Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik, tapasztalt anyukák...

Kismamik, tapasztalt anyukák ti milyen lázmérot vesztek babátoknak? Mennyi az eltérés a fulben és a homlokon mért érték kozott?

Figyelt kérdés
ma vettem infravoros lázmérot amit homlokon és fulben is lehet használni és az van az útmutatóban hogy a fulben és a homlokon mért kozott lehet eltérés. Mégis mennyi? és ha fulben mérem mennyit kell még hozzá adni vagy levonni? koszonom.

2014. márc. 20. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:
36%

Nekünk Braun fülbenmérös van, ez annyit mutat mint a fanékben mérö. Ilyet haszal a legtöbb korház és orvosi rendelö is.

Ebböl nem kell vonogatni.

36-37,5 normál hö

37,5-38,5 höemelkedés

38,5 felett láz.


De ettöl lehet elöbb vagy késöbb is fájdalom/lázcsillapítot adni a gyereknek.

Pl 37,5 de nagyon sír nem hagyja abba, érezni, hogy fájdalma van akkor adok neki egy fßajdalom csillapítot.

De 39 fokos a láza, a kedve igen jó, eszik, iszik rendesen akkor nem adok semmit,még várok. Nagylányomnál sokszor csak úgy lejebb ment semmi csillapítás nélkül.

2014. márc. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekünk a digi lazmérö jobban bejött mint ez a homlok, fül hömérö...ez mindig mast mutat, mig a digi ua azt... Flexibilis végü digi lázmérö a tuti( nekünk Momert markaju)
2014. márc. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sima analóg galliumos lázmérőnk van, hónaljban mérem neki a kezdetektől.

A homlok- és fülhőmérők nagyon pontatlanok.

2014. márc. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekünk is hagyományos 5 perces lázmérőnk van, hónaljban szoktam mérni, néhány hónapos korukban is ott mértem. Van digitális lázmérőnk is, de az két egymás utáni mérés között volt hogy egy egész fok eltérést mutatott, úgy tudom, a fülben mért hő is nagyon pontatlan lehet.
2014. márc. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!