Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 hetesen keso abbahagyni a...

30 hetesen keso abbahagyni a cigit?

Figyelt kérdés

Tegnap toltottem be a 30hetet. A kisfiam 1600gr es az ultrahang szerint minden rendben van egeszseges szepen fejlodik. 2nappal ezelott 2napig nem gyujtottam ra. Tegnap 3szalat ma egyet sem. A leggyengebb 1mgos cigit szivtam.

A szuleszno ismerosom aki szonografus is egyben altalaban o nez ultrahangom (o csinalja mindenjinek a korhazba) azt mondja higy nem is latszik hogy dihanyzom. Mert van akinek az ultrahangon latja.... Szoval egeszseges a mehlepenyem msg minden. Mondtam neki hogy leteazen a cigit. O szuleszno letere azt mondja hogy mar tobbet artok. Nem hiszem. Szerintetek?

Normalis valaszokat kernek!

Koszonom elore is.

Szep napot nektek.



2014. márc. 30. 17:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Sosem késő! Rakd le!
2014. márc. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal hagyd abba, mert ha a gyereknek valami nikotin-mérgezésre visszavezethető baja vagy akár csak annak gyanúja felmerül, egész életedre lelkiismeret furdalásod lesz, hogy ártottál a saját gyerekednek már megszületése előtt.
2014. márc. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem késő sohasem, és így talán könnyebb lesz megállni, hogy szoptatás alatt se cigizz. Egyébként mit mondott, miért ártanál többet, ha letennéd?
2014. márc. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Hat hogy eddig cigiztem es ezert. De ezt nem gondolom.
2014. márc. 30. 17:31
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Jobb később, mint soha, viszont ebben a 30 hétben is éppen eleget árthattál már a babádnak, ami nem feltétlenül fog most meglátszódni, kijöhet bizony az a születést követő években, vagy akár felnőttkorban is. Allergia, asztma, gyakori, hurutos felső légúti betegségekben, stb. Ezeknek a kialakulásában mind szerepet játszhat az, ha anyuka terhesen dohányzik. És azt még ugye nem lehet látni az ultrahangon.

Szóval legyen benned akarat, ne te legyél a fontos, hanem a babád. Ennyit nem bírsz ki érte? Ez majdnem olyan, mintha megszületne és a szájába nyomnád a cigit vagy legalábbis rá füstölnél, akár csak napi 2-3 alkalommal. Ugye akkor sem teszed majd meg, vagy igen? Nem hiszem. Akkor most se tedd! Nem nehéz letenni, csak fel kell fogni ésszel, hogy most nem csak a magad életéért, egészségedért felelsz, hanem mivel ő benned növekszik, így az övéért is most te felelsz közvetlenül.

Szóval hajrá és ha eddig nem tetted meg, akkor legalább most már tedd le azt a cigit.

2014. márc. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%
Amellett, hogy káros, amellett borzasztóan kiábrándító egy dohányzó kismama.
2014. márc. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Roberta77 ***** válasza:
100%

Ismeretségi körömben volt olyan kismama,aki végig dohányzott

Asztmásak lettek a gyermekei :-(

3 terhességéből mind a három.

2014. márc. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%
Tudom, hogy nem erre vonatkozik a kérdés. Nem is áll szándékomban önt bántani. De nem bírom megállni, hogy ne fejezzem ki a keserűségemet. Egy olyan nő aki terhesen is dohányzik (és nem a kisebbségi, munkanélküli, kéregetőre gondolok, hanem egy átlagos, intelligens várandósra) nem érdemli meg, hogy anya legyen. Csodálom, hogy az elmúlt 30 hétben nem fuldoklott a bűntudatban. Bízom benne, hogy amint megszületik a gyermeke, már nem saját maga élvez abszolúte prioritást, hanem talán a gyermekét is előtérbe helyezi időnként.
2014. márc. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jobb későn, mint soha, pláne, hogy ha megszületett sem fog jót tenni neki sem a nikotinos anyatej, sem a passzív dohányzás (beleértve a bőrödből, ruhákból is átadható mennyiséget), na meg a negatív példa se.
2014. márc. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
35%

Elmondom,hogy az 1mg-os cigivel sokkal többet ártottál mint a normállal.Miért?Mert apróbb a szemcséje és sokkal jobban megtapad a vérereken.

Azért mondták,hogy többet ártasz vele,mert elvonási tüneteid lehetnek ami nem tesz jót a babának.Sőt neki is lehet elvonási tünete.

Szóval csak gratulálni tudok a 30 hetedhez.

2014. márc. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!