Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szokott éjszaka légszomjatok...

Szokott éjszaka légszomjatok lenni. Felriadok, mint aki éppen meg akar fulladni, mintha nem jutnék elég levegőhöz. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
Ami nehezíti még a helyzetet, hogy meg voltam fázva és 1 hete(!) be van dugulva az orrom, de olyan szinten hogy éjszakára 0 levegőt tudok venni, mindkét orrlyukam bedugul totál. Nappal esetleg szelel kicsit az egyik, de az is csak minimálisan. És se a sósvíz, se az inhalálás semmi nem hat neki. Éjszaka meg arra riadok fel, hogy nem kapok levegőt, mintha lelassulna annyira a légzésem, hogy a végén már egyáltalán nem veszek levegőt. Arra riadok vel, hogy mindjárt megfulladok, olyankor kapkodok be párat, elmúlik a szédülés pár mp. alatt utána jó minden. Ha ne erre kelek fel akkor meg arra, hogy totál ki van száradva a szám meg a torkom, mint a sivatag mivel csak azon tudom venni a levegőt és már a torkom is nagyon fáj olyankor. Ti mit csináltok ezek ellen?
2014. márc. 19. 09:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem akkor van ilyen amikor már nagy a hasam és a baba is viszonylag nehéz én meg a hátamon alszok, ilyenkor a baba elnyomja a hasi ütőeremet és elkezdek rosszul lenni szédülés légszomj stb, mihelyst felülök azonnal elmúlik.
2014. márc. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hát nálad biztos közrejátszik a megfázás. Nekem is volt ilyen, és nem csak a terhességem alatt. Ilyenkor én álmomban elfelejtek levegőt venni. Felébredek és érzem, hogy valami baj van, és a legrosszabb, hogy egy időbe telik, mire rájövök, hogy mi. Aztán mikor rájöttem, hogy levegőt kéne vennem, hirtelen úgy érzem, nem tudom mozgatni a tüdőmet...Pánik...Aztán persze sikerül a levegővétel, nagy sóhaj...és visszazuhanok az alvásba. Olyan is volt, hogy szinte kiáltva ébredtem fel és ekkor már veszem is a nagy levegőt...ilyenkor szerintem már olyan régen nem vettem levegőt, hogy álmomban ér a pánik. Nem túl kellemes dolog, de eddig még mindig felébredtem rá. Olvastam könyvet, vizsgálják is az ilyen eseteket alváscentrumokban, de a kezelése nem túl biztató. Valami szerkentyűt kell viselni az arcon (vagy a szájban?), ami azonnal közbelép, ha nem vennél levegőt. Nem emlékszem már, hogy felébreszt-e vagy mit csinál...Mindenesetre én legalább tudom, hogy emiatt vagyok állandóan kialvatlan, akárhány órát alszom is, mert ezek a mikroébredések elég gyakoriak lehetnek az esetemben, szerintem sokkal több, mint amire emlékszem felkelés után. Lehet, hogy van köze refluxhoz is, nem tudom biztosan. A terhességben alapból sem ritka a légszomj, de mint mondtam, nálam ez terhesség nélkül is gyakran előfordult. Ami viszont érdekes, hogy a nagy hasam miatt mióta fotelben, félig ülő helyzetben alszom, nem igazán tapasztaltam légzéskimaradást, tehát lehet köze a vízszintes helyzethez.
2014. márc. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!