Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5. hét közepén tartok. Aggódja...

5. hét közepén tartok. Aggódjak emiatt? Felszívódhatott a baba? Mit csináljak, teszteljek egy újat? Első baba. Részletek lent.

Figyelt kérdés
Tegnap éjszaka ki kellett mennem wc-re székrekedés miatt. Bocs, a részletekért, de azon kívül, hogy megkínlódtam vele, utána az alhasam annyira görcsölt, hogy alig tudtam magam visszavonszolni az ágyba, sőt egy fájdalomcsillapítót is be kellett vennem. Vérzés nem volt, pecsételő sem. Tegnapra eltűntek a tüneteim, leesett a hőm 37-ről 36,8-ra. Ma reggelre visszament 37,2-re, és csak annyi van, hogy nyomásra érzékenyebb a mellem.
2014. márc. 22. 13:23
 1/8 anonim válasza:
Ne aggódj. Nekem a mellem hol érzékeny volt hol nem. Mondtam a dokinak is mikor először voltam nála, hogy én érzem nekem tuti megjön. De már szívhang is van. A terhességi teszt pedig azt mondják, hogy ha baj van akkor is lehet még egy darabig pozitív, mert a hcg lassan ürül ki a szervezetből. Minden jót kívánok.
2014. márc. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Reméljük,h nincs semmi baja a babucidnak. :) Ám a nagyWC- vel nagyon vigyázz! Nem szabad egyátalán erőlködni. Nekem azt mondta a nőgyógyász,h meg kell várni,h magától menjen a dolog. Persze tudom ez nagyon kellemetlen,nekem is csak 2-3 naponta sikerül és olyankor is 40-50 percig ülök a WC-n.... Meg leket próbálkozni az aszalt szilvával,szilvalekvárral,sok rostos gyümölccsel...kinek mi használ.... 11+4 hkm.
2014. márc. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A fájdalomcsillapító nem biztos,hogy jó ötlet volt,főleg ha olyan ami tiltott a 12 hét alatt.Én alapból is székrekedéses vagyok,de azt mondta dokim,csak akkor segítsek rá kúppal,vagy dulcolax cseppel,ha már túl vagyok 5 napon.Minden nap kell tejterméket ennem,rostos üdítőt innom,gyümölcsöket ennem,néha pár szem aszalt szilva is segít.Ja és amin meglepődtem,a limonádé is segíti az emésztést és hányingerre is jó.Persze csak kevés cukorral vagy nélküle szabad inni.
2014. márc. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem szinte az egész terhességemet végigkísérte a székrekedés, sokszor előfordult, hogy borzasztó erősen görcsöltem és hánytam is közben, de ez nem befolyásolta a terhességemet, tehát nem ment el és egészségesen meg is született a fiam. Sajnos nálam más, egészségügyi probléma is szerepet játszott a székrekedésben, amiket szülésem után néhány hónappal diagnosztizáltak.

Bár én hőket sosem mértem.

2014. márc. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Advil ultra-t vettem be, az csak az utolsó trimeszterben nem alánlott. Az idegesít, hogy egyik napról a másikra megszűntek a tünetek. A székrekedés is.
2014. márc. 22. 15:34
 6/8 anonim ***** válasza:
Tesztelni újra felesleges, mert a hcg lassan ürül ki, jól mondják nem szabad erőlködni, szerintem nincs semmi baja, és a gyógyszerrel se ártottál semmit. Mikor mész újra orvoshoz?
2014. márc. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Utolsónak: Egy örökkévalóság múlva. Keddhez egy hétre, akkor lépek a 7. hétbe, ez lesz az első uh. Lombikos vagyok, és elég sok progeszteront kapok,és fölöslegesen nem nyomatná magát ilyenekkel az ember.


Köszönöm mindenkinek a támogatást. Nehéz így, hogy a férjem még aggódosabb a babadologban, már nagyon régóta próbálkozunk.

2014. márc. 22. 19:01
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát akkor ahogy érzed, hívd fel a dokid mi legyen, de nekem csak a 7. héten kezdődtek a tünetek.
2014. márc. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!