Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hetesen most fogok menni...

9 hetesen most fogok menni vérvételre először. Emellett kell még vmit csináltatni? Nem igazán világosított fel a dokim. A másik, h még nincs terhes könyvem a védőnőtől, azt a vérvétel előtt be kell szerezni?

Figyelt kérdés
2009. dec. 18. 07:11
 1/7 A kérdező kommentje:
vagy utána is ráér? még azt sem tudom, ki az illetékes védőnő ahol lakom, de a vérvételt el akartam már intézni. Összefügg a kettő? Bocsi a sok kérdésért, de nincs senki a környezetmeben, aki erről fel tudna világosítani. Előre is köszi aki válaszol
2009. dec. 18. 07:12
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én 11 hetes vagyok. Nálam 9 hetesen igazolták a terhességet ultrahanggal. Azzal a papírral amit ott kaptam, fel kellett keresnem a védőnőt. Én sem tudtam, hogy kihez tartozom, egyszerűen besétáltam a rendelőbe, bekopogtam az első ajtón, elmondtam, hogy a terhes kiskönyvet szeretném megcsináltatni. Megnézték, hogy kihez tartozom, átmentek szólni neki, kijött és délutánra egyeztettünk időpontot. Délután megcsinálta a kiskönyvemet, csinált egy pisi tesztet, és elmondta, hogy a következő hetekben mik várhatók. Utána be kellett jelentkeznem a kórházba terhesgondozásra, hogy megkapjam a 12. heti beutalókat: ultrahang, vérvizsgálat. Most itt tartunk, kedden megyek. A vérvizsgálatkor vizeletmintát is kell leadnom. Nem tudom, hogy máshol hogyan működik, nálunk így.
2009. dec. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia!Én 11 hetesen mentem először a vérvételre is,és a védőnőhöz is.Ne aggódj időben vagy!Mikor kell visszamenned az orvoshoz?Gondolom 12 hét előtt.Akkor majd ő odaadja a beutalókat,belgyógyászat,azon belül ekg,és vérnyomásmérés van(nekem a körzetim csinálta meg),12 hetes uhra beutaló,és majd a fogorvoshoz kell elmenned,valamikor,de ráér a 18.hétig.És akkor majd megmondja ki a védőnőd,kihez tartozól körzetileg,és felkeresed a kiskönyv miatt.Boldog babvárást :-)18+4hetes kismami
2009. dec. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
babavárást:-))
2009. dec. 18. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem csepelen kiadtak egy papírt a laborra (vér,vízelet)Ekg,fogászat,háziorvos ezekkel a leletekkel kellett mennem a védőnőhöz !Megkaptam a kiskönyvet vissza a terhesrendelésre megkaptam a 12 heti ultrahangra a beutalót!A védőnőtől megkapod majd az Afp-re az időpontot!Ami beutalót majd a nőgyógyász ad ki!Egyelőre ennyi kérdezz nyugodtan ne szégyellősködj ez a dolguk!Boldog babavárást!:):):)
2009. dec. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! köszönöm mindenkinek :) 2 ünnep között kell visszamennem a dokimhoz, akkor leszek 10 hetes. 7 hetesen voltam nála utoljára, akkor beutalót nem adott sehova, annyit mondott, hogy intézzem el a vérvételt. De akkor ezek szerint beutaló is kéne... szerintem akkor felkeresem a védőnőt először is, a többit meg majd meglátjuk.
2009. dec. 18. 08:33
 7/7 anonim ***** válasza:
A második vagyok,ha 10 hetesen mész a védőnőhöz,tőle kérj beutalót,és úgy csináltasd meg a labort.Nem késel semmiről el ne aggódj:-))
2009. dec. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!