Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetes terhes vagyok, és a...

5 hetes terhes vagyok, és a jobb csípőmnél érzek szúrásokat. Ez mitől lehet? Sőt mindkét lábam olyan mintha izomlázam lenne. NEm méhen kívüli ugye? Még nem voltam orvosnál.

Figyelt kérdés
2014. márc. 16. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem tudjuk.
2014. márc. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is szúrkált féloldalasan. Ráadásul már a beágyazódás is féloldali görcsöléssel, majd barnázással történt. Utána extraerős menzesz...Hát egyből méhen kívülire gyanakodtam. Amikor kiderült, hogy a menzesz ellenére az már terhesség volt, utána kezdődtek ezek a féloldalas szurkálások, majd görcsölések is. A 6. héten voltam ultrahangon és nagyon megnyugtató volt, hogy mindent rendben találtak. A baba jó helyen volt, már szívhang is volt. Viszont ha jól emlékszem, a méhen kívüli már elég korán, a 8., 9. héten nagy bajt okozhat, ezért ne halogasd az ultrahangot sokáig. Állítólag ilyenkor gyakori a petefészekben a sárgatest ciszta, azt is érezheted, ez felszívódik a 12. hétre, de ha kidurran, elmegy a terhesség.
2014. márc. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
általában az a petefészek szúr, amelyikben a megtermékenyült petesejt fejlődött. Ez kisugározhat. Ha görcsölgetsz, vegyél egy doboz magnézium citrátot és szedjél napi 2-őt. Majd ha elmész dokihoz, akkor majd mindent szépen megbeszélsz vele. Addig ne izgulj, ne aggódj :)
2014. márc. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is éppen így vagyok, a jobb oldalamnál szúr, szinte a csípőcsontnál. Nagyon bepánikoltam, mert már volt két vetélésem, ez a terhesség pedig a 6. hétig, a szúrkálás elkezdődéséig panaszmentesnek ígérkezett. Rögtön rohantam orvoshoz, aki megállapította, hogy minden rendben, valószínűleg nyúlnak a méhszalagok. Kérdeztem, miért csak a jobb oldal és hogy miért a csípőcsontnál, holott a méhnek elvileg a szeméremcsont felett kéne lennie. Választ igazából erre nem kaptam, azt mondta, ne aggódjak emiatt, most éppen ott helyezkedik el, de a terhesség alatt még sokat fog "vándorolni". És mivel hátrahajló méhem van, így elvileg jobban megvisel majd a méh növekedése. Szedjek sok magnéziumot, akkor megkönnyítem a szervezetem dolgát.

Sajnos az izomláz szerű fájdalom nem tudom mitől lehet, de a szúrkák miatt nem kell aggódnod. :)

Boldog babavárást!

9 hetes km

2014. márc. 17. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!