Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 hetesen már késő abbahagyni...

20 hetesen már késő abbahagyni a dohányzást?

Figyelt kérdés
Már kevesebbet szívok, de még nem tudtam letenni sajnos. Hasonló tapasztalatokat szeretnék, nem letolást.
2008. okt. 3. 11:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem még nem késő lerakni. Gondolj arra hogy a kisbabádnak ártasz ezzel.Gondolom nem örülnél annak ha koraszülött esetleg más sulyosabb baja lenne. Legyen felelőssegtudatod,hisz anya vagy(leszel).Te vagy felelős az életéért. Szedd össze magad. Más is dohányzott mégis lerekta(Én is).
2008. okt. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem egyáltalán nem késő!Én elég sok cigit szívtam el mielőtt megtudtam hogy babát várok!Amikor kiderült még nem tudtam rögtön letenni a cigit, aztán egyik nap arra keltem h egyálatlán nem kell!Mintha soha nem dohányoztam volna előtte! Ezt így bírtam is a 17. hétig aztán jött egy nap amikor megkívántam és rágyújtottam! Azóta nap 3 szál cigit szívok el!Én mondtam ezt a dokinak is és azt mondta h inkább szívjak el egyet ha megkívánom, mert az sokkal rosszabb ha kívánom!Igaz minden fejben dől el és akarat kérdése! Tudom a legjobb lenne teljesen lerakni a baba miatt is! Ha te megtudod tenni akkor rakd le!!!!Bízomm benne hogy neked sikerülni fog!!
2008. okt. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%

30. héten vagyok. Nagyon sok gonddal bajjal, lakáshitel , párom munkahelye megszűnt , enyém is , meg minden, az ilyen problémákra régen rágyújtottam, jól bekávéztam...

A terhességem előtt napi 20-25 szálat szívtam..amikor megtudtam.. minden cigit elnyomtam a felénél, aztán napi 3-at cigiztem kb,úgy hogy félig elszívtam, pár óra múlva pedig befejeztem..

Most ott tartok, hogy kb napi kettő, de nem gyújtok rá konkrétan a párom cigije ha ég akkor egy-három slukkot beleszívok, de annál nem többet, ha ezt felszorzom a napi 4-5 alkalommal, szerintem még egy szál sem jön össze, de arra elég,hogy ne kívánjam jobban.

Megkérdeztem a dokimat, mit tegyek..azt mondta, mivel szorongásos depim van nem jó tanács az sem ha leteszem teljesen és feltör a depresszió, ezért azt mondta, ha így megoldom pár slukkal nem olyan nagy gond, mint a fel-le járkálás..

Persze ha te 100% le tudod tenni akkor megéri mindenképp, és sosem késő!!!!

Nem könnyű az biztos.

Aki pedig nem dohányzik mondjuk 15 éve az nem is sejti ...

Szoval nem vagy letolva , mert a letolás nem segítség..

nem tudom mennyit dohányzol, de a mennyiséget mindenképpen csökkentsd..és tényleg gondolj a babádra, van ha rámjön a nikotinprobléma, már majdnem kintvagyok a ciginél, de megfordulok és nem..sajnos néha tényleg beleszívok..

2008. okt. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
63%

Szia!

Szerintem sem késő letenni.

Én mind a két terhességemet végig dohányoztam. (nem érdekel a letolás) Amikor nem vagyok terhes, akkor is napi 1-2 száll cigit szívtam el, a terhesség alatt meg majdnem minden este van egy vége van a napnak cigi.

Az én orvosom azt mondja, ha nagyon kívánom, szívjam el a magamét, mert ő már látott kismamát összeesni az elvonási tünetek miatt. igaz, az erős dohányos volt. Állítólag minden, amit a szánkba veszünk, az kb 30-35 perc múlva ér el a babához alaposan megszűrve. Állítólag. Ezt úgy olvastam valahol.

Érdekes, hogy mennyire ellenszenvesek az emberek, mert valaki dohányzik terhesen. ha ezt úgy teszi, mint, akkor szerintem megbocsájtható. megjegyzem, az én gyerekemet én nevelem fel és nem az az antidohányos, aki kiabál és veszekszik a másikkal. Aki erős dohányos, annak nem könnyű leszoknia, bárki bármit is mond. Lehet, hogy minden a fejben dől el, de akkor én eldönthetem azt is, hogy még napi egy doboz cigi mellett is egészséges babám lesz.....

Hány olyan ember van, aki a terhesség minden egyes pontját betartotta? Nem evett, ivott, csak azt, amit a könyvek leirtak. És mégis beteg lett a baba...

2008. okt. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%

Nem késő letenni, ha kibírod mindenképp ajánlanám a leszokást.

A második gyerekemmel én is cigiztem, nem sokat szívtam egy nap, de végig. Lelkiismeretfurdalásom van a mai napig, féltem, hogy baja lesz a babámnak, főleg, mert az elsőnél le tudtam tenni.

Azóta a kisfiam 9 hónapos, gyönyörű, egészséges, nagyon aktív baba! A koraszülésről meg csak annyit, hogy 1 héttel túlhordtam, és akkor is meg kellett indítani a szülést!

De ezzel nem akartalak rábeszélni a cigire, jobb, ha leteszed!

2 gyerek anyukája

2008. okt. 3. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Sosem késő letenni!!! Én is kűzdöttem vele, és nem is egyik napról a másikra tettem le. Mikor megtudtam, hogy terhes vagyok igyekeztem kevesebben szívni. És napról-napra kevesebbet. A végén már csak napi fél szálat. Ma meg már semmit. És nem is kívánom.

2008. okt. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%

Hoppà¨!

Na csak kiderül a végén hogy igensokan vagyunk azzal a bizonyos cigiproblémàval!

Eddig ugy tünt minden vàlaszbol,hogy senkisem dohànyzott,most erre a kérdésre mindenki aki cigizek beismeri.

És ez helyén is van.

ÉÀn is sajnos dohànyzom..

Bàr napi 1 max 2 szàl,de azt se mindig,attol függ mennyire vagyok ideges,bàr én màr 8 éve cigizem,ezért nem könnyü letenni.

Én persze amelet hogy napi egyszer ràgyujtoi,akkor eszek 3-4 fajta gyümölcsöt,rengeteg tejterméket,vitamint,hogy amelett a méreg melett nagyobb hangsulyt kapjon a vitamin.

sose késö abbahagyni,de ha mégsem megy,nagyon lekell csökkenteni az dagot,és sok-sok gyümi.meg zöldség

2008. okt. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
42%

bocsi de ez itt Anyák oldala?

Én is sokat dohányoztam ,RENGETEGET.de nem volt kérdés számomra hogy letegyem-e vagy ne ha a gyerekemről van szó.eszemben sem jutott.még a férjem is letette .pedig Ő nem ANYUKA!!!!

még a végén büszkén valljátok be

EZ a baj .és aztán van egy csomó beteg gyerek,mert az anyja magmagyarázza hogy neki ez JÓ??

2008. okt. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%

Szió, perszehogy nem késő.

Ha egyre kevesebbet szivsz, az is jó, neha inkabb szivj el egy egy szalat, ha ugy erzed, nagyon rossz nelkule, minthogy stresszelj miatta, lehet, hogy a stresszel tobbet ártasz.


fokozatosan csokkenteni az adagot mindenkeppen jo, mert mire megszuletik a pici, addigra talan csak nagyon ritkan fogsz rágyujtani és a babanak izleni fog a cigimentes tej ize.


en mindig valaszolok, megertoen, mindig lepontoznak erte, de nem erdekel. nem dohanyzok, de valoszinuleg senki sem azert sziv, mert dejo neki, hanem mert szuksege van ra.

nem mindenki olyan akarateros, hogy rogton letegye, a fokozatossag nagyon jó módszer.


sok sikert hozza.

2008. okt. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem soha nem késő letenni. Pszichésen próbáld úgy, hogy nem az lebeg a szemed előtt, hogy örökre és hogy soha többé nem gyújthatsz rá, hanem célozd meg mondjuk a terhesség hátralévő+a szoptatás idejét! Így talán könnyebb lesz. Én is erős dohányos voltam, terhesség előtt 2 hónappal hagytam abba, de be kell valljam volt már 1-2 alkalom, hogy átvillant az agyamon, hogy "úgy rágyújtanék", de szerencsére nem teszem. Aki sosem dohányzott, az ezt úgysem érti meg. Sok sikert hozzá, és boldog babavárást! Egy 34 hetes kismami
2008. okt. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!