Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első trimeszterben milyen...

Első trimeszterben milyen torna/sport végezhető?

Figyelt kérdés

2014. márc. 25. 14:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy veszélyeztetett és a dokid sem tilt el (hematóma miatt mondjuk), akkor szinte bármi. Persze a nagyon megerőltető, esésekkel, ütésekkel járó sport nem ajánlott ekkor sem, mint pl küzdősport, ejtőernyőzés meg hasonlók.
2014. márc. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azt mondták nekem, hogy ha a terhesség előtt is sportolt valaki, akkor az első 12. hétben nem kell abbahagyni a mozgást. (Persze óvatosabbnak kell lenni, és csak akkor ha minden rendben van..) Ha nem sportoltál, érdemes megvárni a 12. hét végét, a genetikai uh-t, hogy minden rendben van-e. Én is utána kezdtem el mozogni. Felügyelet mellett, hátizom, derék, medence, karok, vállak, lábak erősítése.
2014. márc. 25. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Terhesség előtt nem sportoltam, de gondoltam most elkezdek valami terhes tornát, csak nem találtam olyat, amit első trimeszterre ajánlanak. Múltkor tornáztam egy kicsit, de nem esett jól és hamar elkezdett fájni a hasam, úgyhogy inkább lepihentem. Ezek szerint érdemes várnom a 2. trimeszterig vele, köszönöm hogy mondtad :)
2014. márc. 26. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!