Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 160g-os szénhidrát diéta...

160g-os szénhidrát diéta mellett mennyit hiztatok 1-1 hònapban? És összesen?

Figyelt kérdés
2014. márc. 25. 17:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
160g szénhidrát 2 jó szelet kenyér
2014. márc. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És?
2014. márc. 25. 18:01
 3/12 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért, de ez engem is érdekel. Meg ha nem bánod kedves Kérdező, azt is megírhatnák a válaszolók, hogy kb miket ettek.
2014. márc. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

48 kilóval estem teherbe, 24 hetesen 58 kiló voltam, ekkor álltam neki a 160 grammos diétának terhességi cukorbetegség miatt. A végére 67 kiló lettem, tehát a diéta alatt havi kb. 2-2,5 kilót híztam. A kórházból már 59 kilóval jöttem haza, és a szülés után 3 hónappal már 55 kiló voltam, ez alá nem is szeretnék fogyni.

Én napi 5-6-szor étkeztem. Reggelire vagy abonett kenyeret vagy teljes kiörlésű kenyeret ettem felvágottal, vajkrémmel, vagy virslivel zöldséggel. Tízóraira natúr joghurtot ettem barackkal és korpovit keksszel. Ebédre mindig mást, de nem csak salátát, hanem pl. gulyást teljeskiörlésű kenyérrel, vagy levest teljeskiörlésű lisztből készült palacsintával. Uzsonnára vagy szendvicset ettem vagy müzlit vagy saját sütésű diétás süteményt. Vacsorára pedig vagy azt, ami az ebéd volt, vagy szendvicseket.

2014. márc. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Koszi, en is 48 voltam mikor teherbe estem, most a 30. hetben jarok es 55,6kg-nal tartok! Az elmult 1 honapban en is 2kg hiztam, amit kicsit soknak gondoltam, de ezek szerint nem az.
2014. márc. 25. 18:50
 6/12 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Én nem tartottam soknak a hízásomat, mert 48 kilósan szörnyen néztem ki. Ha nem estem volna teherbe, akkor is híztam volna kb. 56 kilóig, miután letettem az államvizsgát és rendeződtek a dolgaim a munkahelyemen. Soha nem szólt sem a védőnő, sem az orvosom, sőt a gyógytornász sem, akihez jártam terhesség alatt. Mind azt mondták, hogy nincs olyan, hogy ideális hízás. Valakinek az 5 kg is sok, mert már eleve nagyon túlsúlyosan esett teherbe, valakinek a 20 kg is bőven belefér, mert túl vékonyan esett teherbe.
2014. márc. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

En 13 kg-t hiztam mellette, de ez mind viz volt, ugy néztem ki, hogy az valami brutális :)


Mire hazajottunk a kórházból, ez mar le is ment. Nekem nem szolt senki, hogy sokat hizam, de ez attól is fugg, hogy ki milyen vékony szerintem :)

Meg hat 160 g-nal nem nagyon lehet kevesebbet enni terhesen, legalábbis vékony es átlagos testalkattal

2014. márc. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én mindkét terhességemnél 180 g-os szénhidrát diétát tartottam, elsőnél 32 hetes kortól, másodiknál már a 20. héttől. Elsővel 5,5 kg-ot híztam, másodikkal 2,5 kg-ot. Pedig nem kezdtem túlsúllyal a terhességet. 168 cm-es magasságomhoz voltam mindkét esetben 63 kg a terhesség kezdetén.

Én reggelire vagy 1 zsemlét ettem felvágottal, sajttal, vagy zsemle helyett extrudált, roppanós kenyér féleséget (nem tudom már mi a neve), az jóval kevesebb szénhidrátot tartalmaz, mint a kenyér, vagy a zsemle. (több szeletet lehet belőle enni). Tízóraira egy fél almát (ennyi fért bele az előírt szénhidrát mennyiségbe), vagy egy kisebb narancsot. Ebédre mindig mást, de mindig pontosan kimértem az alapanyagokat, hogy szénhidrát tartalmuk ne lépje túl a megengedett 60 g-ot. Uzsi megint egy kis gyümölcs, vagy semmi (nem mindig ettem meg a tízórait és az uzsonnát). Vacsorára meg kb ugyanazt ettem , mint reggelire, extrudált kenyérből szendvicset.

Én mindent grammra pontosan kimértem, ezért is nem híztam szinte semmit, gyakorlatilag fogytam, mert egy 4 kilós gyermeket szültem a 2,5 kilós súlygyarapodásom mellett.

Én úgy gondolom, hogyha rendesen betartod a diétát, akkor képtelenség havi 2 kilókat hízni.

Neked nem ellenőrzik egész napos vércukor profil vizsgálattal, hogy a diéta mellett hogy alakul a vércukrod?

2014. márc. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hogy jött ki a napi 180g, ha nem ettél tízórait, vagy uzsonnát? Ha egyszeri étkezésre ettél többet, nem dobta meg a vércukrod? Meg nem az a lényeg, hogy a 2 étkezés között ne essen le a cukrod?


De mérem a cukrom minden fő étkezés után, és szinte soha nem megy 6 fölé. De én 48kg-ról indultam. Eddig én sem híztam, a 26. hétig 4kg összesen, most viszont feljött 1 hónap alatt +2 úgy, hogy eddig annyira nem is figyeltem arra, hogy meglegyen a napi 160g, most, hogy figyelem el is kezdtem tőle hízni. Egy hete a diabetológus viszont azt mondta, hogy igen is annyi kell, bár én elvagyok simán sokkal kevesebbel is. Na azóta jönnek is a kilók!

2014. márc. 26. 09:46
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy vizesedsz? Tény, hogy én nagyon sokat híztam az első terhességemnél, 28 kilót. De abból legalább 10 kg csak víz volt+ úgy 8 a baba és járulékai. Mire lement rólam a víz, szülés után, úgy 10 kg feleslegem volt. És én is a végén kezdtem sokat hízni havonta. Mondjuk októberben szültem, a nyári meleg miatt is vizesedtem nagyon.

Most szeretnék odafigyelni a kajálásra, ezért is érdekel a diéta ennyire. Még nagyon az elején vagyok, úgyhogy talán még nincs veszve semmi.

Az voltam, aki az elején off-olt, nem tudom hanyadik. :)

2014. márc. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!