Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lányok! 7 hetes kismama...

Lányok! 7 hetes kismama vagyok. KIváncsi lennék, hogy a kávézás árt -e a babának? Állandóan csak aludnék, kell valamit innom, hogy ébren legyek, és csináljak is valamit. Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés
2009. dec. 18. 09:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia,


nyugodtan igyál naponta egy kávét, csak ne legyen erős és ne igyál sokszor. Én is nagy kávés vagyok, terhesség alatt minden nap egy bögre tejeskávéval indítottam, többet nem is kívántam, semmi baja nem lett a babának.


Szép babavárást!

2009. dec. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írja: szabad, csak ne sokat és ne sokszor :)
2009. dec. 18. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
A fáradtság természetes tünet ilyenkor. Sok kismamának (nekem is) a vérnyomása is leesik ilyenkor. A koffein viszont érszűkítő hatású, ami nem tesz jót a kisbaba fejlődésének, főleg az első 12 hétben. Így a kávét szorítsd vissza a minimumra, és inkább aludj. :-)
2009. dec. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én is ittam, sőt, a 2. trimeszterben kívántam is. Most is sokat iszok, ha birok a savamtól.

34 hetes kismami.

2009. dec. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
én kapucsínót ittam inkább, és azt is 20 hetes kor után. No meg én nem csináltam ebből próblémát. Amíg doliztam, a munkahelyemen nem jött elő,7végén vagy már a 7. hónaptól meg ha rámjött a fáradság egyszerűen lefeküdtem aludni.Volt hogy 2,5órákat aludtam egyhuzamban.(ezeket a pihenéseket most tudom értékelni, mert a baba mellett nincs ám sok ilyenre lehetőségem!!) Én ezt nem is értem tulajdonképp... azért kávézni, hogy ébrenmaradjon egy kismami? Hát, Te tudod.....
2009. dec. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Utolsónak! Muszáj fent maradnom, nem tehetem meg, hogy állandóan csak alszom, van nekem már 3 gyermekem, föznöm, mosnom, takaritanom kell rájuk. Tele vagyok dologgal, csak az energiám kevesebb, mint a terhesség előtt volt. Akkor szinte hegyeket tudtam volna mozgatni, most meg alig tudok valamit is megcsinálni.
2009. dec. 18. 11:04
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat.
2009. dec. 18. 11:05
 8/12 anonim ***** válasza:
Én végig kávéztam, de csak a reggeli kávémat nem tudtam kihagyni. Sőt nekem a védőnő mondta, hogy nyugodtan kávézzak, mert mindig a pincében volt a vérnyomásom. Szóval ha nem magas a vérnyomásod, akkor mértékkel, de nyugodtan kávézz!
2009. dec. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia!Én is mindennap iszom reggel egy kávét,de van hogy délben is,és semmi baja a kicsimnek.Szerintem ezzel nem árt az ember,igyad nyugodtan.18+4hetes km
2009. dec. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az első trimeszterben szinte állva el tudtam volna sokszor aludni, de dolgoznom kellet. A doki azt mondta, hogy nyugodtan igyak reggel egy tejes kávét, én inkább ittam egy fél kapuccsinót reggel, egy felet meg délután, így kibírtam valahogy. Ha kávézni akarsz, akkor is oszd el két részre és tejjel idd, akkor nem lesz baj. a barátnőm vérnyomása végig alacsony volt, kávéznia kellett a terhesség alatt, pedig előtte nem ivott, mert kóválygott különben. De neki is csak 2 kicsi részletben szabadott max.
2009. dec. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!