Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Családi perpatvar a baba...

Családi perpatvar a baba miatt. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Azért ide írok mert egyrészt terhes vagyok, másrészt pedig bízok benne hogy egy ilyen témában csak normális emberek vannak. 12 hetes terhes vagyok, és a párom szülei elég jó módú emberek. Tegnap beszélni kellet velük a tervekről.. most édesapámmal élünk, nem olyan luxusba mint ami nálluk van, de megvagyunk. A párom édesapjának van több háza, ami közül tegnap felajánlott egyet, hogy költözzünk oda, hogy a babával 3-asban tudjunk majd élni. Ez eddig szép és jó.. viszont, rengeteg feltétele van. 1.. a párom ha végzett a munka helyén (17óra), utánna mennyen haza, és dolgozzon az apjának is, magyarul én csak alvásnál láthatnám. 2..mondtam a családjának, hogy attól hogy én oda költöznék , még haza járnék segíteni apumnak takarítani, mosni stb. Azt mondta hogy ez így nem jó, gondoljak az állapotomra, de viszont ha a párom édesannya elköpi magát hogy mennyek át segíteni, akkor viszont mennyek, és csináljam amire megkér. Hozzátenném mellékese, hogy a párom szülei, elég maradi és befásult emberek, van 2 gyerek, apai szeretet egyik sem kapott, mert az após jelöltemnek csak a munka számít, a családi élet nem számított soha. Ígérgetett a páromnak is mindent, semmit nem kapott, pedig meg tehette volna, ha véletlen kapott is valami minimális dolgot, mindig szemrehányta, és elvárta hogy cserébe végkimerülésig dolgozzon neki. Igazábol jóba sose voltunk, nem vitáztunk, de érezhető volt mindig is hogy nem jövünk ki jól. Én más neveltetést kaptam, itthon a szeretet,béka, harmónia volt a fontos, és a legelső, mindenek előtt. Ott csak a pénz számít, szeretet nincs. Mi tévő legyek? Elbizonytalanodtam, és én így nem szeretnék össze költözni a párommal abba a házba, de sajnos 1 fizetésből albérletre nem futja. Ma kezdhettem volna egy munka helyen, ami valjuk be hogy nagyon nagy szó így 12 hetes terhesen, és az após kijelentette hogy felejtsem el, és meg ne próbáljak elmenni dolgozni, mert biztos csak valami kamu munka, és már amúgy is elbasztam(nincs meg a kellő munka viszonyom ahhoz hogy kapjak pénzt a gyerkőc után). Ti mit tennétek? Mondjak ellent a páromnak, maradjak édesapámmal ahol boldogságban felnevelhetnénk a babát, vagy pedig fogadjuk el a házat, költözzünk oda, és törődjek bele hogy a gyerekem nem fogja ismerni az édesapját, mert soha nem lehet velünk, mindig dolgoznia kell a házért cserébe?.. A ház csak ideglenes megoldás lenne amúgy addig, amíg a fundamenta nem éri el a kellő összeget ahhoz hogy tudjunk saját házat venni. Kicsit hosszúra sikerült, de bízom benne hogy lesz olyan aki tud tanácsot adni. Nagyon köszönöm.

2014. márc. 21. 13:09
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzá tennék hogy ha munka után megy segíteni, azért természetesen nem kap egy ft-ot sem. Focizik is, azt is abba kell hagynia, különben nem segít. Nem pihenhet, vasárnap sem, mert akkor végre tud az apja otthon is rendezkedni, és a páromnak abba is segíteni kell. Magyarul non-stop kell ezt csinálni, nem csak néha-néha.
2014. márc. 21. 13:14
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Én maradnék az apukámmal. Gondolom, az is ideiglenes megoldás lenne, amíg a Fundamenta nem éri el a kellő összeget.
2014. márc. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
81%
Szia. Sztem ha ugy érzed h apudnál jobb lenne akk maradjatok ott. Nem a pénztöl és a háztól leszel boldog.
2014. márc. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Igen, itt is csak addig lennénk amíg a fundamenta nem ggyűlik össze. Apu mondta hogy itt mindig van helyünk, és ha maradunk, ő is segít mindenben amiben csak tud, csak ő legalább nem várja el azt hogy szakadjunk el egymástol a munka miatt. Köszönöm nagyon, megy a zöld kéz
2014. márc. 21. 13:17
 5/26 A kérdező kommentje:
Csak az a baj hogy a párom meg annyira össze akar most költözni, hogy lassan már ez lesz a rögeszmélye. Én is szeretnék vele, de nem ilyen áron.
2014. márc. 21. 13:18
 6/26 anonim ***** válasza:
79%
A "most édesapámmal élünk"-ből azt gondoltam, hogy együtt laktok apukádnál.
2014. márc. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Semmi pénzért nem fogadnám el apósom ajánlatát.

Nektek van lehetőségetek, hogy apukádnál legyetek, akkor legyetek ott. De ha ilyen lehetőségem sem lenne, előbb mennék albérletbe, minthogy ilyen feltételekkel elfogadjam apósom ajánlatát. Mert hogy ha segíteni akarnak, akkor segítsenek, de ez nem segítség, hanem ez pusztán arról szól, hogy segítő szándék címszó alatt továbbra is ugráltatni, irányítani és kihasználni szeretnék a fiúkat.

Aki olyan nevelést kap, az úgy van vele, hogy persze, segítek, amiben tudok és amire lehetőségem van a szüleimnek, anyósoméknak, de azért ilyen feltételek mellett, köszönöm, de ez nem ez.

Szóval maradjatok inkább apukádnál, tényleg. Ott legalább szeretetben és békében nőhet fel a gyerekeket. Míg hiába lenne apósodék által saját házatok, ott csak menne az állandó veszekedés. Arról nem is beszélve, hogy lehet életed végéig azt hallgatnád, hogy ez az ő házuk, neked részed nincs benne.

2014. márc. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
70%
En ilyen helyzetben maradnek az apukammal. Meglatod majd, hogy egy ujszulott mellett mekkora segitseg lesz az ha a parod delutan 5 ora utan hazatud jonni hozzatok. Lassan de osszegyullik majd a szukseges penz es kulon tudtok koltozni de legalabb addig nyugalomban leszel a babaddal mert ez sokat szamit.
2014. márc. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Akkor msot párod is apukádnál és vagy csak te?
2014. márc. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
70%
A párod nem költözhet oda hozzátok,vagy ott Apudnál nincs elég hely? Én tuti apukámmal maradnék,mert inkább nevelkedjen egy picurka szerényebb körülmények között,de szeretetben és boldogságvan,mint bőségben,gazdadságban és feszültségben... Ez csak a szerény véleményem,de itt sztem nem lehet igazából tanácsot adni... Halgass a szívedre,megmutatja a helyes utat, és aholt Te boldog leszel,ott a babukád is. :) Szorítok.
2014. márc. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!