Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Allergia gyógyszer terhesség...

Allergia gyógyszer terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Sajnos több mint 20 éve van mindenféle allergiám márciustól szeptemberig (ahogy rügyezni kezdenek a fák).

Lertazint szedtem most legutóbb (előtte sok minden mást), és kérdeztem a doktornőt, szedhetem-e tovább, mert a terhesség (kb. 6 hetes) miatt abbahagytam. Azt mondta, nem ismeri a gyógyszert, kérdezzem, aki fölírta. Ez a háziorvosom, de nem tudom, ő ezt jobban meg tudja ítélni mint a nőgyógyász?

Plusz nehézség, hogy lesz az esküvőnk pár hét múlva, és így nem tudom végigcsinálni a napot: viszketek, nagyokat tüsszögök, nem tudom, jót tesz-e veszélyeztetett terhesen (pecsételgetek). Kicsit ideges vagyok.

37/N


2014. márc. 24. 08:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Nagyon kevés allergia gyógyszert ajánlanak terhességben, az én férjem orvos, ő azt javasolta, hogy időzítsük úgy a terhességet, hogy a legnagyobb része allergiamentes időszakban legyen (de én asztmás is vagyok). :))) Mi így tettük, ez nálatok nyilván már nem opció, de azt mondták nekem mindehol, hogy a 12. hétig semmilyen allergia gyógyszer nem javasolt, nyugodt szívvel nem ajánlják.


A következő miatt nem foglal amúgy senki állást:

A levocetirizin terhesség idején történő alkalmazására vonatkozóan nem állnak rendelkezésre klinikai adatok. Állatkísérletek nem utalnak a terhességre, az embrionális/foetalis fejlődésre, a szülésre vagy a postnatalis fejlődésre vonatkozóan közvetlen vagy közvetett káros hatásokra.

Mindazonáltal a készítmény tehesség vagy szoptatás időszakában történő alkalmazása esetén óvatossággal kell eljárni.



Tehát gőzük nincs, mit okoz, vagy mit nem, ezért mondták/mondják, hogy a 12. hétig inkább ne.

2014. márc. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A háziorvosod szakorvosi vélemény nélkül ír fel allergia gyógyszert? Ha igen, akkor keresnék gyorsan allergológus szakorvost, akivel beszélni tudsz. A nőgyógyász nem fogja ezt sose eldönteni.

Nekem allergiás asztmám van, fél évente kell vinnem a szakorvosi javaslatot a háziorvosnak, ami alapján felírja a gyógyszereimet, sose magától ötletel. Terhesség alatt fokozott szakorvosi ellenőrzés is kellett.

Én is nyáron voltam a nagyobbal terhes, sajna csak azt mondták, hogy ki kell bírni. Napi 200 tüsszentés biztos megvolt :( Szóval háziorvos/szakorvos SOS.

2014. márc. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Tapasztalat, hogy sokkal több gyógyszerre azt írják, hogy ne szedjük, mint amennyinél ez valóban indokolt. Szakorvossal konzultálni kell és van tetratogén tanácsadó, ahol tudnak segíteni gyógyszer ügyben.
2014. márc. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia!Sajnos a gyógyszerek általában csak a tüneteket kezelik és nem az okokat szüntetik meg, viszont van pár kedvezőtlen mellékhatásuk. Érdemes lenne a természetes dolgokat, a gyógynövényeket használnod, amihez orvosi segítséget is kaphatsz.Sok ismerősömnek segítettek, már tünetmentesek és az áldott állapotban is fogyaszhatók, sőt még a baba fejlődéséhez is hasznosak.A viszketésre is használhatók, pl a bárányhimlőnél sem vakarják szét magukat a gyerekek.Ráadásul a születendő gyermeked érdekében is jó lenneme megszabadulnod az allergiától.Jobbulást!
2014. márc. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

No, épp az allergia az, amikor nem lehet az okoktól megszabadulni, csak tüneteket lehet kezelni, mert hát a polleneknek nem tudod megtiltani, hogy ne szálljnak.

Sajnos gyógyszer nem használható. Csak tengervizes orrpray használható. meg van egy olyan orrspray, ami nem gyógyszeres, hanem növényi olajok vannak benne. Kimosod az orrod reggel, és a tiszta orrnyálkahártyára fújod a növényi olajost. ez von egy réteget a hártyára, ami elzárja a pollenekt tőle és így nem irritál.

Meg lehet homeopátiás szereket használni, de sokaknak az sem segít.

2014. márc. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Aki olyat ír, hogy az allergiától gyógynövények segítségével meg lehet szabadulni, annak elképzelése nincsen arról, hogy milyen jellegű sejtfolyamatok okozzák az allergiát. A gyógynövények meglehetősen nagy része pedig - a bizonytalan hatóanyagtartalom és szintén bizonytalan hatásmechanizmus miatt - terhességben ellenjavallott.
2014. márc. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Na, nekem annyi.
2014. márc. 24. 12:46
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha érdekel elküldöm neked privátban annak az olajos orrspraynek a nevét. Én tavaly pont márciustól voltam várandós. Hát ne tudd meg!

Ha reggel jól kimostam az orrom tengervizes oldattal és utána jól befújtam azzal az olajossal, akkor egész jól bírtam. Semmilyen gyógyszert nem szedhettem. Az olajos olyan, mintha disznózsírt szívtál volna fel, nem kellemes, de megszokható :-)

(sajnos tavaly a baba nem maradt velem, de persze nem az allergia miatt, most 8 hetes vagyok és a sós oldat meg az olajos pray már a polcon pihen)

A lényeg, hogy semmilyen gyógynövényes kúrát ne kezdj el magadtól, mert a gyógynövények valóban okozhatnak gondot terhességben. Én herbalógusnál jártam, ő azt mondta, hogy az uborkát, paradicsomot, dinnyét, paparikát se egyem, mert ezek erősítik a pollenallergiát (főleg a parlagfű allergiát)

2014. márc. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja, és az első válaszolóhoz kapcsolódva. Nekem is azt ajánlotta az orvos, hogy a terhesség első 3 hónapja legyen allergiamentes időszakban. El is kezdtünk próbálkozni nyár végén mindkét esetben, hogy éppen az őszi, téli időszakban legyenek az első kritikus hónapok, de hát mindkét teszt csak tavaszra lett pozítiv. Több mint fél évet próbálkoztunk. Sajnos nem rajtunk múlt, hogy nem sikerült télire összehozni.
2014. márc. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

En 4 eves korom ota vagyok aszthmas-allergias, mindemellett rendszeresen sportolok, ami nagyon sokat segit a tudokapacitasomon. (Most 28 vagyok)

Szedtem mar millio fele gyogyszert, de nekem a fo szezon igyis ugyis mindig brutal.

Amugy azt sokan elfelejtik a hozzaszolok kozul, hogy nem mindenkinek ugy lesz gyereke, hogy elotte a kovetkezo 10evet pontosan megtervezi. Az elso gyerekem ugy lett, hogy a ferjemmel kiprobaltuk eletunkben eloszor gumi nelkul szexelni.

A masodiknal pedig rosszul szamolgattam a naptarban a napokat..

Ket gyerekem van, mindketto terhessegnel szedtem antihisztamint sot neha symbicortot is. Mert mindkettonel terhes voltam meg aug-szept. kornyeken.

Mindenketto tokeletesen egeszseges.

Szoval nem mindenki ugy lesz terhes, hogy elotte felcsapja a naptarat, hogy mikor nem kene terhesnek lenni..ezert ilyenkor igenis kell valamit csinalni.

Az oxigen hiany vagy rossz kozerzet, bedugult orr a babanak sem jo, szoval ilyenkor erdemes merlegelni.

2021. aug. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!