Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen lehet motorozni?

Terhesen lehet motorozni?

Figyelt kérdés
13 hetes terhes vagyok. Szerintetek merjek motorra ülni?(uatasként :) ) Nem az eleséstől félek,hanem h a rázkódástól,bukkanóktól lehet valami. Szerintetek? vagy csak túlparázom?
2014. márc. 22. 09:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Jobb félni mint megijedni, egyszer kétszer ha motoroztok óvatosan abból baj nem lehet, BKV sem rázkódik jobban mint a motor. Én biztos kerülném egyébként a motort, mert halálra paráztam magam egész terhesség alatt.
2014. márc. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én többször is ültem a robogónkon utasként, mert volt, hogy messzebbre kellett menni és nem volt más lehetőség az "utazásra". Lassan hajtott a párom. És onnantól, hogy kezdtem kényelmetlenül érezni magam (nyilallás felülésnél vagy a medencénél - egyszer tapasztaltam), nem ültem rá többet, a 6.-7. hónaptól.
2014. márc. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Esésnél nagyobb a sérülésveszély, akár kicsinél is. nem csak a magzat szempontjából, hanem neked is könnyebben lehet belső vérzésed, ami nem terhesen fel sem merülne.

Biciklit is hasonló okból szokták tiltani már a terhesség elején is.

2014. márc. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A motorozás alapban is nagy kockázatot jelent, mivel teljesen védtelen a test. Nem csak az számít hogy lassan megy a parod, hanem az autós is lehet figyelmetlen. Egy esetleges esesnel bőven van kockázata a vetélésnek. Az esesnek meg bármikor ott a lehetősége.
2014. márc. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én 7 hónaposan nagy motoron voltam utas egy hosszabb útra mentünk a párommal a vége az lett,hogy majdnem előbb született meg a fiam júliusba be kellett feküdnöm kb 1 hétre.Szerencsére az kórházi pihenésnek köszönhetően szeptember 8-án született meg,de így is 18 ra voltam kiírva ,picit hamarabb született.Én nem ajánlanám!
2014. márc. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
46%
Tegnap olvastam, hogy a ferj robogon vitte korhazba az anyukat szulni. Meghaltak. Bevagott elejuk egy kisteherauto. A baba elte csak tul. En biztosan nem mernek motorozni terhesen.
2014. márc. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nem mertem, és nem is merem mostanában sem (25 hetes vagyok).
2014. márc. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!