt szemműtétje, csak császárral szülhet. (Még nem szült.)

Én lehet, hogy a császárt választanám. Bár a lábadozás a műtét miatt tovább tarthat.

2009. dec. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

2001-ben volt lézeres szemműtétem, eredetileg -6 és -7,5 volt a fénytörési hibám. Eszem ágába se jut, hogy császárral szüljek, ha nem muszáj. A szem mélyebb rétegeit a műtét nem érintette, csupán egy heget hoztak létre a szaruhártya felszínén, ami stabilan begyógyult, a munkaalkalmassági vizsgálatokon továbbra is a műtét utáni féléves eredményemet produkálom. Ugyanannyi esélyem van arra, hogy bevérezzen a szemem vagy a retinám az erőködéstől, mint akárki másnak.


32 éves, első babás, 22 hetes kismama

2009. dec. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálam u.ez volt és mi a császárnál maradtunk a dokim javaslatára. Biztosabb szülési mód, bár nem természetes. De 40 évesen én császárra szavazok.
2009. dec. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha teheted, szülj természetesen, az maga a csoda:)
2009. dec. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

En 39 eves, elso babas, szinten erosen rovidlato vagyok (8,5 dioptria szemenkent), korrekcios mutet nelkul. Nekem doki csaszart ajanlott, igaz a magyarazatba csak annyit fuzott bele, hogy ilyen korban mar nem vagyunk olyan nyulekonyak es a tagulas sokszor joval tovabb tarthat, sot esetleg ki sem tagulunk elegge, hogy termeszetes uton vilagra jojjon a baba. A diptriaimra csak azt valaszolta, hogy akkor 1 okkal tobb, hogy csaszarozzanak. Az almom a termeszetes szules volt. Viszont itt ahol elek (az elozoeket az otthoni dokim mondta, aki az elso 4 honapban volt), itt csak az szul termeszetes uton, aki csoro, nincs penze es a lepukkant allami korhazban kell szulnie. Aki maganklinikara megy, mert ugye az nem lepukkant, akkor tuti csaszarozzak. En kikernem mas doki illetve szemesz velemenyet es ha engedik, termeszetes uton szulnek....felejthetetlen elmeny lehet.

Kellemes babavarast!

36+4 hetes km

2009. dec. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Lazák a szalagjaim. Még meg tudom csinálni a spárgát. Nem félek a szüléstől, de a babát féltem, mert mi van ha a korom miatt mégsem zajlik minden úgy mint fiatalabb anyukáknál. A természetes szülés mellett szól az, hogy nagyon hamar szeretnénk a következő babát.

Örülnök, ha segítenétek minél megalapozottabb döntést hozni.

2009. dec. 17. 14:26
 8/10 anonim ***** válasza:
Uccso vagyok. Az en szalagjaim is eleg lazak, mert terhesseg elott en is siman lementem spargaba, terpesztett labbal ulve a hasamat leraktam a foldre, mindezt jo par kilo tulsullyal es en dokim ennek ellenere ezzel a nem-lazassaggal jott. En nem lebeszelni akarlak, csak elmondom nekem mit mondott a doki. Kerd ki szemesz es esetleg masik doki velemenyet es ha lehet, menj neki a termeszetes szulesnek. Ha valami gaz lesz, ugyis megcsaszaroznak, de minek lenne gaz???
2009. dec. 18. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A szemed nem ad okot arra, hogy mindenképpen császárral szülj. A nőgyógyász is rád bízta a döntést, tehét szerinte is szülhetsz hüvelyileg. A szalagjaid lazák, a tested jó kondiban van, és arra "van tervezve", hogy természetes úton kijöjjön belőle a kisbaba. Ha ezeket összeadjuk, én a te helyedben nekivágnék a hüvelyi szülésnek. (Igazság szerint neki is fogok áprilisban, pedig soha nem tudtam megcsinálmni a spárgát. :-)


Még akkor is jó esélyed van a császárra, ha hüvelyi úton szeretnél szülni. Ha nem tágulsz eléggé, vagy nagyon kifáradsz a vajúdásban, vagy a szülés közben csökken a baba szívhangja (sorolhatnám még), úgyis kikapják belőled műtétileg a gyereket seperc alatt.

2009. dec. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
En vagyok a 39 eves spargazo:-)))) uccso valaszolonak teljesen igaza van. Indulj neki batran....ne parazz. En a helyedben nem gondolkoznek. Azert van melletted a doki, hogy segitsen, ha termeszetes uton megse menne.
2009. dec. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!