Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek nincs a Down-szind...

Szerintetek nincs a Down-szindróma vizsgálat túlnagyolva?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ezer más rendellenesség lehet, ami súlyosabb, de a csapból is a Down-szűrés fontossága folyik. Ez a leggyakoribb rendellenesség? Vagy ezt legalább tudják szűrni (a többit nem?!) és ezért van ekkor hangsúly rajta? Nagyon sok genetikai betegség van, vagy akár szív vagy-bármilyen belső szerv nem megfelelő működése sokkal nagyobb tragédia lehet. Várandós anyukák ti "is" ettől féltek a legjobban?
2014. márc. 18. 14:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azért szűrik ezt ennyire, mert nagyon sok olyan rendellenesség van, ami inkább vetéléshez vezet, minthogy tovább fejlődjön a baba, viszont a Down-kóros babák nem "szelektálódnak" ki olyan könnyen mint a többi, akár súlyosabb rendellenességekkel rendelkezők.
2014. márc. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én férjem orvos, ő a szívfejlődési rendellenességektől félt legjobban pontosan azért, mert szűrhetetlenek. Azért szűrik legerőteljesebben ezt, mert a kromoszóma rendellenességek a magzati korban is olyan típusos tüneteket vagy képalkotóval látható eltéréseket okoznak, ami által szűrhetőek, és a szülő dönthet, hogy vállalja-e ezt a többletterhet, vagy nem.


A másik ok az eü. közgazdaságtanban keresendő, és ez a "mocskos" anyagi ok. A kromoszóma rendellenességekkel születő babák -amennyiben megszületnek- óriási erőforrásokat emészetenek fel úgy, hogy a kezelésben effektíve nincsen perspektíva (hiszen a Down nem élettel összeegyeztethetetlen legtöbbször, azaz végigkíséri az embert élete végéig, ugyanakkor multifaktoros a kezelése - kardiológiai, gasztroeneterológiai, általános ápolási feladatokkal jár) ezért ezeknek a szűrése financiális kérdés is.

2014. márc. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is a szivfejlodesi rendellenességeket szűrni kéne. 100ujszulottbol 1nek gond van a szívével . Nem értem,hogy miert nem iktatják be a terhesgondozasi rendbe , mint kötelező uht .

Tisztában vagyok vele,hogy nagyon kevés jó szakember van ezen a téren.

De durvanak gondolom,hogy tb alapon csak akkor vizsgálják ,ha alapos ok van ra. És megkerdezik ,hogy mégis miert akar on ilyen vizsgálatot ???

Nálunk nagy volt a redo, kromoszoma vizsgalat negatív lett, következő lépésben részletes 19.heti genetikai és magzati szivultrahangon vettünk részt. Magán úton elinteztuk .

Sőt biztos vagyok benne,hogy a következő babammal is elmegyek magzati szív uhra .

2014. márc. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok.


A magzati szívultrahang ismét financiális okok miatt nem kötelező, másrészt nagyon-nagyon fontos tudni, hogy az NEM kizáró jellegű diagnosztikai eljárás, ugyanis a magzati keringés sajátosságai miatt a szívfejlődés zavarai legtöbbször csak születés után derülhetnek ki (ilyen pl. ha a Botallo vezetékkel vannak gondok, tekintve, hogy annak a működése élettani magzatban, de ha születéskor nem zárul jól, akkor rögtön gond van, és ezt előre nem lehet bejósolni).

2014. márc. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én örülök neki,ha bármilyen betegséget szűrnek,mert mindegyiket hasznosnak tartom.Kétféle betegséggel,nyitott gerinccel és csípőficammal születtem.Egyiket sem tudták akkor megmondani a szüleimnek.Azóta is csak kicsit lett jobb a helyzet.Az afp értéke utalhat nyitott gerincre,de sajnos sokszor tévesen mutat rossz értéket,ezért kevesen bíznak benne.Az ultrahangon pedig csak akkor lehet rosszat sejteni,ha jó az orvos és a gép is.A csípőficamot a mai napig nem tudják kiszűrni,az én babám esetében is csak egy hozzávetőleges becslést tudott mondani a genetikus,de biztosan akkor tudjuk,hogy nincs baj,ha megszületett.Rengeteg betegség létezik és örülök,ha legalább 1-2 esetében azt tudják mondani,hogy az az én babámnál nem áll fenn.100%-ig biztos akkor lehetek,ha majd a kezemben tartom.
2014. márc. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nahát köszönöm, pár infoval az azért gazdagabb lettem, a finanszírozási oldalra nem is gondoltam. De jól éreztem én, hogy nem ez a legnagyobb félnivaló.
2014. márc. 19. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!