Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kijött rajtam a megfázás,...

Kijött rajtam a megfázás, orrdugulás, torokfájás, lázam nincs, és jó a közérzetem, orvoshoz érdemes elmenni, vagy kezelgessem magam?

Figyelt kérdés
Kamillával inhalálok,az meginditotta az orrdugulásomat,mézes citromaos hársfateát iszom,sok gyümölcsöt eszem,nem tudom mit tegyek menjek orvoshoz,vagy hagyjam?Nem vagyok boltva,de szerintem egy sima nátháról van szó.18 hetes vagyok.
2009. dec. 16. 09:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha 1-2-3 nap alatt nem javulsz vagy belázasodsz, akkor orvos. Szerintem. Addig a gyógydolgok mellett fekvés.

Jobbulást! :)

2009. dec. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha van lázad akkor elég dokihoz menni. Helyrejössz pikk-pakk meglátod :)
2009. dec. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Pont így jártam én is. Azóta szenvedek (mire jobban lettem fekvéssel, addigra utcára kellett mennem, így kicsit visszaestem). Nekem sincs lázam, ez csak meghülés. De figyelgesd a hődet, ha lesz (rem nem), akkor elég dokihoz menni. Nekem javasoltak napi 1000mg c-vitamint, 2 adagban (500-500).

34 hetes km

2009. dec. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs láz és nincs súlyos köhögés, mellkasi szorító érzés, hátfájás, nehézlégzés (ezek tüdőgyulladásra utalhatnak), vagy nem köhögsz egyfolytában úgy, hogy nem múlik semmitől sem (hörghurut lehet), akkor elég a tea, hagyma, fokhagyma, méz, gyümölcsök, tápláló ételek, ágynyugalom. Főleg az utóbbit javaslom, fekve, pihenve gyorsabban gyógyul az ember, hatéákonyabban működik az immunrendszer.


Még jobb is, hogy nem mész be a váróba, ahol a közkézen forgó kb 300 féle náthavírus közül akármelyiket elkaphatod, amelyiken még nem estél át. Ha aggódsz, hívd fel az orvosod, hogy mit szól, mit javasol. Nem biztos, hogy terhesen a váróban szeretne látni. :-) Az enyém (az oltás miatt) a rendelés legvégére jegyzett elő telefonon, és meghagyta, hogy ha mégis többen lennének a váróban, akkor tegyek fel szájmaszkot.

2009. dec. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,megpróbálok most már pihenni délután,remélem használni fog:-))
2009. dec. 16. 12:31
 6/6 anonim válasza:

Ne menj el orvoshoz, mert gyógyszert úgysem írhat fel.Én elmentem orvoshoz mert a 25.hetes voltam amikor megfáztam és szerintem az hogy beteg emberek között voltam többet ártot mint használt.Nekem homeopátiás immunerősítőt írt fel de az recept nélkül kapható minden patikában és a babának sem árt.

1 hét 2x1 tabletta Engystol naponta (ettől meggyógyultam)

2.hét 2x5 golyó Echinacea D4 naponta (ezt már be sem kellett szednem!)

2009. dec. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!