Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mely vércukorszint károsítja...

Mely vércukorszint károsítja a magzatot, vagy mely okoz már nagyobb születési súlyt? Volt aki nem tartotta be a diétát, és problémát okozott?

Figyelt kérdés
2014. márc. 24. 08:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Már viszonylag alacsonynál is látunk olyat, hogy gondot okoz, és egészen magasnál is olyat, hogy semmit. Ezt nem lehet így belőni. NAGYON FONTOS tartani a diétát, szélsőséges esetben születés után a magzat akár kómába is kerülhet, ha elharapózik a GDM.
2014. márc. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Betartom a diétát, viszont ma reggel 2 szelet csökkentett szénhidráttartalmú fonott kalácstól 7,2 lett a cukrom, pedig igazság szerint szénhidrátból kevesebb is volt, mint amennyit meg kellene ennem. Egy hete 3 szettől, ami 30g szénhidrátot tartalmaz, csak 5,2 lett. Mi lehet ennek az oka?
2014. márc. 24. 09:19
 3/5 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy csak kevés folyadékot ittál, vagy később reggeliztél, mint szoktál.

Ha ez az eredmény csak egyszeri eset, az nem okoz gondot. A baj akkor van, ha tartósan 7 fölötti az érték a diéta ellenére.

De még az az eset is előfordulhat, hogy merül az elem a vércukormérődben, vagy újra kell kalibrálni.

(Egy sorstársam szinte pánikban rohant a dokinkhoz, hogy 10 fölötti értékeket mér, pedig tartja a diétát. Másnapra berendelte a dokinéni vérvételre, úgy, hogy vinnie kellett a reggelijét, tízóraiját, ebédjét, és a fő étkezések után 1 órával vettek tőle vért. Összemérték a mérős és a laboros értéket, és egész egyszerűen csak a mérő romlott el.)

2014. márc. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A reggeli legelső étkezés dobja meg legjobban a cukrot, mert ilyenkor a cortisol szint magasabb. (szintén emeli a cukrot)

Reggel nem kalácsot kell enni, hanem teljes kiőrlésű kenyérből 25g szénhidrátnak megfelelő szeletet. A Lidlben van olyan kenyér, aminek 100g-ja csak 6gr szénhidrátot tartalmaz. Ezt mérd ki és tegyél rá sonkát, sajtot, paprikát. A második étkezésre már ehetsz diétás kalácsot.

Ha a kenyértől is 7 felé megy, akkor szólni kell a diabosnak, lehet, hogy inzulin kell egy picit rásegítésnek.

2014. márc. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bár régi a téma, de hátha valakinek mégis hasznos lesz:

- aki írta, hogy elromlott a vércukormérő, nos ez nem lehet ritka, mert nekem is volt egy ilyen GDM-es "csoporttársam", ki is akadtam rajta, hogy milyen sz*r készülék, stb. Majd az enyém is elkezdett többet mérni, és nem volt még 3 hónapos sem. De ez már szülés után volt szerencsére, a hat héten belül.


- "ugyanazt eszem mint múlt héten, mégis magas". Valós probléma. Nekem a 33-34 héten kezdődtek a gubancok, le kellett vinni a reggeli ch-ot egy tizessel. Úgy jó volt. De a 36 héten már megint magas volt reggeli után, ismét csökkentettünk rajta. A 38. hét végére már elég kétségbeejtő volt a helyzet, mert a reggelim alig lehetett 20-25g ch.


A dietetikus hölgy mondta, hogy nem ritka dolog, hogy a terhesség végére romlanak az értékek, én bár végig minden étkezés után mértem, volt aki minden nap egy másik étkezést mért, neki mondta, hogy a reggelit minden nap mérje. Ő is a végén volt, 37-38. hét körül.

Szóval a vége felé figyelni kell a reggelit, hogy időben elkapható legyen az emelkedő érték, és akkor lehet rajta módosítással segíteni, így nincs belőle baj.

2016. szept. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!