Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Járt már ugy valaki hogy...

Járt már ugy valaki hogy terhes lett pedig nem tervezte és ugy érzi fél ettől mert nem áll készen erre a feladatra? Mi a teendő? Mi ilyenkor a jobb?

Figyelt kérdés
2013. júl. 29. 10:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Én így voltam de egy percig nem fordult meg a fejemben az abortusz, arra van a 9 hónap terhesség ,hogy felkészülj/ünk rá :) Én sokszor gondoltam arra,hogy mi lesz ha sírni fog a babám a kórházban és nem tudom megnyugtatni,de ott minden jött természetesen,és a baba meg megnyugodott ha velem volt.
2013. júl. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Már van egy lányom! Ő 18 hós volt, mikor bekopogtatott a tesó!


(Bocsánat a kifejezésért előre is) Rettenetesen be voltam szarva! :D


Most már 25 hetes a picur odabent és semmiért nem cserélném el!

2013. júl. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sogornom.. Nem tartotta meg. Hosszu evek utan derult ki a csaladban.
2013. júl. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Van egy kislányom és egy kisfiam. Még nem terveztünk 3.-at, de meglepetésemre 7 hetes voltam, mikor megtudtam. 15 hónap lesz a két kicsi között és a nagy is csak 3 és fél éves. Mondhatni hogy féltem/félek egy kicsit még most is... Decemberben érkezik a kis kukis és így van jól!
2013. júl. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2013. júl. 29. 10:34
 6/8 anonim ***** válasza:
Terveztük az elsőn kívül a másik kettőt mindegyiknél féltem. Az elsőnél mert nem tudtam mire számítsak. Pár hét után ezt az érzést felváltotta a mikor láthatlak már, nagyon várlak már érzés. A másodiknál " Jesszus, hogy fogom bírni kettővel" de ez a félelem is hamar elmúlt. Most a harmadiktól rettegek. Hogy jutok el a boltba? Hogy bírok el három gyerekkel? De ezek már csak pillanatnyi félelmek. Jó Anya leszel attól, hogy félsz. Ne aggódj elmúlik ez az érzés. Hány éves vagy?
2013. júl. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mindegyik gyereknél így éreztem. Volt amelyik tervben volt, volt amelyik nem :). Így vannak hárman, mindegyiket "megtartottuk"(undorodom ettől a kifejezéstől amúgy).

Néha az agyamra mennek, de arra egyetlen egy is képes, vagy ha nem a gyerek borít ki, akkor a főnököd / szomszédod, stb... Ha egyébként pároddal rendben vagytok, nem nyomorogtok, és amúgy is szerettél volna, legfeljebb később, akkor lesz 9 hónapod "ráhangolódni". Lehet, hogy később nagyon bánnád, ha csak azért nem vállalod, mert hirtelen jött.

2013. júl. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem terveztük. 3 napig totál para volt, nem lehetett hozzám szólni sem. Folyamatosan mondtam, hogy ez tuti tévedés, nem lehet, inkább legyen valami komoly bajom. Aztán ez az első UH-ig tartott, 8 hetes kis paca. Hát, ott már elérzékenyültem. Nem tudom, hogy túl vagy-e ezen, de sokaknál sorsfordító.

Nem tudom, hogy mi ilyenkor a jobb. Nem vagyok abortusz párti, de rémes lehet úgy felnőni, ha valakit nem akarnak a szülei. Ha "csak" félsz, úgy érzed, hogy nem állsz még készen, de tudnád szeretni, szerintem vállald.

Szerintem a legtöbb kismama frászt kap pár napig a pozi teszt után.

2013. júl. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!