Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor leszek 91 napos terhes?

Mikor leszek 91 napos terhes?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam az első Uh-n és 9 hetes a pici pont ,és mondta a védőnő hogy el ne felejtsek kérni a dokitól majd igazolást a 91 napról,!

Viszont ha ez megvan akkor mi a következő teendő?

Hova kell leadni az én munkahelyemre is meg a pároménak is?Köszönöm előre is


2014. márc. 21. 14:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Betöltött 13 hétnél leszel 91 napos, az utolsó menstruációd első napjától kell számolni. Ha házasok vagytok, mindketten igénybe vehetitek a családi adókedvezményt, ha nem vagytok azok, úgy tudom, terhesség alatt csak Te veheted igénybe, ha a párod szeretné, ő csak a jövő évi adóbevallással, utólag tudja visszaigényelni. Annak a munkahelynek kell leadni a papírt, ahol a családi adókedvezményt év közben igénybe szeretnétek venni.
2014. márc. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy mindketten igénybe vehetitek, úgy értem, hogy vagy az egyikőtök, vagy a másikótok, vagy ketten megosztva.
2014. márc. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen ,

De az A KÉRDÉS

én még gyeden vagyok a kislányommal ,és ezek szerint akkor mindketten adómentesek leszünk ugye?

Tehát a gyedemet is megkapom adóval együtt ugye?

Mert kb 15.000 ft vonnak igencsak jól jönne az is

2014. márc. 21. 14:38
 4/21 anonim ***** válasza:
Ha második gyerek, akkor az havi nettó 10.000 forintot jelent. Kérheted a GYED-edből is, akkor havonta annyival többet fogsz kapni. Az első gyerekre a párod veszi igénybe? Mert akkor ebben az esetben mindkettőtök munkahelyén le kell adni egy papírt, hogy megosztva veszitek igénybe a két gyerekre a családi adókedvezményt, és hogy milyen arányban kéritek a megosztást.
2014. márc. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

A párom vette eddig is igénybe a két gyerkőcünk után is !!

De azt nem értem mig mindig hogy én is edómentesen kapom e a gyedemet ,

A párom veszi igénybe mind 3 gyerkőc után majd az adókedvezményt , de ez akkor azt jelenti hogy csak ő kapja meg a a bruttóját, vagy én is a gyedemet!!

2014. márc. 21. 14:45
 6/21 anonim ***** válasza:
Mindez attól függ, hogy hol kéritek. Megtehetitek, hogy megosztva veszitek igénybe az adókedvezményt, akkor mindkét munkahelyre le kell adni egy papírt, hogy a párod 2 gyerek után, Te meg 1 gyerek után kéred az adókedvezményt (ha jól értem, harmadikat várod), vagy hogy Ő x ezer forint értékben, Te meg y ezer forint értékben veszed igénybe. Viszont ha nem vagytok összeházasodva, akkor lehet, hogy csak utólag tudjátok érvényesíteni a 3 gyerekre járó összeget, mert csak akkortól számítotok 3 gyerekesnek, amikor Ő hivatalosan apasági nyilatkozatot tesz a baba születése után. Addig meg csak 2+1 gyereketek van, ami jóval kevesebb kedvezmény, és a babára csak Te veheted igénybe. Tehát a párod igénybe veheti 2 gyerekre (nettó 20.000), Te igénybe veheted a magzatra (nettó 10.000), és jövőre, az adóbevalláskor visszaigényelhetitek a különbözetet (maximum havi 60.000).
2014. márc. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Házasok vagyunk
2014. márc. 21. 15:06
 8/21 anonim ***** válasza:
Akkor attól a hónaptól, amikor betöltötted a 91. napot, jár a 3 gyerek utáni adókedvezmény. Ez gyerekenként bruttó 206.250 forint, nettó 33.000, tehát összesen 99.000 forint. Ki kell számolni, hogy melyikőtök mennyit tud igénybe venni, kitől mennyit vonnak most, és az alapján megosztva kérni. Mindkét munkahelyre le kell adni a 91. napos igazolást, meg a papírt, hogy milyen arányban veszitek igénybe. Ha ő veszi igénybe mindhárom gyerekre, hiába nem veszi igénybe az egészet, Te nem leszel automatikusan adómentes, csak ha a Te munkahelyeden is igényled külön, ekkor viszont megosztva tudjátok igénybe venni, tehát Ő nem a 3 gyerek után kéri, hanem csak a kedvezmény bizonyos részét, a többit meg Te.
2014. márc. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Értem nagyon szépen köszönöm!!!
2014. márc. 21. 15:22
 10/21 A kérdező kommentje:

Bocsi még sem tiszta ,ha egy gyerekre 206.250 akkor az 3 xnem és akkor hogy jön ki a 99.000ft nem vágom

Jól összehozták ez hogy nehogy értse az hülye laikus ember

2014. márc. 21. 15:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!