Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32 hetes kismama vagyok. Igaz...

32 hetes kismama vagyok. Igaz hogy nem lehet hanyatt fekve sokáig lenni? Én csak úgy tudok aludni éjjel sehogy sem jó a picinek oldalt.

Figyelt kérdés
2014. márc. 17. 20:48
 1/8 anonim ***** válasza:
Azért nem lehet, mert a baba nyomja a szerveket és ez légszomjat okozhat. De, ha neked jól esik és a babának is jó, akkor nyugodtan lehet így is aludni. Álmodban egyébként sem tudod kontrollálni, hogy hogyan fekszel.
2014. márc. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom hány hetesen volt az, hogy már nem volt jó háton feküdni, de érezni fogod, és muszáj lesz oldalra fordulnod. Nálam legalábbis így volt, addig én is sokat feküdtem háton.:) Utána viszont rosszullét jött rám pár perc múlva, nem is bírtam tovább háton feküdni.
2014. márc. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Úgy feküdj ahogy neked kényelmes, hidd el, ha nem lesz az azt észre fogod venni! :)

Nekem pl. épp a nődokinál volt egy nagyon rossz élményem, valamikor a vége felé (talán a 38. hét környékén), amikor uh-zott. Ott ugye hanyatt fekszel... na hát, annyira rosszul lettem, hogy kértem, hagy üljek fel, mert menten elájulok.

Először a fülem kezdett el zúgni, aztán káprázott a szemem, a dokit pedig már szinte nem is hallottam, kivert a hideg veríték is.

Amint felültem elmúlt.

Elötte nem tapasztaltam ilyesmit, igaz, otthon már nem nagyon volt kényelmes háton feküdni. Mondta a doki, hogy ez azért van, mert már nagy a baba és nyom egy artériát.

2014. márc. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

olyan állat jókat aludtam hanyatt az utolsó hetekben.

teljesen egészséges babát szültem 38. hétre.


hülyeség.


aludjál jókat, ne törödjél semmivel :) csomó hülyeséget terjesztettek el az anyasággal a szüléssel és a gyerekkel kapcsolatban ... majd észre fogsz venni te is egy csomót :) :)


ja, barátnőm, aki decemberben szült, ő is azt mondta, hogy bizony hanyatt aludt. neki is minden rendben volt szülésnél, gyerek is tökéletes, neki pont 40.hétre jött a baba.

2014. márc. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33. héttől nem tudtam háton feküdni. pár perc után már levegőt se kaptam :) nem mindenkinél van ez így, mázlisták :)
2014. márc. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia. Én is kismama vagyok és hallottam arról, hogy nem szabad hanyatt feküdni és utánanéztem miért. Ezt találtam: (Én inkább lemondok a hanyatt fekvésből, mert lehet, hogy másnál semmi baja a gyerkőcnek pedig végig hason aludt, de ha az enyémnek ettől lenne baja, hát engem ez nem vigasztalna, és magamat hibáztatnám. Ezt a pár hetet csak kibírom valahogy. Persze mindenki maga dönti el) :


Ha hanyatt fekszünk, a méh súlya a gerinc mentén lefutó aortát, azaz verőeret és a mellette felszálló vénát nyomja. Az aorta fala izmos, rugalmas, nehezebben összenyomható, a vénáról azonban nem mondhatjuk el ugyanezt.

A hatás olyan, mintha rálépnénk egy puha gumiból készült kerti öntözőcsőre: az átfolyó víz mennyisége jelentősen csökkenne. A szívbe tehát ebben a testhelyzetben kevesebb vér jut vissza a hasi nagyvénán keresztül, és néhány szívverés után elfogy a készlet: az agyba is kevesebb vér jut.

Ennek következtében rosszullét fogja el a kismamát, csökken a vérnyomása, ájulás környékezi. Működésbe lépnek a stresszre adott védelmi válaszreakciók: a keringés fenntartása érdekében szaporább lesz a pulzus, de ez a lepényi keringés szempontjából sem elégséges, mert a szív egyre kevesebb vért tud a magzathoz juttatni, ennek következtében a magzati szívműködés lelassul.

A kismamák többnyire érzik, hogy rosszullétüket a hanyatt fekvés váltotta ki – hiszen előtte semmi problémájuk sem volt –, ezért ösztönösen helyzetváltoztatásra törekednek. Ugyanez éjszaka, alvás közben is megtörténhet, talán éppen egy rossz álom riaszt fel a kedvezőtlen testhelyzetből.

A baba is erőteljesebb mozgásokkal válaszolhat, ami felébreszti az anyát. Ha oldalra fordulunk, egy csapásra megszűnnek ezek az ijesztő érzések. Néhány szívdobbanást követően helyreáll a keringés az anyai és a magzati szervezetben is. Akinél gyakran fordul elő alvás közben ilyen rosszullét (orvosi neve: vena cava inferior szindróma), az bástyázza körül magát párnákkal elalvás előtt, hogy éjszaka se tudjon önkéntelenül hanyatt fordulni.

2014. márc. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Na, én pont ezt éreztem a dokinal mikor hanyatt fekve uh-zott!


3-as voltam

2014. márc. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!!
2014. márc. 18. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!