Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megfázás 5 hetes terhességgel?...

Megfázás 5 hetes terhességgel? Ártha a babának? Mit tehetek hogy elmúljon minél elöbb?

Figyelt kérdés
4 napja szedem csak a vitaminokat, és sajna ha én vitamint szedek rá pár napra megfázás tünetei jelentkeznek rajtam (orrdugulás, torokfájás, köhögés)!
2010. dec. 16. 10:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Konzultálj a körzeti háziorvossal mert nem ez a megszokott és valójában ha a vitamin váltja ki a tüneteket akkor a babát nem érinti mert nem igazi megfázás.


Esetleg válts vitamint v. ne szedj ilyet csak folsavat !


Nem árt egyébként csak akkor ha vényköteles gyógyszert veszel be úgy hogy a felirásnál nem tudnak a terhességről.

2010. dec. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
a baj az hogy 4 napja szedem és nem volt olcsó és mit csinálok a maradékkal?
2010. dec. 16. 10:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Add el valamelyik aukciós oldalon v. ird ki a védőnő rendelőjébe hogy nem szedheted x ideig még eláll és pl.. -10% kal olcsóbban elvihető.
2010. dec. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mindenki azt mondta hogy szedjek vitamint, mert muszály! akkor most muszály vagy hogy van ez? Dokihoz csak jan elején megyek! folsavat meg szedtem már a terhesség elött is, most a vitamin miatt azt mondták nem kell!
2010. dec. 16. 11:30
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nem bírod a vitamint, ne szedd! Én pl. érzékeny vagyok egy összetevőre, ami azzal jár, hogy semmiféle multivitamint, terhesvitamint nem szedhetek, mert elájulok. A terhességem alatt végig figyelték a vérképem, és tökéletes volt. Azt mondta az orvosom, hogy amíg jó a vérkép nem érdemes erőltetni a vitamint, mert ha rosszul vagyok tőle, azzal többet ártok. (ez csak ebben az esetben igaz, aki bírja az szedje, mert a vitamin alapesetben nagyon hasznos)
2010. dec. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Na de örülök hogy nemcsak én vagyok így ahogy az utolsó :) Bocs az offért. Én is rosszul vagyok a vitaminoktól terhesen is meg nem terhesen is, hányok és elájulok. Úgyhogy nekem is csak a folsav maradt úgy önmagában meg később calcium. És 2 szer szültem közel 4 kilós babákat így hogy csak normálisan vitamindúsan étkeztem (gyümi, zöldség)
2010. dec. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tegnap válaszoltam egy hasonló kérdésre.

Megint leírom.Két nap alatt meggyógyultam:

langyos sós vizes gargalizálás

Hársfa tea napi 3x forrón citrommal

Oscillococcinum napi egyszer

mézet szopogatni, vagy mézes kenyér

pirítós fokhagymával, vagy fokhagyma nyersen

sapiban aludtam, hogy izzadjon a fejem egy kicsit

Kamillás inhalálás

Többször szellőztettem.

Két nap alatt meggyógyultam.Mindent bevetettem az ügy érdekében.A lényeg, hogy ne lépjen fel tartós láz.

Jobbulást!

2010. dec. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!