Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányszor volt hüvelyi vizsgála...

Hányszor volt hüvelyi vizsgálatotok a terhesség alatt és mely heteken? A terhesgondozáson volt?

Figyelt kérdés

Ha gondozáson megvizsgált a doki előtte szóltak, hogy úgy készülj? Nekem az előző, terhességem alatt össz-visz 2 szer volt ilyen vizsgálat. Egyszer mikor problémám volt a hüvelygomba miatt aztán a végén volt még egy és ennyi. Sokan írjátok, hogy így meg úgy van nyitva vagy zárva a méhszáj. Nekem soha nem néztek ilyet csak az utolsó héten...

Most a második babámmal vagyok a 22. hétben és eddig egy hüvelyi vizsgálat volt szintén gomba miatt. Viszont most nincs fogadott dokim.


2014. márc. 31. 15:08
 1/9 anonim ***** válasza:
18 hetesen,és 27 hetesen...azóta nem volt.Most vagyok 34 hetes,
2014. márc. 31. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia, én az első babámat várom, magánba járok. A terhesség megállapításánál csinált hüvelyi vizsgálatot, aztán a következő időpontnál azért, mert citológiát kellett vennie ez a 10. héten, majd legközelebb a 18 héten vizsgált, de az nekem is hüvelygomba miatt. A 26. héten vizsgált utoljára rutinszerűen és most is fog a 34. héten. Nekem előre szól, és azt mondta a doki, hogy minden második alkalommal vizsgálatot csinál, ezenkívül még akkor, ha valami panaszom van. Egyébként mindig megkérdezi, hogy nem volt e valamilyen görcsöm, fájdalmam. Ha lett volna, akkor megvizsgált volna. Tehát lehet, hogy ezért tudják legtöbben, mert volt vmilyen panaszuk és indokolt volt a vizsgálat, ilyenkor meg leellenőrzik ezt is.

Legalábbis józan paraszti ésszel erre tudok gondolni.

Boldog babavárást :)

2014. márc. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem havonta nézte az orvosom a 12. héttől. A végén sem nézte sűrűbben.
2014. márc. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem minden alkalommal, amikor mentem, az 30. hétig 4 hetente, aztán a 36. hétig 3 hetente, végül a 37.héten szültem császárral.
2014. márc. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem az első vizsgálatkpr nézték, egyszer fura fájdalmaim voltak akkor, és a végén a 36. hét után párszor, de nem mindig. Akkor nézték ha panaszom volt, vagy aggódtam.
2014. márc. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ahogy elolvastam a válaszokat, kicsit kezdtem megijedni, hogy valami perverz dokihoz járok. :)))) Viccet félretéve, nekem a 12. hétig hüvelyi UH volt, 2 db. Utána ahányszor mentem, mindig megvizsgált kézzel is a doki, majd utána hasi UH-val. Eleinte ugye 4 hetente, majd 3 hetente, 2 hetente, most meg hetente járok (38.hét). Ja, az hozzá tartozik, hogy magán doki. Már az elején elmondta, hogy nála mi a vizsgálat menete, így számomra nem volt kérdés, hogy mikor mi következik.
2014. márc. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"hivatalosan" kétszer (8. héten, sztk és 35. héten, magán)

nem hivatalosan háromszor (mindhárom esetben az ügyeleten, ahova vérzés miatt kerültem).


Nekem azt mondta az orvosom, hogy ő nem is nagyon fog vizsgálni kézzel, mert felesleges, a méhszájat UH-val is meg tudja nézni.


36 hkm

2014. márc. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Bár azért valljuk be, hogy a magán orvosok a pénzért is vizsgálnak. Hogy legyen miért a pénzt kérni. Én mikor volt fogadott orvosom nem a magánrendelésekre hívott és gondolom ezért nem is vizsgált meg sosem. Csak megkérdezte van-e panaszom.
2014. ápr. 1. 18:15
 9/9 anonim ***** válasza:
Én magánorvoshoz jártam, mindig volt vérnyomás mérés, vizeletellenőrzés, leletátbeszélés és hüvelyi vizsgálat. Mindezért 3 ezer forintot kért alkalmakként és havonta hívott. A végén az nst-ket a kórházban csinálta, ahogy az uh-kat is, mert a magánrendelésén nem volt uh gépe, ott soha nem fogadott el pénzt, pedig mindig rákérdeztünk és adni is akartunk, de mereven visszautasította.
2014. ápr. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!