Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10 hetesen honnan vehetném...

10 hetesen honnan vehetném észre ha esetleg a babámmal valami baj lenne? Ne adj Isten elvetéltem vagy már nem él?

Figyelt kérdés
12.-én voltam utoljára uh-on ahol látták a kisbabámat. Élő magzat szívverés minden. De akkor még csak 8 hetes plusz pár napos voltam. Azóta már 10 hetes és 4 napos, de majd meg halok hogy vajon minden rendben van-e. Ugyan úgy ott van-e a pocakomban mint pár hete. Mert néha azt érzem hogy nem is vagyok terhes.. :( Ha baj lenne, vagy valami azt ilyen korban hogyan vehetném észre? Köszönöm!!
2014. márc. 26. 09:12
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Ha elvetéltél volna véreznél és görcsölnél. Szerintem minden rendben van, nem baj, ha semmit nem érzel, nagyobb baj lenne, ha éreznél, csak nyugalom. A kicsi idegrendszere most fejlődik ki és nem tesz jót neki, ha stresszel az anyukája.
2014. márc. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sajnos nem mindig lehet észrevenni, mert a vetélés sem mindig jár együtt vérzéssel, görcsökkel - ezek azonban mindenképpen figyelmeztető jelek.

Én hasonlóképpen voltam mint te, ezért egyszerűen többször mentem ultrahangra. Lehet, hogy le fogják hurrogni a fejemet, de engem megnyugtatott. A 14. héten pedig kaptam a férjemtől egy szívhanghallgatót, ami rengeteget segített, hogy a feszültségem csökkenjen.


35 hkm (és igen, néha még most is "elfeljtődik", hogy babánk lesz)

2014. márc. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is ugyanígy érzek,ahogy te.

10hetes terhes vagyok és tiszta ideg, hogy minden rendben van e, mert nekem már a tüneteim is elmúltak.

:(

Néha már úgy vagyok vele ,hogy nem érdekel (közbe meg érdekel ).

Rengeteget sírok,teljesen kétségbe vagyok esve.

2014. márc. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A vetélés nem a vérzés és a görcs. A vetélés az, amikor a magzat elhal. A vérzés, meg a görcs csak tünete a vetélésnek, nem egyenlő azzal. Nekem az első vetélés vérzéssel és görccsel járt, a másodiknál csak az UH-on kaptam a rossz hírt. Semmi jele nem volt. Ez a missed ab.


Kérdező! Nem fogod tudni, hogy mi van odabent. Ezért van a terhesgondozás, hogy megbizonyosodjon róla az orvos, hogy a terhesség él. Az, hogy nem érzed, hogy terhes vagy, nem feltétlenül baj, sőt, legalább a kellemetlen tünetek elkerülnek. Amit javasolni tudok, hogy ne aggódj, próbálj a következő UH-ra koncentrálni, kezdj valami figyelemelterelőbe (pl. könyvolvasás) stb. Nekem segített, főleg, hogy volt már vetélésem és hatványozottan aggódtam, mint bárki más.

2014. márc. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha ennyire aggódsz menj be a terhesgondozóba és mondd hogy este görcsöltél, nézzék meg hogy minden rendben van-e. Megfogják nézni, te megnyugszol. Ha felírnak valamit, nem szeded be és kész.

Vagy ha van magándokid elsétálsz és neki még füllentened sem kell, megnéz.

Nagyon hosszú 9 hónapod lesz, ha minden nap ezen agyalsz, tegyél meg mindent hogy megfelelően fejlődjön nyugalomban a pici, ha nem egészséges úgysem marad meg. A barátnőm most 21 hetesen vetélt el. Nyilván nehéz kimondani, hogy jobb lett volna ha hamarabb derül ki, de mégis.

Ne aggódj, vannak dolgok amik rajtad felül állnak, a lényeg hogy te tegyél meg mindent!

2014. márc. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ha nem rég voltál ultrahangon és minden rendben volt, akkor ne aggódj. Még csak 10 hetes vagy, de már ennyit aggódsz, akkor mi lesz veled később.. Még az elején vagy, nem jó annyira rágörcsölni a dolgokra. Én 13 hetes vagyok, múlthéten voltam ultrahangon, mondta a doki, hogy jó minden, ezért nem is parázom. Annyi a lényeg, hogy ne emeljél túl nehéz dolgokat, pihenjél sokat stb.
2014. márc. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem pont amiatt telt teljesen nyugodtan a terhesség eleje (is), mert tudtam, hogy ha szelektálni kell az embriót, akkor a természet megteszi. Tehát fel voltam készülve erre a lehetőségre is.


Másrészt tudom, hogy a stressz hormonok szintjén az embrióra/magzatra is hatással van. Tehát ha nem szeretnék egy állandóan síró, labilis idegrendszerű újszülöttet, akkor legalább azt a stresszt kizárom, amiről én tehetek, ami belülről fakadna.

2014. márc. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezt mindenki érzi az elején, mindenki tart ettől. Túl sok mindent nem tudsz tenni. Sajnos sok esetben nincs jele a vetélésnek, de bízz a kisbabádban, hogy igazi túlélő :)
2014. márc. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én 6 hetesen mentem először. A doktornő mindent rendben talált, és csak a 12. hétre hívott vissza. Ez lesz két hét múlva, szóval képzelheted milyen 6 teljes hétig nem tudni semmit. De nem idegeskedek, annak ellenére sem, hogy már volt egy vetélésem (barnázni kezdtem, de akkor már elhalt, ez volt a 8. héten). Vigyázok magamra és minden nap arra gondolok, hogy minden rendben lesz, mert ha azon kattognék, hogy jaj, mi van, ha baj van, azzal csak megőríteném magamat is meg a környezetemet is.

Egyébként ha megnyugszol, menj el magán UH-ra, bár a babák nem nagyon szeretik a sok UH-t.

Én nem Magyarországon élek, és itt nálunk nem is mondják ki, hogy valaki terhes a 12. hét előtt, és a 12. hét előtt álatlában csak egy UH van. Terheskönyvet is csak a 12. héten kap az ember és a vizsgálatok is ekkor kezdődnek.

A tüneteim nekem is elmúltak, a 8. hétig émelyegtem nagyon, feszült a mellem, most ez nincs már, de ez sem jelenthet feltétlenül bajt, hiszen a tünetek jönnek-mennek.

2014. márc. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!