Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most értesítettek, hogy 0,51...

Most értesítettek, hogy 0,51 lett az afp. Hétfőn genetikai uth -ra megyek.34éves vagyok van még valaki hasonló helyzetben? Kicsit félek. Az alacsony afp mire utalhat?

Figyelt kérdés
2010. febr. 26. 15:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Az AFP miatt ne aggódj. Nálunk az ultrahangnál és a doki sem kíváncsiak az eredményére, mert annyira nem megbízható. Csak kötelező. Külföldön nincs is. Az ultrahang a mérvadó. Az a lényeg. Ne foglalkozz az AFP-vel. Sok ismerősömnek nem lett jó az AFP eredmény, de semmi. A genetikai uh is ezt mondta nekik és nincs is semmi bajuk a gyerekeknek.
2010. febr. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a szavaid most egész hétvégén gondolkodhatk...utánna olvastam nem túl jó a vélemény erről a vizsgálatról.a védőnő szerint nem kell aggodnom a 12hetes uth jó lett minden ok volt.szép hétvégét
2010. febr. 26. 15:11
 3/17 anonim ***** válasza:
Tudom nem könnyű. Nekem 1,6 lett arra azt mondták, hogy túl magas (persze adott kórház referenciatartományához képest). Kaptam beutalót a SOTE-ra, ott azt mondták hogy ilyen eredményre nem adnak időpontot, mert ez 0,7-2,5 között van és teljesen jó eredménynek számít. Az összes orvos azt mondta, hogy az AFP teljesen megbízhatatlan, nem véletlen, hogy más országokban már nem alkalmazzák és nálunk is azon vannak, hogy ne legyen kötelező. Egyébként a 12 hetes uh nekem is teljesen jó lett, aztán a 18. hetin láttak valamit a szívén, és nekem is hétfőn kell mennem a SOTE-ra, pont 22 hetesek leszünk. Te hová mész?
2010. febr. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nektek is szép hétvégét! Ha a 12 hetes is jó volt, akkor pláne ne törd magad. :)
2010. febr. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 0.56 volt az AFP-m, ezért elküldtek genetikai tanácsadásra, annak ellenére, hogy integrált tesztet csináltak, és azon minden rendben volt. A Bajcsy-ban voltam a tanácsadáson, és azt mondták, felesleges volt mennem, de azért megnéztek UH-on, ahol mindent rendben találtak. Az AFP nagyon elavult vizsgálat, elég, ha nem megfelelő időben veszik le (pár nap eltérés is számít) és máris rossz eredménye lesz. Ne aggódj emiatt! Ja, és egészséges kisbabánk született.
2010. febr. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
sióki vagyok oda kell mennem hétfőn reggel ultrahangra.itt környékem madnem mindenkinek alacsony lett rémisztgetnek itt minket.Ha pár nap számít akkor ez is lehet a gond kb 3-4nappal jár elöbbre a védőnőm mint én.hétfőn kiderűl klassz hétvégém lesz!Köszönöm mindenkinek a választ
2010. febr. 26. 15:43
 7/17 anonim ***** válasza:

Hát nekem nagyon sz@r lett az afp-m.Mentem is Pestre genetikai uh-ra.Ott kétségbeesetten a genetikus kezébe nyomtam az eredményt.Csodálkozva nézett.Afp?Ő arra nem is kíváncsi.Ne foglalkozzunk vele!Tökre megbízhatatlan.Olvastam valahol, hogy külföldön már nem is csinálják, mert teljesen félrevezeti a dokikat.

Azóta 5 hónapos a babám, és egészséges.Én is 34 évese szültem:)

2010. febr. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem 0,57 lett az AFP-m, 28 éves vagyok. Nagyon megijedtem, de az orvosom is, és az ultrahangos orvosom is megnyugtatott, hogy semmi gond nincs, már nincs olyan, hogy túl magas vagy alacsony AFP. Igazából már nem is kéne szűrni, mint ahogy rajtunk kívül kevés helyen is teszik, mivel annyira sok minden befolyásolja a kapott eredményt. Ne izgulj, menj el bátran az UH-ra, és ott kiderül, hogy tényleg minden rendben!! Írj majd légyszi, hogy mit mondtak!

22hkm

2010. febr. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Most indulok a korházba ha megjöttem jelentkezem.Szép napot mindenkinek.
2010. márc. 1. 06:59
 10/17 anonim ***** válasza:
Én is most indulok a SOTE-ra. Majd írd meg mi lett.
2010. márc. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!