Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez nagyon alacsony AFP érték?...

Ez nagyon alacsony AFP érték? Volt valakinek hasonló? AFP 10,59 IU/ml MoM: 0,38

Figyelt kérdés
E-mailben kaptam az eredményt, orvoshoz majd csak pár nap múlva megyek, keresgéltem a neten és alacsonynak tűnik. Nem tudom számít-e, 37 éves vagyok, 3. baba. A kombinált teszt alacsony kockázatot hozott ki.
2014. márc. 25. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem 0,40 lett az Afp eredményem, ugyancsak 3. baba és 39 éves vagyok. Nekem a kombi tesztem 1:3900-hez lett. Az orvosom megnyugtatott, hogy a kombi teszt jó, nincs min aggódni. Most vagyok már 26 hetes, a múlt héten voltunk 4D-n, minden rendben vele. Az Afp egy szar, elavult vizsgálat. Csak a kismamákat ijesztgetik vele. Nem tudom miért nem szüntetik már meg. Mennyi lett a kombinált teszted eredménye?
2014. márc. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Annyit tudok mondani, hogy a 20. heti genetikai uh-ot magán úton, a kórházunk osztályvezető főorvosa csinálta, és el sem kérte az AFP-s leletemet. Szerintem ez mond valamit.

Amikor az AFP beutalóért mentem a saját dokimhoz, és kérdeztem, hogy ha nem lesz jó, mit a teendő, azt válaszolta, hogy semmi. :)


Tényleg alacsony, de ne foglalkozz vele különösképp.

2014. márc. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha a kombinált teszttel minden oké, akkor az Afp-vel nem érdemes foglalkozni.
2014. márc. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! A kombinált tesztem alacsony kockázatú lett. Down szindróma: 1:2800, Edwards: 1:50000
2014. márc. 25. 19:15
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Alacsony, de nem jelent semmit, önmagában Down-szindróma diagnosztizálására az AFP nem alkalmas! És még az is befolyásolja, hogy mit ettél előző este... :)


A kombinált teszt a lényeg, meg majd a 18 hetes genetikai UH lesz, persze!


Ettől még valószínűleg el fognak küldeni genetikai tanácsadásra és feltehetőleg fel fogják ajánlani az amniocentézist is, rutinból.

2014. márc. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is alacsony kockázatú lett a kombinált tesztem, az afp-m 0,6, a védőnő be is paráztatott rendesen (az orvos szerint ez még jó). Megismételték, az 0,58 lett. Én elmentem az Istenhegyi klinikára, állítólag ők a legjobbak, és nagyon megnyugtattak. Nem foglalkoztak az afp-vel, de megnézték uh-gal a babát. Nem is javasoltak több vizsgálatot, mivel volt kombinált tesztem és az uh is rendben volt.
2014. márc. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
35 év,3.baba.nekem 0.4 lett,integrált teszt 1:140...képzelheted hogy paráztam. amniocentézisre küldtek,de nem akartam,helyette levetettük a Prentestet egy vagyonért...ami 10 nap alatt kész lett és a babám teljesen egészséges.erről ennyit.
2014. márc. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!